Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Felgi 17 cali na dziwnych oponach 205x50x17


DDESPERADOO

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Jestem zainteresowany kupnem felg 17 cali do mojej b6. Felgi te maja założone opony 205x50x17. Sprawdzałem w tabeli porównawczej i jazda na oponach 205x50x17 w stosunku do tych które mam założone obecnie czyli 195x65x15 (zimówki) daje nieweilkie przekłamianie licznika predkosci o 0.36 km natomiast różnica w średnicy koła to ledwie 2.3 mm. Jakieś sugestie???? Komfort na profilu 50 byłby większy niż na polecanych wszędzie 225x45???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie tego

Felgi 17 cali na dziwnych oponach 205x50x17

dlaczego dziwnych :?:

to dobry rozmiar i jak tylko zjade swoje przednie opony zamieniam wlasnie na taki rozmiar :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek

to dobry rozmiar i jak tylko zjade swoje przednie opony zamieniam wlasnie na taki rozmiar

nie wiem czy dobrze zrozumialem chcesz zmienic przednie opony na 50 wtyle zostawiajac 45??? wiec powiem ci szybko lepiej daj spokoj zmienilem tak samo w golfie i ABS zaczol szalec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek

to dobry rozmiar i jak tylko zjade swoje przednie opony zamieniam wlasnie na taki rozmiar

nie wiem czy dobrze zrozumialem chcesz zmienic przednie opony na 50 wtyle zostawiajac 45??? wiec powiem ci szybko lepiej daj spokoj zmienilem tak samo w golfie i ABS zaczol szalec

opona 205/50 i 225/45 mają prawie identyczny rozmiar profilu i taki zestaw w aucie jest jak najbardziej ok i ABS nie ma z tym nic wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja koledzy mam taki profil i nic się jak narazie nie dzieje odpukać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczysz sam... ja tylko wiem z doswiadczenia ze przy takiej roznicy ABS bedzie szalal... zmienilem na taki sam rozmiar... i nie pisz ze taki zestaw jest jak najbardziej ok bo wprowadzasz wblad innych...

szkoda to komentować :wallbash:

podszkol sie najpierw a potem sie wypowiadaj, opona 205/50 ma 102mm profilu a 225/45 - 101mm więc o czym tu gadka?

ja koledzy mam taki profil i nic się jak narazie nie dzieje odpukać :gwizdanie:

bo nie ma prawa nic sie dziać, możesz śmigać śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie opinie. zakupiłem 2 dni temu felgi 17 cali z tymi oponami. Jeżdzi sie ok. Dziury są do przejścia, myslalem, że będzie dużo gorzej, wygląd felgi na seryjnym zawiasie - super. Po przesiadce z 15 calowych felg alu stwierdziłem na razie, że cieżej chodzi kierownica, troszkę słabsze przyśpieszenie, co do spalania to na razie się nie wypowiadam gdyż 2 dni uzytkowania nie pozwala wysunąć jakichkolwiek wniosków. Sądzę jednak, że na profilu 45 opona sprawiła by więcej problemów po dziurawych drogach i ciesze się, że wybrałem profil 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie opinie. zakupiłem 2 dni temu felgi 17 cali z tymi oponami. Jeżdzi sie ok. Dziury są do przejścia, myslalem, że będzie dużo gorzej, wygląd felgi na seryjnym zawiasie - super. Po przesiadce z 15 calowych felg alu stwierdziłem na razie, że cieżej chodzi kierownica, troszkę słabsze przyśpieszenie, co do spalania to na razie się nie wypowiadam gdyż 2 dni uzytkowania nie pozwala wysunąć jakichkolwiek wniosków. Sądzę jednak, że na profilu 45 opona sprawiła by więcej problemów po dziurawych drogach i ciesze się, że wybrałem profil 50.

a jakie dokładnie masz wymiary tych kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek

to dobry rozmiar i jak tylko zjade swoje przednie opony zamieniam wlasnie na taki rozmiar

nie wiem czy dobrze zrozumialem chcesz zmienic przednie opony na 50 wtyle zostawiajac 45??? wiec powiem ci szybko lepiej daj spokoj zmienilem tak samo w golfie i ABS zaczol szalec

dzieki za info ale ze swojego doswiadczenia wiem ze bedzie wszystko oki :good:

swoja droga co myslisz o tym jak z salonu wyjezdzaja samochody ktore z przodu i z tylu maja inne rozmiary opon :?: im tez szwankuje ABS :?: :cool1:

ps: moze ktos chcialby sie zamienic na 2 opony :?: ja mam 225/45, a przyjme 205/50 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bish - kopt

podszkol sie najpierw a potem sie wypowiadaj, opona 205/50 ma 102mm profilu a 225/45 - 101mm więc o czym tu gadka?

Cytat: musti Dzisiaj o 06:00

ja koledzy mam taki profil i nic się jak narazie nie dzieje odpukać gwizdanie

bo nie ma prawa nic sie dziać, możesz śmigać śmiało

oczym gadka hmmm jak bys pomyslal troche to bys wiedzial o czym gadka o tym ze kolo wieksze bedzie wolniej sie obracac niz mniejsze i roznica predkosci moze powodowac blad w roznych samochodach moze byc rozna tolerancja tego bledu ...

ale nie wmawiaj innym ze to nie ma znaczenia... i ja mam sie podszkolic ??? zanim cos takiego napiszesz zastanow sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszkol sie najpierw a potem sie wypowiadaj, opona 205/50 ma 102mm profilu a 225/45 - 101mm więc o czym tu gadka?

Cytat: musti Dzisiaj o 06:00

ja koledzy mam taki profil i nic się jak narazie nie dzieje odpukać gwizdanie

bo nie ma prawa nic sie dziać, możesz śmigać śmiało

oczym gadka hmmm jak bys pomyslal troche to bys wiedzial o czym gadka o tym ze kolo wieksze bedzie wolniej sie obracac niz mniejsze i roznica predkosci moze powodowac blad w roznych samochodach moze byc rozna tolerancja tego bledu ...

ale nie wmawiaj innym ze to nie ma znaczenia... i ja mam sie podszkolic ??? zanim cos takiego napiszesz zastanow sie

no czytam te wypowiedzi "waskiq" i juz nie wiem czy sie smiac czy plakac

polowe tematu ci tlumacza, ze 205/50 ma praktycznie identyczna wysokosc jak 225/45, a ty przez 3 posty dalej swoje

niestety jak widac zawsze sie znajdzie jakis as, ktory sieje ferment, bo jak uslyszy "profil 50" to musi byc bankowo opona wyzsza niz z "profilem 45" :wallbash: nie wazne czy 295/45 czy 225/45, profil 45 to 45 :wallbash:

masz nawet ladny temat podpiety u gory, poswiec te 30 sek i dowiedz sie co to jest profil opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne czy 295/45 czy 225/45, profil 45 to 45

warto do tego dodac, ze moze profil jest 45 ale w kazdym wypadku jest to inna wartosc w centymetrach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...