Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Lakierowanie całego samochodu - jakie koszty , jaki kolor polecacie ??


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące malowania całego samochodu . Z jaki muszę się liczyć kosztem ( robocizna+ farba metalik ) ??? Może ktoś poleci jakiegoś dobrego lakiernika w woj. śląskim.

Teraz najważniejsza sprawa - mam obecnie fabryczny kolor zwykły ciemny granat . Aby nie generować dodatkowych kosztów chciałbym pomalować samochód na taki sam kolor ale metalik ( bez wewnętrznych elementów) . Czy będzie to wyglądać odpowiednio , bo raczej nie spotkałem się z Audi B5 w kolorze granatowym - metalik ???

A może pomalować na inny kolor - jeśli tak to jaki polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kolor Niebieski moro efekt perłowy bodajże z palety A4 B6 B7 a jaki teraz masz kod lakieru

tu masz jak ten kolor wygląda

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_przerobka_przodu_na_b7-t41475.0.html;msg560600#msg560600

malowałem też swój w tym kolorze i powiem że kolorek ładny

a co kosztów malowania to wszystko zależy od warsztatu ale musisz się liczyć że trochę kosztuje według mnie od 2000 tys w zwyż a jak masz znajomego lakiernika to może ci policzyć mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak kolega napisal powyzej od 2000zl w gore... :evil: z tym ze za 2000 to jedno oko przy odbiorze musisz zamknac :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znajomy powiedział 2200-2300 ale z wnętrzem

ja bym zostawał przy kolorze nie metalic :) w audi się pieknie prezentują perły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego lakiernika ale liczę się z kosztem do 3 tys zł. Nie wiem jaki mam kod lakieru ale poniżej dodam zdjęcia.

a2c8ab2d7b9e1ef7med.jpg

7f24c3dc2545efe0med.jpg

Co sądzicie o tym aby zamiast lakierować samochód zrobić coś takiego jak oklejenie go folią - tu są filmiki i galerie http://www.zmienkolorauta.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez malowania środków to troszke dziwnie bedzie to wyglądać i przy sprzedaży będziesz miał problem, no chyba ze masz zamiar mieć już ten samochód do końca jego zywota :naughty: dobra ale nie o tym miałem pisać :wink4:

Tak wiec u nas lakiernicy za całe auto wołają od 2500 zł pod warunkiem, ze rozkrecisz sam całe auto. Jesli oni beda to robić to jakieś 300zł musisz jeszcze doliczyć. Troszke rozkręcania jest bo zderzaki, dokładki, listwy, progi, ramki w drzwiach musisz rozkręcić.

No chyba, ze lakiernik powie ci ze nie musisz bo on wszystko oklei ale jak tak zrobi to za kilka miesiecy zobaczymy posta od ciebie typu "przy styku błotnika ze zderzakiem schodzi mi lakier, co z tym zrobić?" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał pomalować niż obklejać i pewnie cena takiego obklejania jest fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał pomalować niż obklejać i pewnie cena takiego obklejania jest fajna

Miałem na myśli oklejanie np. lamp do malowania bez ich wykręcania a nie oklejenie samochodu jakąś folią :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale Yates zapodał linka aby okleić samochód cena pewnie była by sporo wyższa, bo trzeba się dokładniej przyłożyć wszystkie zakamarki itp a do lakierowania to tylko trzeba dobrze przygotować powierzchnie bo lakier to już się łatwiej kładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folie są spoko rozwiazaniem bo potem zdejmujesz i masz lakier jak nowy, mam kupony rabatowe 300 lub 500 zł (nie pamietam teraz) na zmiane koloru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki nie widziałem linku pod zdjeciami :wink4:

Ja osobiście nie okleiłbym auta, ewentualnie jakieś pojedyncze elementy typu dach czy np jakas reklama.

Podczas malowania lakiernik moze usunąć ci jakieś wgniecenia/rysy/rdzę podczas oklejania już nie da rady się tego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny ten kolorek "moro efekt perłowy ". Przy malowaniu na taki nie musiałbym malować elementów wewnętrznych, bo jest zbliżony odcieniem do mojego obecnego koloru. Ile mniej więcej dni trwa lakierowanie całego samochodu ???

Nie zna ktoś takiej strony internetowej na której można zrobić symulację auta z poszczególnymi kolorami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomaluj na "mauritius blau" ?? Tu masz auto w takim kolorze http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12213822 :kox:

Trochę za jasny ten mauritius blau. Ja obecnie mam ciemny granat, a ponieważ nie chcąc generować dodatkowych kosztówi i malować elementów wewnętrznych wybiorę kolor ciemniejszy - niebieski moro - perła. Do A4 naprawdę pasuje.[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2010, 20:35_________________________________________________Hehehe dziś dowiedziałem się , że koszt pomalowania całego samochodu A4 Avant na kolor perłowy w dobrym zakładzie lakierniczym to koszt 6000-7000 zł :kox::wallbash: Rezygnuję z tej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolegę lakiernika i mi powiedział że mi pomaluje po kosztach czyli za 1800 zł. Znowu zapytałem właściwie najlepszego lakiernika w moim regionie to mi krzyknoł 4500 zł, dużo tyle że wiem że on jest bardzo drogi ale ma bardzą dobrą opinię i naprawdę dużo ma klientów. Gdybym miał nowe i konkretne auto to napewno bym skorzystał z niego bo wiem że by warto było ale auta za 15000 zł nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...