Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż Rolet przeciwsłonecznych drzwi tylnych - akcesoria Audi


Reniu

Rekomendowane odpowiedzi

Rolety przeciwsłonecznie drzwi tylnych - akcesoria Audi

Zawsze podobały mi się rolety drzwiowe w nowszych/ wyższych modelach Audi. Żałowałem sobie w duchu, że fabryka nie przewidziała takiego rozwiązania do B5 a obecne na rynku wszelakie wynalazki typu zasłonki/ rolety z powodu swojej "uniwersalności" nie zyskały mojego uznania. Córka również nie była zbytnio zadowolona gdy podczas podróży nagle któraś z przyssawek postanowiła się oderwać powodując przemieszczenie osłonki i tym samym danie po oczach ;)

Tym większe było moje zdziwienie gdy na popularnym portalu aukcyjnym znalazłem oryginalne rolety drzwiowe do A4 B5 z palety akcesoriów Audi. :dance: Decyzja mogła byc tylko jedna... Kup teraz... :)

Paczuszka dotarła do mnie sprawnie i bez korowodów:

rolety01.jpg

Rolety wystepują zarówno w wersji dla Avata jak i dla Sedana:

- Avant 96 > 01 - 8D9 064 362

- Sedan 95 > 00 - 8D5 064 362

W skład zewstawu wchodzą dwie rolety drzwiowe, cztery uchwyty, cztery kołki montażowe oraz cztery wkręty. Do zestawu dołączona jest instrukcja montażu.

Do montażu zestawu potrzebne będa narzędzia:

- wiertarka

- wkrętak krzyżakowy

- punktak do zaznaczania

- wiertła:

- Φ 8,5mm

- Φ 3mm

- Φ 2mm

- miara

- szczypce

Pierwszym krokiem jest obrócenie o 180 stopni rygla drzwi

rolety02.jpg

Nastepnie należy zaznaczyć miejsca otworów na kołki do montażu rolety w boczku drzwiowym:

rolety03.jpg

Odległości zaznaczone na rysunku:

Od przodu auta, względem szyby:

- 30mm

- 27mm

Od przodu auta, względem przodu ramki drzwi:

- 75mm

- 550mm

Następnie wiercimy otwory pod kołki montazowe, najpierw wiertłem Φ 3mm, na głębokość max 15mm, potem poprawiamy Φ 8,5mm również na max 15mm.

Kolejnym krokiem jest wciśnięcie kołka montażowego.

rolety04.jpg

Następnie we wczeniej przygotowanych kołkach montujemy roletę do boczków. Nalezy ją tak zamontować, by po stronie zawiasu drzwi odleglość rolety od ramki drzwi wynosiła ok 25mm (można regulować jej położenie w poziomie). Z wyczuciem (dosyć mocno) nalezy ją wcisnąć by równo weszła w kołki, do dociśnięcia jej jak najbliżej krawędzi boczka.

rolety05.jpg

Kolejnym krokiem jest nałożenie uchytów na zaczepy rolety.

rolety06.jpg

Rozwijając roletę zanaczamy miejsce zamontowania uchwytów, od przodu auta 13mm i 15mm. Odległoć mierzymy od środka wewnętrznej ramki drzwi:

rolety07.jpg

Mając zaznaczone miejsce montażu, odklejamy z uchwytów taśmę zabezpieczającą, rozwijamy roletę przyklejając uchwyty na żądanych odległościach. Następnie wyhaczamy roletę z uchwytów i możemy przystąpić do ich montażu. Używamy wiertła Φ 2mm i wiercimy na głębokość max 10mm. Mocujemy wkrętem.

rolety08.jpg

To już koniec roboty. Teraz można się cieszyć z wykonanej pracy :dance::hi:

rolety09.jpg

rolety10.jpg

rolety11.jpg

rolety12.jpg

rolety13.jpg

rolety14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Reniu :D Długo myślałem, co ty tam jeszcze chcesz wyrezać w swoim bolidzie, ale nie wpadłem na to ;D Fajna sprawa, jakbym miał pasażerów zasiadających na tylnej kanapie to pewnie bym się skusił :P Faktycznie wszelkie uniwersalne cuda "do wszystkiego" są do niczego. Super robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, według mnie na swój sposób jesteś geniuszem :cool1: Gorące pozdro dla Renia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowa rzecz... :good: Tylko czemu taka droga???

Ale chyba się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko w ASO sobie nieźle liczą :disgust: Mi trafiły się w dobrej cenie, nówki w kartonach ale najważniejsze, że spełniają swoją funkcję i nie spadają co chwilę na głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniu a nie ma problemu z tym "patykiem" od zamykania dzwi? bo widze ze tam roleta lekko na niego zachodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym celu obracamy najpierw rygiel drzwi, schodzi wtedy niżej. Wewnątrz rolety jest też miejsce na to co będzie wystawac ponad poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie hałasuje przy jeździe nic tam nie grzechocze itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy :no: To dokładnie ta sama technologia co w boczkach np w B6:

51535832.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki pomysł :good:

A wykonanie tez niczego sobie :wink4:

Chyba sam za czyms takim sie porozglądam... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz polowac na allegro lub ebay'u. Jak nie, to pozostaje ASO, bo to towar żadki i nie ma go w używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę to w jeden sposób: :kox: , może ma ktoś pomysł na montaż rolety tylnej szyby :mysli:

czy chodzi Ci o taka rolete ??

e68cd382f2104e90med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedana można kupić tylną półkę wraz z roletą, można to spotkać na allegro. Wtedy tylko pozostanie dokupić górne zaczepy i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...