Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Renowacja rączki hamulca ręcznego


brembi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem zrobić porządek z poobdzieraną rączką hamulca. Na początku myślałem, że zdarcie wierzchniej warstwy farby,

którą jest pokryta rączka załatwi sprawę, ale po głębszych oględzinach okazało się, że są tam dużo głębsze rysy -aż do gładkiego

plastiku. Szukając rozwiązania tego problem przypomniałem sobie o kawałku naturalnej skóry, który gdzieś tam leżał bezużytecznie

w garażu. Postanowiłem obkleić rączkę tą skórą. Efekt końcowy jest całkiem niezły.

Oto kilka fotek :

dsc00488q.jpg

dsc00491p.jpg

dsc00490qa.jpg

dsc00489ou.jpg

dsc00494j.jpg

Efekt końcowy:

dsc00500u.jpg

dsc00499fj.jpg

dsc00497t.jpg

dsc00498n.jpg

dsc00496vp.jpg

Uwagi:

- skórę przyklejać etapami - nakładając wcześniej paski kleju - ja używałem SuperGlue

- przed przyłożeniem kolejnego fragmentu skóry do nałożonego wcześniej na rączkę paska kleju trzeba ją dość mocno naciągnąć

- po przyłożeniu każdego kolejnego fragmentu skóry do paska należy natychmiast wyrównać (dociskając tu i ówdzie) powierzchnię skóry

- do cięcia skóry używać możliwie najostrzejszego nożyka - krawędź jest wtedy równiejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś programie typu Discovery pokazywano montaż obić ze skóry. I tam pracownicy rozgrzewali kawałki skóry aby łatwo i dokładnie przylegały one do wykładanego elementu.

Ale pomysł z "zamaskowaniem" niedokładności rączki bardzo oryginalny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...