Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Koszt wymiany wahaczy


manioaudi82

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wymianę robiłem sam na forum wszystko opisane czas pracy spokojne 4 godzinki wymienione wszystkie wahacze i końcówki drążków suwmiarką pomierzone wszystko i bez geometrii nie trzeba jechać nigdzie tylko trzeba mieć głowę na karku i zrobisz to sam pozdro

Podaj link gdzie to jest opisane, też czeka mnie wymiana...

trzeba troche poszukac ale jest wszystko opisane w dziale warsztat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymianę robiłem sam na forum wszystko opisane czas pracy spokojne 4 godzinki wymienione wszystkie wahacze i końcówki drążków suwmiarką pomierzone wszystko i bez geometrii nie trzeba jechać nigdzie tylko trzeba mieć głowę na karku i zrobisz to sam pozdro

proponowal bym jednak zrobic zbieznosc, bo jak wymieniales galki to mimio ze pomierzyles wszstko dokladnie, czasami starczy ze wahacz inaczej siadzie albo galka jest minimalnie inna i juz bedzie zla zbierznosc. kosztuje to 50zl a dla pewnosci powinno sie zawsze robic przy denontarzu galek. moze okazac sie ze faktycznie jest ok, ale jak nie to szkoda opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze sie do tematu.... :good:

czy jest mozliwosc wymiany samej tulei w dolnym waczaczu???

chodzi mi o przod auta i ten wygiety wahacz czyli tylny ???

w tym tylnym wachaczu tak zwanym bananem mozna wymienic samą tuleje.Koszt dobrej tulei to jakieś 50 zł.Bez prasy niestety jej nie wyciśniesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgodzę się z wami ale skoro auto jedzie prosto kierownica jest prosto nie ściąga ani nie ścina opon to w czy jest problem u mnie takie sprawdzenie i ustawienie laserowe kosztuje koło 100 wiec zależy kto będzie koledze wymieniał z resztą skoro chce u mechanika tyle kasy zostawić na naprawę to niech dorzuci parę złotych i sobie zrobi zbieżnośc ja nie robiłem i na razie nie mam takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

To źle pojęta oszczędność , to że nie ściąga i kierownica jest prosto i nie zdzierają się opony nie znaczy że geometria jest prawidłowa , po wymianie wahaczy lub ruszaniu ich od strony nadwozia (bo śruby i tuleje to nie są elementy pasowane ), zbieżność musi byś sprawdzona obowiązkowo, tolerancja zbieżności to tylko 25 minut kątowych.

pozdrawiam

PS przytoczę pewną anegdotę

Pewien znajomy pyta mnie :

-Ile kosztuje w zakładzie wulkanizacyjnym wymiana opony

powiadam mu że 10-15 zł z wyważeniem

-O ! tak drogo ? a można samemu ?

mówię mu że można tylko trochę zachodu jest, a itak trzeba wyważyć

pytam go dlaczego chce wymianiać, przecież nowe auto kupił

-Bo gumę złapałem

-No i co ? nie zmieniłeś koła ?

-Aaa nie opłacało się bo to 200 m od domu było.

-I co ?

-Opona się zniszczyła.

..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2010 o 15:21, Pucek napisał:

50 zł za sztukę? to ja już dużo kasy zaoszczędziłem :decayed:

jak masz głowę na karku to wymienisz sam, powiem nawet że zrobisz to lepiej niż nie jeden mechanik który nie zna zasady montażu takich wahaczy :)

Tak jeżeli nie zatoniesz się na stronie która jest zapieczona i tylko groźnie. Jeżeli ktoś ma palnik i miejsce to da radę,ja skapitulowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...