Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Parktronik montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nowy temat bo w poprzednim podłączeniu nikt mi nie pomógł :), mam parktronik, poprzedni własniciel nie zdążył założyć i biore się za to ja, mam wyprowadzoną jedną kostke, nie wiem co dalej, nie widze zadnego modułu, proszę o pomoc od czego zacząć, czy mogą być czujniki bez modułu, bo każdy czujnik ma za sobą dosyć dużą kostke poniżej foto

Gro4r.jpg

GrqzA.jpg

Grt3J.jpg

mam 4 sensory i tylko tą kostkę która jest na foto, co dalej :przebiegly:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2010, 08:03_________________________________________________HALOOOOOOOOOOOOOO czy naprawde nikt nie może mi podpowiedziec co dalej :mysli:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 08:24_________________________________________________mam czujniki oryginalne audi 4BO 971 883, nie moge znaleść takiego zestawu, może mi ktoś podać nr sterownika do tego i głośniczka

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Poradziłeś sob9ie z tym park tronikiem ?

Opublikowano
  • Autor

nie, nie ruszałem tego., ale chciałbym to zrobić :mysli:

Opublikowano
  • Autor

dzięki , tylko ze ja mam czujniki 4BO 971 883, ta centralka 4B0919283 i

Głośniczek : 4B0919279 bedzie ok??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

- Gumowe osłony sensorów (4szt.) 4B0 971 883

Czujniki maja inne numery takie jak w postach wyzej!!![br]Dopisany: 12 Październik 2010, 12:01_________________________________________________http://passat-vw.blogspot.com/2008/11/pdc-parktronik.html[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 12:03_________________________________________________http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=37493[br]Dopisany: 12 Październik 2010, 14:59_________________________________________________Wczoraj doszedł do mnie moduł do PDC 4B0 919 283

Poniżej fotki z pracy dorabiania wtyczek i wiązki oraz przekodowania z Z A8 automat na A4 Manual ;)

zdjcie0043d.jpg

zdjcie0044l.jpg

zdjcie0045q.jpg

zdjcie0046b.jpg

Opublikowano

i jaki efekt koncowy? zapodaj foto;)

Opublikowano

i jaki efekt koncowy? zapodaj foto;)

Mam już zrobione 2 wiązki, w środę będę w garażu to popodpinam wszystko ;) i porobię fotki gdzie się popodpinałem ;)

Ogólnie to bardzo prosta sprawa ;)

Opublikowano

i jak, safotki? :chytry:

Opublikowano

a mógłby ktoś zapodać odległości między czujnikami jak jest w ori bo ja chce u siebie wywiercić otworki. :wink4:

Opublikowano

PDC Założone ;) wszystko śmiga, wszystko podłączone jak Ori ;) Tylko biperek mam z kompa od Biosu heheh musze kupić jakiś większy

Pozatym Jestem Mega zadowolony pięknie piscy jak napotka przeszkodę i wszystko vagiem można regulować ;)

[br]Dopisany: 28 Październik 2010, 17:00_________________________________________________Co do samego montażu to :

Moduł jest pod tylnym siedzeniem w ori miejscu,

Wiązka zrobiona według powyższych schematów.

Plus po kluczyku zaczerpnięty z pompki centralnego zamka (pin nr.2 )

Plus wstecznego podpiety pod lampę tylną

Diag. Podłączone prosto pod wtyk OBDII(najkrótsza droga)

Minus z Masy obok.

[br]Dopisany: 28 Październik 2010, 17:13_________________________________________________Fotki co gdzie leży dodam jutro ;)

Jakby ktoś chciał podłączyć u siebie służę pomocą ;)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

oki instalacja gotowa, teraz podłączenie kolego F16 poproszę o pomoc

diagnostyka pod który kabelek podpiać

28122010276.jpg

plus po stacyjce podłączam do kostki pompki, który pin?

28122010272.jpg

28122010273.jpg

plus wstecznego podłączam pod światło cofania, który to kabelek, czy podłączyc bezpośrednio w uchwyt żarówki

28122010274.jpg

Opublikowano

oki instalacja gotowa, teraz podłączenie kolego F16 poproszę o pomoc

diagnostyka pod który kabelek podpiać

28122010276.jpg

plus po stacyjce podłączam do kostki pompki, który pin?

28122010272.jpg

28122010273.jpg

plus wstecznego podłączam pod światło cofania, który to kabelek, czy podłączyc bezpośrednio w uchwyt żarówki

28122010274.jpg

Więc tak diagnostyka pod zielony, plus wstecznego bierzesz miernik i sprawdzasz gdzie jest i podłączasz a jeśli chodzi o plus po stacyjce to u ciebie jest to kostka T12 © Pin nr 2

http://www.digakom.com/template/downloads/Pinbelegung_8L0862257.pdf Kostka C

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

oki instalacja gotowa, teraz podłączenie kolego F16 poproszę o pomoc

diagnostyka pod który kabelek podpiać

28122010276.jpg

plus po stacyjce podłączam do kostki pompki, który pin?

