Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Bardzo duże spalanie


kucharr

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu samochod pali bardzo duzo , nawet nie chce wiedziec ile , ale po zatankowaniu za 50 od rezerwy autko zrobilo 55 km i zapalila sie rezerwa kolejny raz :/ jakies pomysly co to moze byc ? w tygodniu jade podlaczyc go do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w tygodniu jade podlaczyc go do komputera

No to wtedy się dowiesz czy to lambda, bo tak to wróżenie z fusów ... może akurat na takie paliwo trafiłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw VAG ... a może jakiś wyciek, ale wtedy było by czuć paliwo przy uruchomionym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj za więcej (powiedzmy 150 - 200 zł) i zobacz ile km zrobisz - byc moze to wina pływaka w baku a nie spalania auta.. (jest opcja ze to paliwo w baku.. po prostu jest ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , podlaczylem pod VAG-a i wyskoczyly następujące błędy :

P1570 Uszkodzony sterownik immobilizera - zły kod, ECM, przewody( dziwne bo immobilizer dziala bez zadnych problemow),lub drugie oznaczenie "Contr.Module Locked"

P0134 Obwód czujnika O2 – nie wykryto aktywności (bank 1 czujnik 1)

P1328 Cylinder #4 – limit kontroli uderzeniowej osiągnięty

P0116

Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działan

z gory dzieki za pomoc ;) jeszcze jak moglibyście napisać jakie części potrzebuje , co tam się zepsuło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ..... dałeś mi do myślenia :mysli: widze nie tylko moja ADP ma swoje humorki .... tez uważam, że moja truskawka pali dużo za dużo, ale to pewnie wina tego, że głównie jeżdże z punktu A do punktu B, po mieście (autko ledwo się rozkręci i już go gaszę :kox:)..... ale za to na trasie (zima + śnieg = średnia prędkość 90km/h ... momentami 50-60 km/h, bo kompletnie nie mogłem odróżnić drogi od pobocza :polew:) było w miarę przyzwoicie: 600km=ok. 52 litry 95'ki .

A spotkał się ktoś z błędnie pokazującym wskaźnikiem poziomu paliwa .... ten pływak wskazuje tak jak mu się podoba .... :wallbash::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1570 Uszkodzony sterownik immobilizera - zły kod, ECM, przewody ( dziwne bo immobilizer dziala bez zadnych problemow),lub drugie oznaczenie "Contr.Module Locked"

ten błąd to może akurat być spowodowany tym że może odpinałeś klemy akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17978 P1570 463A Uszkodzony sterownik immobilizera - zły kod, ECM, przewody - Jest to błąd kiedy immo blokuje sterownik ale jeżeli silnik pracuje to może być to błędny kod spróbuj wykasować i sprawdź czy znów się pojawi.

16500 P0116 4074 Czujnik temperatury płynu chłodzącego ECT - Jak go sprawdzić jest na forum, najlepiej wymienić, niewłaściwe działanie tego czujnika ma wpływ na duże spalanie.

16518 P0134 4086 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1 - brak sygnału - Sprawdź jeszcze ją VAGiem czy oscyluje i połączenie sonda ECU. Ten błąd ma wpływ na duże spalanie

17736 P1328 4548 Kontrola spalania stukowego - cyl. 4 - Uszkodzone mogą być: świeca, kabel WN, kopułka lub wtryskiwacz. Ten błąd na razie wykasuj i zajmij się sondą i czujnikiem G2/G62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , czy ktores z tych błędów moze wplywac na to ze autko " muli" wiem ze to 1,6 i nie ma co liczyc na jakies super przyspieszenie , ale na 3 mozna bylo poczuc jak wcisnelo sie gaz , a teraz tak sobie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw usuń usterki

to że muli moze oznaczac sie sie silnik "zalewa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mi autko tez zamula, odłączam aku na 5min i wszytko gra na 3 juz czuć przyspieszenie :kox: nie wiem co może być, na vag-u wywala mi tylko takie błędy:

18010 - Zasilanie napięciowe zacisku 30: napięcie za niskie

P1602 - 35-10 - - - Sporadyczny

17736 - Kontrola spalania stukowego cylindra 4: przekroczona granica regulacji

P1328 - 35-10 - - - Sporadyczny

17978 - Sterownik silnika zablokowany

P1570 - 35-10 - - - Sporadyczny

dorzucam jeszcze logi:

dwa statyczne dwa razy robine:

http://img42.yfrog.com/i/obrazs.png/

http://img28.yfrog.com/i/logstatycznya.png/

log dynamiczny:

http://img101.yfrog.com/i/logdynamic.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...