Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Irytujące elementy wnętrza.


kaos

Rekomendowane odpowiedzi

@siemian: miałem podobny problem z tylną kanapą, skrzypiała na dołkach, zakupiłem taki biały smar w sprayu i po rozłożeniu tylnej kanapy spryskałem ten metalowy bolec i zamek od zawiasu ( oczywiście nie brudząc przy tym całej kanapy). Muszę przyznać że po tym zabiegu skrzypienie ustało, zobaczymy tylko na jak długo :wink4: , pozdro :)

Miałem i mam ten sam problem... Posmarowałem jakiś tydzień temu bolec i zamek smarem w spray'u i przez tydzień było :good:

Wczoraj jak wracałem z spota na nowo skrzypi ! zastanawiam się na wazelina :tongue4: Jutro nasmaruje i zobaczymy jaki będzie efekt i przez jaki czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siemian: miałem podobny problem z tylną kanapą, skrzypiała na dołkach, zakupiłem taki biały smar w sprayu i po rozłożeniu tylnej kanapy spryskałem ten metalowy bolec i zamek od zawiasu ( oczywiście nie brudząc przy tym całej kanapy). Muszę przyznać że po tym zabiegu skrzypienie ustało, zobaczymy tylko na jak długo :wink4: , pozdro :)

Miałem i mam ten sam problem... Posmarowałem jakiś tydzień temu bolec i zamek smarem w spray'u i przez tydzień było :good:

Wczoraj jak wracałem z spota na nowo skrzypi ! zastanawiam się na wazelina :tongue4: Jutro nasmaruje i zobaczymy jaki będzie efekt i przez jaki czas :)

Może ktoś Ci coś popsuł na spocie... :mysli::wink4: Ja Wam powiem szczerze przyzwyczaiłem się do delikatnych odgłosów i jakoś nie zwracam na to uwagi. :tongue4: Jeśli chodzi o wazeline to podejrzewam, że będzie miała takie samo działanie jak inne smary i wystarczy to pewnie na jakiś czas... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siemian: miałem podobny problem z tylną kanapą, skrzypiała na dołkach, zakupiłem taki biały smar w sprayu i po rozłożeniu tylnej kanapy spryskałem ten metalowy bolec i zamek od zawiasu ( oczywiście nie brudząc przy tym całej kanapy). Muszę przyznać że po tym zabiegu skrzypienie ustało, zobaczymy tylko na jak długo :wink4: , pozdro :)

Miałem i mam ten sam problem... Posmarowałem jakiś tydzień temu bolec i zamek smarem w spray'u i przez tydzień było :good:

Wczoraj jak wracałem z spota na nowo skrzypi ! zastanawiam się na wazelina :tongue4: Jutro nasmaruje i zobaczymy jaki będzie efekt i przez jaki czas :)

Może ktoś Ci coś popsuł na spocie... :mysli::wink4: Ja Wam powiem szczerze przyzwyczaiłem się do delikatnych odgłosów i jakoś nie zwracam na to uwagi. :tongue4: Jeśli chodzi o wazeline to podejrzewam, że będzie miała takie samo działanie jak inne smary i wystarczy to pewnie na jakiś czas... :gwizdanie:

Pewnie tak :wink4: Szkoda tylko że nie przyuważyłem który to :rolleyes: Mnie zaś takie skrzypienie itp. strzasznie drażnią :disgust: Co do wazeliny to się okaże czy zda zadanie i na jak długo. Mam nadzieje że dłużej od smaru w spray'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś takie skrzypienie itp. strzasznie drażnią disgust Co do wazeliny to się okaże czy zda zadanie i na jak długo. Mam nadzieje że dłużej od smaru w spray'u smiley

mnie też to strasznie denerwowało, ale minęło już jakieś 2 tyg od zabiegu i ciągle jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie szlag już trafia. Z tuły dochodzą odgłosy jakbym jechał miejskim Ikarusem...

Jakoś jak się ociepli to rozłoże to całe ustrojstwo (bagażnik plus tylna kanapa), podobkecam, pouzupełniam spinki (znając siebie na pewno wielu już nie ma- pare razy rozbierałem tył ze względu na różnego rodzaju rezanie :))

Zastanawiam sie tylko jak wyeliminować skrzypienie tylnej kanapy... W którym ona miejscu dokładnie skrzypi?

