Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Instalacja gazowa w A4 - przegląd i wielkie rozczarowanie...


pabbicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Jakoż to mój pierwszy post tutaj, naświetle w telegraficznym skrócie co i jak. Kupiłem A4 z 97r. z gazem, auto ma ponoć(z papierów) gaz od przebiegu 189tys a obecnie jest 206tys.Poprzedni właściciel LPG nie przeglądał instalacji ani razu.Umówiłem się więc ostatnio i dziś byłem na przeglądzie instalacji gazowej żeby wiedzieć w jakie karty zagrałem kupując auto(przed kupnem robiłem przegląd).I teraz ogień:

-kolesie przeżegnali się otwierając maskę - instalacja ponoć totalnie nie do mojego auta - nie znam sie wiec pisze co mam w papierach:

zbiornik - Stako

reduktor - Bmme Gas

elektrozawor/filtr - Valtek

Wielozawor - Tomautto

obudowa - Stako

zawor tankowania - Tomautto

sterownik - lambda KME BINGO

-brak oleju w silniku (spalił wszystko od października chyba), brak płynu chlodzacego, pozalewane świece (ślady ze dostaje się płyn chłodniczy), mocno spocone(mokre wręcz) uszczelki, gumy przy głowicach (?) niemalże gotowe do wybuchu tak jakby ktoś je nadmuchiwał przy uruchomieniu silnika, nie do końca równa praca silnika, wyniki na spalanie (jakieś lambdy wysokie na poziomie 1,2-1,4 gdzie ponoć ma być 0,xxx).

Wnioskując podważyli możliwość że instalacja jeździ tak długo i prawdopodobnie była zrobiona tylko "na sprzedaż" z najtańszych i syfiastych komponentów-jeśli to prawda i się potwierdzi wrzucam omawiany zakład znany dość do tematu "warsztaty nie-polecane".Jak to się stało ze taka instalacje przeszła w tym modelu i ktoś tak skaleczył to autko???Gdybym to odwlekał kto wie co dalej by się działo.Dostałem takie zalecenia i tu moja prośba abyście zweryfikowali czy jestem nabijany w bambuko czy nie bo impreza zapowiada się kosztowna:

-test na obecność spalin w ukl. chłodzenia,

-wymiana uszczelki pod glowica (sprawdzenie gniazd zaworowych,proba olejowa,planowanie glowicy,

-nowe przewody wys.napięcia(to akurat bo jest jakieś przebicie-kable są ściśnięte),

-nowa uszczelka pod pokrywę zaworów(walków rozrządu),

-DEMONTAZ INSTALACJI I ZAINSTALOWANIE NOWEJ SEQ 24 BRC WTRYSK SEK.(2600 koszt wymiany inst.)

Miał ktoś podobne przejścia? :)) Ja się nie lamie i mimo to chce doprowadzić auto do dobrego stanu technicznego.Piszcie bom swiezak w tych tematach i każda rada dla mnie cenna teraz będzie:)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy za ile kupiłeś brykę?

Copywriter w kwestii finansowej ma słuszną racje. Jeżeli faktycznie chcesz dokonać takich zmian o jakich pisałeś to trzeba liczyć się z wydaniem kilku tysięcy złotych. Najprawdopodobniej jeszcze będziesz miał do wymiany rozrząd (nic na ten temat nie pisałeś, ale jeżeli faktycznie samochód jest tak "skonfigurowany" jak piszesz to rozrząd pewnie nie był robiony).

Ja za STAG300 zapłaciłem 2200zł i za wymianę rozrządu dałem 1200zł, teraz czeka mnie wymiana napinacza łańcuszka rozrządu - bo klekocze- (szacuję na 1000zł). Wszystko bez planowania głowicy, jak widzisz koszty mam w "miarę" duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie.... czy ty nie widziales co kupujesz, w jakim auto jest stanie ?? jesli sie na tym nie znasz to zabierasz jakiegoś znajomka ktory ma pojęcie o samochodach ew. odstawiasz auto na przegląd w jakimś warsztacie za pare $$$ ....

ps. a takie rzeczy jak brak oleju czy brak płynu chłodniczego możesz zweryfikować sam z pomocą małej szmatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taka prosta sprawa, rozrząd był robiony przy 190, auto ma nowe zawieszenie przód, nowy układ wydechowy, przed kupnem na kanale mowili mi ze silnik sie poci troche ale bez sugesti ze moze chlac olej.Reszta była wporzadeczku - ja teraz staram sie dociec czy gosc zrobil na szybko instalacje gazowa pod sprzedarz ktora uzywana przeze mnie pol roku mogla dokonac takiego znacznego zuzycia na niektorych podzespolach silnika, a moze to zwykla eksploatacyjna sprawa nie ma wiekszego zwiazku z instalacja.Gazownik ktory robil instalacje oczywiscie wypiera sie jakis bledow,doboru zlej instalacji czy jakiegokolwiek wplywu jej na silnik.

Nie zwrócę auta w którym deklaruje ze zapoznałem się ze stanem technicznym, gość niczego nie ukrył a przed kupnem byl gruntownie sprawdzony na warsztacie - wszystko co wytknęli w tym modelu zaakceptowałem i kupiłem.Mam zamiar pojezdzic tym autem 5-X lat wiec zrobie co konieczne zeby byl sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak źle nie będzie :) wiesz warsztaty też lubią przesadzać szczególnie gdy mają sprawdzić coś po innych :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - od czego zacząć? Jechać do gazownika który to zakładał i coś poprawiać w tej instalacji? Czy odrazu poszukać dobrego warsztatu (pomorskie-VASS z Gdyni może??) i robić jakieś sprawy z elementami/podzespołami silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na forum, najpierw trzeba doprowadzić auto do porzadku na benzynie a potem zajmować się instalacja gazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o LPG narazie i ogarnij PB, gaz sie zaklada do sprawnego auta bo pozniej jak sie cos wysra to wini sie lpg a wcale tak nie musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja teraz staram sie dociec czy gosc zrobil na szybko instalacje gazowa pod sprzedarz

Wątpię by ktoś się w coś takiego bawił. Nie ma pewności, że taka operacja się zwróci. Ludzie wcale chętniej nie kupują zagazowanych aut, bojąc się dużego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papierach wszystko sie zgadza i tez nie sadze by ktos sie kolopotal w ten sposob.Zaczne od sugerowanych w 1szym poście napraw czyli

-test na obecność spalin w ukl. chłodzenia,

-wymiana uszczelki pod glowica (sprawdzenie gniazd zaworowych,proba olejowa,planowanie glowicy,

-nowa uszczelka pod pokrywę zaworów(walków rozrządu),

Jeśli sa osoby majace wiedze o dobrych mechanikach na terenie pomorskiego to proszę o wiadomość(polecane z forum już przejrzałem - chyba VASS tu zebrał najlepsze opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...