Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak czujnika zużycia klocków


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać czy w moim aucie powinna być poprowadzona instalacja do podpięcia czujnika zużycia klocków bo katalogowo wszędzie dobierają mi z czujnikami a u mnie niema wyprowadzonych przewodów do podłączenia i przepłaciłem bo bez czujników trochę taniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać czy w moim aucie powinna być poprowadzona instalacja do podpięcia czujnika zużycia klocków bo katalogowo wszędzie dobierają mi z czujnikami a u mnie niema wyprowadzonych przewodów do podłączenia i przepłaciłem bo bez czujników trochę taniej jest.

to była opcja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest wykluczone że masz je poobcinane.

znam gościa co tak zrobił bo twierdził że kontrolka klocków zbyt wcześnie się zapala i go denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać czy w moim aucie powinna być poprowadzona instalacja do podpięcia czujnika zużycia klocków bo katalogowo wszędzie dobierają mi z czujnikami a u mnie niema wyprowadzonych przewodów do podłączenia i przepłaciłem bo bez czujników trochę taniej jest.

akurat w przypadku doboru klocków z czujnikami i bez okazuje sie ze te klocki delikatnie sie róznia :tongue4:

i czy ktos obciął przewody czy nie, nie ma znaczenia, do zacisku powinien trafic odpowiedni klocek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie zastanawiałem bo musiałem dwa razy po klocki jeździć, bez wtyczek nie pasowały to wziąłem stary do porównania i okazało sie że mam klocki z kablami tylko poobrywanymi, dali takie same i powiedzieli żeby obciąć i tak też zrobiłem :tongue4: a czujniki wcale mi do szczęścia niepotrzebne pewnie też by mnie wkurzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem z każdej strony itp niema przewodów obciętych ani innych kabelków prócz do ABS. Odciąłem wtyczki od klocków i chyba pasują autko hamuje nic nie piszczy itp. Następnym razem kupie bez kabli i zobaczę czy będą pasić. Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem z każdej strony itp niema przewodów obciętych ani innych kabelków prócz do ABS. Odciąłem wtyczki od klocków i chyba pasują autko hamuje nic nie piszczy itp. Następnym razem kupie bez kabli i zobaczę czy będą pasić. Dzięki :hi:

jak możesz to zdradz tajemnicę jakie klocki kupiłeś,bo też mnie czeka wymiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam mały problem - wymieniłem właśnie tarcze i klocki przód i tył w a4 (z 2001 avant 1.9 TDI - 1 generacja, po lifcie) i PO wymianie świeci mi kontrolka zużytych klocków...

Przed wymianą nie świeciła - nie "tarły jeszcze" o tarcze, ale juz oba elementy nadawały sie do wymiany.

Czy to oznacza, ze klocki sa nieprawidłowo zamontowane, badz czujniki klockow niepodlaczone/zle podlaczone/uszkodzone podczas montazu? Moze jest jakis specjalny patent na podlaczanie tych czujnikow, o ktorym moj mechanik nie wiedział? A moze to sie jakos "resetuje" elektronicznie?

Niestety nie wiem jeszcze jakiej firmy sa klocki i tarcze, dzis tylko na szybko odebrałem auto od mechanika a szczegoly dot. wymiany poznam w poniedziałek. Ale mechanik jest renomowany i na pewno zakupił jakies porządne zamienniki typu TRW itp. Wiem jednak ze klocki sa z czujnikami, bo na fakturze widze obok jakis tam enigmatycznych skotow oznaczenie "czujn".

Dziękuje z góry za opinie i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grdgorek124 napisał:

Witam czy w 1.9Tdi Afn są czujniki klo ków?

Tak i nie

Wszystko zależy od wersji wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...