Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak zdemontować czujnik cofania


Farszu

Rekomendowane odpowiedzi

Przód czy tył?? a z resztą nie robi to różnicy bo i tak trzeba ściągać zderzak tzn. tylny na 100% a przedni jeżeli padniety czujnik jest jednym z tych środkowych to możliwe ze idzie go wyciągnąć bez demontazu zderzaka ale niech sie lepiej wypowiedzą jeszcze koledzy którzy mają B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wyciągnięciem całego czujnika, ale ja maiłem wepchnięty ok 3 mm czujnik do środka i po małej gimnastyce wyłożyłem rękę pomiędzy czujnik a belkę zderzaka tylnego. Nie ma dużo miejsca ale dało radę myślę że dało by sie wyciągnąć. Przed ta operacja myślałem również o odkręceniu listwy plastikowej pomiędzy zderzakiem a bagażnikiem. Patrzyłem na to i wiem że jak sie to zdemontuje to czujnik będzie widoczny. Pobawić się można i zobaczyć czy to wystarczy, bo demontować zderzak to juz troszkę więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wyciągnięciem całego czujnika, ale ja maiłem wepchnięty ok 3 mm czujnik do środka i po małej gimnastyce wyłożyłem rękę pomiędzy czujnik a belkę zderzaka tylnego. Nie ma dużo miejsca ale dało radę myślę że dało by sie wyciągnąć.

Nie da się wyciągnąć czujnika bez demontazu zderzaka, mało miejsca a tak poza tym powiedz jak odepniesz kable od czujnika??? :gwizdanie:

Przed ta operacja myślałem również o odkręceniu listwy plastikowej pomiędzy zderzakiem a bagażnikiem. Patrzyłem na to i wiem że jak sie to zdemontuje to czujnik będzie widoczny.

Srebrna listwa jest tylko nakładką i pod nią jest plastik tak więc nie widać czujnika. :gwizdanie: No chyba, ze w B& jest inaczej niż w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyciągnąć czujnika bez demontazu zderzaka, mało miejsca a tak poza tym powiedz jak odepniesz kable od czujnika???

kabel mozna zdemontowac po wyciągnięciu czujnika ze zderzaka.

Srebrna listwa jest tylko nakładką i pod nią jest plastik tak więc nie widać czujnika. :gwizdanie: No chyba, ze w B& jest inaczej niż w B6

pod listwą jest jeszcze guma po odchyleniu której widać belkę zderzaka ( odginalem i oglądałem co jest w środku :decayed: ) Wiec myślę że można tez ja zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listwy to nie wiem bo w B6 nie ma takiej możliwości a co do odpięcia kabla po wyciągnięciu czujnika to takiej opcji nie ma bo kable sa przymocowane do zderzaka i nie ma tak długiego kabla zebyc mógł sobie tak na luzie to wszystko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listwy to nie wiem bo w B6 nie ma takiej możliwości a co do odpięcia kabla po wyciągnięciu czujnika to takiej opcji nie ma bo kable sa przymocowane do zderzaka i nie ma tak długiego kabla zebyc mógł sobie tak na luzie to wszystko zrobić.

nie widziałem jak są przymocowane kable wiśc nie odniosę sie do tego. Tak czy siak można pokąbinować troszkę zanim się zdemontuje cały zderzak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem albo nadal mam ten sam problem, raz działa, raz nie działa jeden czyjnik cofania. W moim przypadku niestety bez ściągnięcia całego zderzaka się nie obejdzie (walnięty środkowy )

jeśli umarł ci skrajny to dasz rade to zrobić bez ściągania zderzaka wystarczy wypiąć tą dostawkę plastikową i spokojnie wymienisz.

i do kolego króry rzekomo rękę a raczej rączkę włożył między zderzak a belkę szacun stary albo ci ręka nie urosła ... :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam do wymiany wewnetrzny czujnik a do demontarzu zderzaka boczki bagażnika trza tez sciagac

chłopie cały bagażnik jest do demontarzu przejebane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do demontarzu wewnetrznych szujników cofania w b7 wystaczy zdjąc czarną listwe z tylnego zderzaka i czujniki mamy zdenontowane

to powiem ci ziomek jesteś wielki że wymieniłeś to bez ściągania zderzaka :notworthy: :notworthy: :notworthy:

pewnie nie miałeś belki za zderzakiem i dlatego ci się to udało . :mysli: :mysli: :mysli:

ogólnie gratuluje ja tam swojej małej łapki nie wsadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak sprawdzic ktory czujnik mi padl bo bylem u goscia z vagiem i nie widzi mi wcale systemu parkowania moze jest jakis domowy sposob jeszcze mam takie pytanie jest gdzies opis sciagania zderzaka tylnego i gdzie mozna kupic tanio takie czujniki bo ten mechanik wklada tylko orginaly a one sa bardzo drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w audi a4 B7 parktronic jest na lini K2 a nie K (czyli jest potrzebny VAG który obsługuje oby dwie linie K). Najlepiej na Allegro kupić i przemalowac pod swój kolor (koszt koło 70-100 zł za jeden). W Vagu wszystko widac który czujnik nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzic to mozesz tak bez VAG-a ze przekrecasz zaplon, bez startowania auta, wrzucasz wsteczny i idziesz do czujnikow i przykladasz ucho. Jezeli czujnik "cyka" to jest ok, a jezeli "nie cyka" to jest walniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...