Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wysokie zużycie oleju


gogiel

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zależne czy robisz krótkie odcinki czy długie ale ogólnie ma brać taka jest specyfika tych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście wątków wcześniej też pojawił się taki sam problem ja Ty masz - ten sam silnik. Niektórym dużo taki silnik palił oleju - widocznie tak musi być. Aczkolwiek pojawiło się kilka głosów, że ten silnik nie pali oleju.

A co, kopci jak jedziesz? Może tylko gdzieś ci ten olej ucieka (pokrywa zaworów, filtr oleju) - poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Shell Helix Ultra 5W30 i nie zauważyłem żeby silnik brał olej (mam przejechane teraz 78kkm), ale silniki 2.0 131 km (ALT) słyną raczej z tego że biorą olej - dosmarowywują się.

Poza tym dużo tego na forum...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kopci

wielki dzięks

Jak masz 131KM to masz ALT a nie tak jak w profilu BRF :cool1: No ALT ponoć biorą olej ale ja nie zaobserwowałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skoryguj swoj profil, bo jesli masz 2.0 benzyne i 131PS to kod silnika ALT, po drugie tematów dotyczących tego silnika i "brania" przez niego oleju było sporo, polecam ten:

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_alt_czy_to_normalne_ze_zjada_tyle_oleju-t53061.0.html;msg869092#msg869092

No i po trzecie, wg mnie trzeba się z tym oswoić i wozić zawsze olej na dolewkę. Wg różnych opinii najbardziej optymalnym olejem do tego silniczka jest 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z Was ma racje, lecz trzeba przyznac, iz zadko kto uczciwie pisze, w jaki sposb uzytkuje auto.

A to wydaje mi sie klucz do ustalenia, czy ALT zuzywa olej, czy raczej go w jakis sposob traci(wyciek).

Styl jazdy ma kluczowe znaczenie, powyzej 2500-3000 obrotow (predkosc 120-140km/h) kazdy silnik wymaga dosmarowania, gdyz wzrasta temperatura i obciazenie wszystkich elementow.

Wnioski:

ja robie 600km/tydzien, glownie trasa, wieksze predkosci - no i zuzycie oleju ok.05L/1000km (5W40)

(ksiazkowe dodam) :wink4:

Ale czytalem setki postow, gdzie koleszka jeden, z drugim, raz w tygodniu jedzie do kosciola, i wypowiada sie o zuzyciu oleju w Audi z silnikiem ALT.

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...