28122010272.jpg

28122010273.jpg

plus wstecznego podłączam pod światło cofania, który to kabelek, czy podłączyc bezpośrednio w uchwyt żarówki

28122010274.jpg

Więc tak diagnostyka pod zielony, plus wstecznego bierzesz miernik i sprawdzasz gdzie jest i podłączasz a jeśli chodzi o plus po stacyjce to u ciebie jest to kostka T12 © Pin nr 2

http://www.digakom.com/template/downloads/Pinbelegung_8L0862257.pdf Kostka C

dzieki kolego, jutro działam[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 23:20_________________________________________________mam coś takiego, od czego zacząć

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 4B0 919 283 P

Component and/or Version: arkingsystem A4 RDW D18

Software Coding: 00014

Work Shop Code: WSC 00114

2 Faults Found:

01543 - Parking Aid Warning Chime (H15)

28-00 - Short to B+

01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204)

31-00 - Open or Short to Ground[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 17:39_________________________________________________oki aż wstyd przed f16

zostało mi tylko to

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 4B0 919 283 P

Component and/or Version: arkingsystem A4 RDW D18

Software Coding: 00114

Work Shop Code: WSC 00114

1 Fault Found:

01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204)

31-00 - Open or Short to Ground

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

odgrzeję kotleta :)

Panowie i jak wygląda podłączenie sterownika 4B0 919 283 do kostki czujników z tego zdjęcia?

SE1_Pi_2b7f1673faf467333ebffccb6495f295.jpg

chce wyrezać wiązkę między wtyczką ze zdjęcia, a modułem PDC... niestety nie mam schematu

Poza tym jak to możliwe że cztery czujniki mają tylko 6 pinów w kostce? masy są wspólne czy jak? :mysli:

Opublikowano

a te czujniki mozna malowac?

Opublikowano

a te czujniki mozna malowac?

u mnie przestał działać po malowaniu, w skodzie i w B6 ma nowszego typu które mozna malować

Opublikowano

łłłeee to zostaje przy swoim chińczyku :decayed:

Opublikowano

odgrzeję kotleta :)

Panowie i jak wygląda podłączenie sterownika 4B0 919 283 do kostki czujników z tego zdjęcia?

SE1_Pi_2b7f1673faf467333ebffccb6495f295.jpg

chce wyrezać wiązkę między wtyczką ze zdjęcia, a modułem PDC... niestety nie mam schematu

Poza tym jak to możliwe że cztery czujniki mają tylko 6 pinów w kostce? masy są wspólne czy jak? :mysli:

dobrze kombinujesz ;)

Masy i plusy są wspólne czyli, jak patrzysz na kostkę to te dwa szersze piny to masa i plus rozróżnić je po kolorach można bo jeden jest czerwony ;)

A pozostałe cztery piny to sygnały. Następnie jeśli chodzi o podłączenie do modułu PDC to rozbierasz go i patrzysz na plytke i piny od wtyczki i widzisz tam że pewne piny się łączą tzn że albo masa albo plus a reszta to sygnały ;)

P1 - PLUS PO STACYJCE

P2 – GŁOŚNIK MINUS

P6 – WSTECZNY PLUS

P8 – MASA

P10 – GŁOŚNIK PLUS

P12 – DIAGNOSTYKA

PLUS

MINUS

Z jednej strony na kostkach jest zrobiony znaczek ( ^) , oznacza to ze wkładamy kostkę znaczkiem do góry !!!!!

Instalacja Zasilania :

Masę podłączamy gdzieś obok.

Plus po stacyjce (ja podłączyłem do pompki centralnego zamka PIN nr 2, Kostka T12)

Z tym że ja mma pompke z 96roku

Stecker B (T6) / Teilenummer 443 937 733 Funktion

T6 / 1 Klemme 30 / (+) ZV Pumpe

T6 / 2

T6 / 3 Klemme 31 / (-) Masse

T6 / 4

T6 / 5

T6 / 6

Stecker C (T12) / Teilenummer 4A0 972 883 Funktion

T12 / 1 Klemme 15 / Zündungsplus

T12 / 2 Schaltplus / wenn Zündschlüssel gesteckt (Kl.86s)  Po stacyjce

T12 / 3 Kontaktschalter Heckklappe, ZV „auf“

T12 / 4 Kontaktschalter Heckklappe, ZV „zu“

T12 / 5 Kontaktschalter Fahrertür, ZV „auf“ und „zu“

T12 / 6 Innenraumbeleuchtung || T12 / 12

T12 / 7 Brücke zu T12 / 9 -> Codierung Audi A4

T12 / 8 Brücke zu T12 / 9 -> Codierung Audi 80 / Cabrio

T12 / 9 Brücke zu T12 / 7 oder T12 / 8

T12 / 10 Türkontaktschalter

T12 / 11 Kontaktschalter Beifahrertür, ZV „auf“ und „zu“

T12 / 12 Innenraumbeleuchtung || T12 / 6

Rozpiska innych pompek na :

http://www.digakom.com/downloads.php

Plus po wstecznym podłączyłem się do lampy tylniej

Diagnostykę podłączyłem się prosto w złącze diagnostyczne przy popielniczce tylniej (kabelek zielony)

Głośniczek to wiadomo plus z plusem , minus minusem.

Jeśli chodzi o Instalacje do czujników to :

kostkapdcczujniki.jpg

Pozostałe 4 kabelki(transmisja) podłączamy obojętnie do których pozostałych pinów(kolejność niema znaczenia)

Kodowanie :

Kanał 76

?xxxx: Hak przyczepy

0 = Hak nie zainstalowany

1 = Hak zainstalowany

x?xxx: Skrzynia biegów

0 = Manualna skrzynia

1 = Automatyczna skrzynia

xx?xx: Dźwięk potwierdzający

0 = Dźwięk potwierdzający nieaktywny

1 = Dźwięk potwierdzający aktywny

xxx?x: Nadwozie

0 = Limuzyna

1 = Variant/Kombi

xxxx?: Model

4 = A4

Można wejść w Adaptacje i zmienić głos lub głośność piszczenia

Adaption channel Adaption function

01 Volume adjustable in stages from 2 to 6

02 Pitch (audio frequency), adjustable in stages from 0 to 4 (500 Hz to 2 kHz)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.