Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] POMOCY problem z odpalaniem ( filmik )


sebastian1979

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy mam problem z odpalaniem przy nagrzanym silniku ( zimny pali na dotyk ) obroty wskakują do około 500 i gasnie z hurgotem , czasami krece po kilka razy. Ale zdaży sie ze odpali i na nagrzanym ale bardzo rzadko, jak pojezdze sobie w korkach i go zgasze to wtedy jest masakra krece go okolo 10-15 razy. Komputer nie pokazuje błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na problem z paliwem, gdy jest zimny i pompa jest zimna wtedy jest wystarczające sprężanie paliwa do odpalenia, jednak gdy się nagrzeje ciśnie jest dużo niższe dlatego jest problem z odpaleniem, jak już odpali to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że

...wporządku, kąt wtrysku też...

masz na myśli synchronizację pompek? bo jak nie to jeszcze to bym sprawdził. Może na granicy tolerancji są ustawione a synchronizacja minimalnie różni się na zimnym i ciepłym silniku i na ciepłym może już przekracza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa dogaszająca jest wporzadku, kąt wtrysku też, mechanik powiedział żebym śmigał aż coś nie pierd.... i nie pokaże błedu.

może pomyśl nad zmianą mechanika :gwizdanie:

tak jak dziadekblack napisał, u ciebie nie ustawia się kąta wtrysku tylko kąt synchronizacj : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_ustawianie_kata_synchronizacji_w_pd_fotostory-t74986.0.html

dobrze by było zrobić logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalaniu za każdym razem słyszysz pompkę w baku?? Prawdopodobnie ona się wiesza lub nie wyrabia, na 90 % masz z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie od wczoraj

dotad zimny/cieply palil na dotyk

kreci za 2-3 razem+trzeba wcisnac pedal gazu troszke zeby odpalil

Siemian przecwiczyl auto na duzych obrotach, agresywnie przez kilka minut wiec pogladowo moze sie ktos bedzie orientowac jaka moze byc tego przyczyna?

najdrobniejsze info mile widziane ;):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nikt nic wam nic nie napisze choćby nawet chciał, powodów może być naprawdę dużo...trzeba zrobić logi, ewentualnie sprawdzić błędy i wkleić na forum, wtedy z przyjemnością ludzie wam to ocenią i doradzą.

ps. przy problemach z odpalaniem w PD zaczynamy moim zdaniem od filtra paliwa jeżeli nie od samego paliwa i kąt synchronizacji. Dalej tak jak napisałem wyżej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy rozwiazałes juz swoj problem z odpalaniem???

[br]Dopisany: 06 Maj 2010, 16:30_________________________________________________czy nikt nie zna rozwiazania tego problemu????[br]Dopisany: 06 Maj 2010, 20:03_________________________________________________ ;([br]Dopisany: 07 Maj 2010, 17:46_________________________________________________hallo nikt nie wie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy problem sie moze juz rozwiazał ja mam tak samo ale tylko na zimnym silniku i odpala po 4 sekundach krecenia na ccieplym pali od strzała filt wymieniony zaworek zwrotny swiece filtr powietrza wezyki przelewowe wezyki paliwowe gdzie dalej szukac przyczyny prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pompa tandemowa :mysli:

miałem coś takiego w golfie 5 i okazało się że pompa tandemowa śmieć ale przed tym jeszcze wymieniłem pompe w baku i już było lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być.

jak tandem wymieniłem już było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie znajduje pompa tandemowa??u mnie nie słychac pompki w zbiorniku no chyba ze tak cicho chodzi

kolego u ciebie nie ma pompy tandem oraz pompki elektrycznej w zbiorniku, wyłącznie tylko pompa wtryskowa w której za dopływ paliwa odpowiada pompa łopatkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...