Zaloze sie, ze nie masz dwoch ostatnich spinek w boczkach bagaznika (sa tuz przy oparciu tylnim)... mi tez trzeszczalo cos caly czas po postoju auta na sloncu.

Wczoraj rozebralem caly bagaznik i okazalo sie, ze 2 spinki spadly podczas skladania tapicerki wczesniej...

Co do trzeszczenia oparcia - prawie wyeliminowalem podkladajac pod rolete coś, ale ostatnio jezdzilem bez rolety i mimo to nadal lekko czasem skrzypnie... Zastanawiam sie, czy nie wyjac oparcia i zlozyc go jeszcze raz dokrecajac solidniej, smarujac :mysli:

Tak samo podczas jazdy po nierownosciach (niewielka predkosc) slysze jak napitalaja o siebie 2 czesci tylniego oparcia... strasznie to wk***iajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o dziwo po zimie przestało samo skrzypieć,

a dyskoteka była i z rolety i z okolic konsoli środkowej.

Ciekawe czy nie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na kanape mam sposob bynajmniej u mnie podzialalo :>

zadne smary nie pomagaly ani inne experymenty z gumami szmatami i innym badziweiem jak styropian myslalem na poczatku ze to skrzypi pomiedzy kanapa z boku a scianka boczna ale niestety to nie tam bol jest taki ze ze wzgledu na redukcje ciezaru kanapa traci sztywnosc i dopiero pod obciazeniem nie wydaje odglosow

okleilem tasma izolacyjna te dwa bolce zatrzaskowe w czesci srodkowej (takie U odwrocone) na karoserii na ktore podczas skladania kanapa nachodzi i od 2 lat mam spokoj

wazne zeby tasma byla dobra i dosc gruba z 0.3mm i nie miekka bo wywali dziury i dalej bedzie skrzypiec w alternatywie mozna zastosowac tasme klejaca jednostronna i owinac 2 - 3 razy wazne zeby nie bylo zagrubo bo zamek nie zamknie ja kombinowalem z 3 - 4 razy raz bylo za grubo raz za cienko az wreszcie sie udalo i dziala bo odchyla to kanape minimalnie od pozycji koncowej u mnie to wystarczylo i nie wpienia

przypomne ze byle w serwisie 3 razy bo mnie szlag chcial trafic i nic nie poradzili tylko smarowali rolete demontowali i nic 0 rezultatu

dajcie znac jak by komus pomoglo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesmarowaniu delikatnie wazeliną od miesiąca mam spokój :) zobaczymy jak długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak efekty smarowania silikonem w sprayu po dłuzszym czasie? U mnie trzeszczą bolce od poziomej rolety o uchwyty, gdy jest rozwinięta.

U mnie po przesmarowaniu silikonem w sprayu, trzeszczenie wróciło po tygodniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi coś w lewym uchu trzeszczy :( jakby słupek po stronie kierowcy albo cuś :> znacie coś trzeszczące w tamtych rejonach?

no jak w uchu to tylko laryngolog :polew::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ktoś rzucił, że roleta jest spieprzona w avancie. nie mogę się z tym zgodzić. albo przynajmniej muszę zaprotestować, że nie w każdym. u mnie na szczęście nic nie piszczy, ani w podłokietniku, ani w rolecie, wiec może to jakaś przypadłość związana ze sposobem użytkowania rolety? puszczanie, nadmierne wyciąganie rolety, itd? jak to wygląda u innych użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ktoś rzucił, że roleta jest spieprzona w avancie. nie mogę się z tym zgodzić. albo przynajmniej muszę zaprotestować, że nie w każdym. u mnie na szczęście nic nie piszczy, ani w podłokietniku, ani w rolecie, wiec może to jakaś przypadłość związana ze sposobem użytkowania rolety? puszczanie, nadmierne wyciąganie rolety, itd? jak to wygląda u innych użytkowników?

u mnie tez roleta ok nie mam z nia problemow jedynie na poczatku tylna kanapa mi skrzypiala ale tej tez dalem rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie silikon w sprayu i hhs smar w sprayu, wszystko firmu Wurth czy jakos tak i ogien. Niec teraz nie trzeszczy a jak juz sie cos odwazy to mam dwie puchy tego towaru :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...