Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż Rolet przeciwsłonecznych drzwi tylnych - akcesoria Audi


Reniu

Rekomendowane odpowiedzi

Daj foty bo mimo wszystko uważam że odległości były przez inżynierów zmyślnie wyliczone :naughty::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadli na dobry pomosł dość łatwego demontażu rolety fajnie ale nie przewidzieli chyba oporów tarcia, w efekcie łatwiej wyrwać cały kołek z rolety albo ten koreczek z drzwi niż wyjdzie z niego bolec ten oryginalny... A co do wymiarów to raczej na oko żeby estetycznie wyglądało i prosto było ;) czyli raczej nie sugerowałem się ich magicznymi wymiarami... I dwójeczka wiertło troszkę za skąpo zbiera i można ten delikatny wkręcik prędzej spieprzyć niż tak rozepchnie dość twarde aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak taki komplecik z B5 pasowały do B6 ?

Kształt szyby, mocowanie itp ? Mam smaka na te rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie zapewne tak ale czy kształt rolet odpowiadał by szybie i ten górny pałąk? nie wiem... A niema takich do b6?

Nie wiem jak w avancie ale w sedanie chyba jest nieco dłuższa górna krawędź szyby... Jak byś zmierzył zważył to byś wiedział ;) chyba że masz dostęp do szczegółowych rysunków z wymiarami szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, tyle że w ASO a tam cena jak wiadomo jest lekko z kapelusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mówiłem, ktoś się już go o nie pytał i ma tylko do B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamontowałem u siebie i faktycznie wyglądają OK. Wykonanie bardzo dobre. Także polecam. Jedyny problem to wymiary (wg instrukcji) - jakoś nie bardzo mi pasowały tzn. musiałem bardziej wkręcić do środka rygielki drzwiowe, bo po założeniu rolet drzwi się nie otwierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamontowałem u siebie i faktycznie wyglądają OK. Wykonanie bardzo dobre. Także polecam. Jedyny problem to wymiary (wg instrukcji) - jakoś nie bardzo mi pasowały tzn. musiałem bardziej wkręcić do środka rygielki drzwiowe, bo po założeniu rolet drzwi się nie otwierały.

Rygle nie są wkręcane... Przynajmniej nie u mnie... przekręca się tylko o 180o i wsuwa i wysuwa dowolnie i z powrotem przekręca by zablokować. więc w instrukcji jest podane żeby przekręcić o 180o po to aby opadły max na dół...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też mam takie roletki. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo porządnie i są ciężkie.

Niebawem będę montował.

Czy ktoś mi może powiedzieć po co są takie poziome usztywnienia na materiale rolety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@august, jakie masz ? Ja z tego co pytałem tego kolesia z allegro to nie pasują te roletki z A3 8L 5D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest zainteresowany moge zalatwic takie rolety po 200zl

Kupisz te z allegro po 120zł? :P

@august, jakie masz ? Ja z tego co pytałem tego kolesia z allegro to nie pasują te roletki z A3 8L 5D.

Nie, no oczywiście do A4 limousine 95-00. Tylko, że ja oczywiście mam B5, a nie B6.

Dokładnie te:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1147116100

Tylko trzeba zaznaczyć, że mają być do sedana bo różnią się od wersji do avanta (cena ta sama).

te usztywnienia są po to by materiał się nie zaginał

Dzięki. Na początku nie zrozumiałem o co chodzi, ale faktycznie - chodzi o to, żeby rogi materiału się nie zawijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Dobrze jest. Po wzięciu do ręki czuć, że to jest to.

Mam jeszcze takie pytania:

1) czy to się nie wyrwie przy uchylonym oknie i prędkości ~100km/h?

2) czy możliwy jest tego demontaż i powtórny montaż? (Może chciałbym lampki w boczki kiedyś wsadzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...