Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Demontaż mechanizmu podnoszenia szyby


Maxito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie poszukiwań mechanizmu podnoszenia szyby przedniej od strony kierowcy czyli mojej.

Ale nie o tym chciałem sie chwalić, mianowicie czy ktoś wymieniał ten że mechanizm kiedyś w swojej b6 czy b7??? Wydaje mi się, że powinno się to robić tak samo. Czy trzeba szybę opuszczać czy da się to jakoś w całości razem z ramą? Szukałem na forum ale za cholerę nie umiem tego znaleźć. Znalazłem tylko jak się tapicerkę demontuje i się przydało bo pisali że można połamać plastikowe kołeczki ale mi się udało to zrobić bez strat.

Więc jak ktoś to robił pls o info bo nie chciałbym sobie czegoś uszkodzić czy więcej połamać.

sprawa niecierpiąca zwłoko bo mam zdemontowany boczek i wygląda to fatalnie... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz ramke szyby i calosc wychodzi z ramka

A coś więcej ile śrub itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozebrana tapicerke to dokladnie widac ktore sruby trzymaja ramke chyba nie potrzeba do tego zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozebrana tapicerke to dokladnie widac ktore sruby trzymaja ramke chyba nie potrzeba do tego zdjec.

no ok

nie trzeba demontować zamków klamki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kable od lusterka są przyczepione gdzieś do ramki ale to przy wyjmowaniu powinieneś zauważyć.

masz tutaj link który powinien pomóc :

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?327299-DIY-B6-A4-Window-Regulator-amp-Motor-Replacement

pozdrawiam

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy::good: :good: :good:

i wszystko jasne dzięki bardzo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh kilka dni temu przerabiałem temat, kołeczki jak się zepsują można kupić w VW-Audi, dawałem niecałe 2zł/szt, jak już się ma wprawę to w godzinę się idzie wyrobić z całą wymianą mechanizmu, mechanizm musisz znaleźć w dobrym stanie, ja chciałem zaoszczędzić i kupiłem na allegro za 100zł jakiś kombinowany,pół dnia roboty,odsunąłem szybę 2 razy i linki na rolce pozachodziły na siebie, co ja się z tym okombinowałem i nic z tego, kupiłem drugi za 200zł i ten już jest jak nówka, zrobiłem drugie podejście, godzinka roboty i szyba śmiga :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie opisałem jak to zrobić, dodam ze temat jest zaraz pod twoim na tą chwilę :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/wnetrze/b6_avb_problem_z_podnoszeniem_szyby_przedniej_kierowcy-t125400.0.html;msg1508418#msg1508418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie czekam tez kupiłem używke ori 130 podobo w dobrym stanie się okaże jak zobacze i sie przejade szybą :mysli: :mysli: :mysli:

gdzies na alegro widziałem nówki z Radomia za 150 pln + 30 pln przesyłka

a u nas na ślunsku 240 i trzeba 2 dni czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się Wam to przyda :)

[A4 B6] Wymontowanie i zamontowanie ramy okna i podnośnika szyby

e4b93b83200586adm.jpg

df7aed5d20de9372m.jpg

1d3f3d4fa4d848f6m.jpg

Demontaż szyby z podnośnika

e2fb2fbfb3758852m.jpg

d9c57c591d623e96m.jpg

... jeżeli pomogłem --> jestem happy i "strzelcie przy okazji" za mnie browarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się Wam to przyda :)

[A4 B6] Wymontowanie i zamontowanie ramy okna i podnośnika szyby

e4b93b83200586adm.jpg

df7aed5d20de9372m.jpg

1d3f3d4fa4d848f6m.jpg

Demontaż szyby z podnośnika

e2fb2fbfb3758852m.jpg

d9c57c591d623e96m.jpg

... jeżeli pomogłem --> jestem happy i "strzelcie przy okazji" za mnie browarka

dzięki kolego ale juz mam to wydrukowane od ziomka z niemieckiej strony ale pomocna info bo na całym forum nic o tym nie było

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też coś dodam bo akurat Adadur mi sprzedał ten filmik...

[br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 17:06_________________________________________________albo szukamy na YT coś na wzór "Audi A4 Window Regulator Replacement"[br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 17:06_________________________________________________a tu nawet z obrazkami jakby ktoś nie miał neta w garażu...

http://www.happywrenching.com/audi/a4/2004-audi-a4-window-regulator-and-motor-replacement.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...