Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Ile oleju Wam bierze motor 1.6 ADP


luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie chciałbym sie dowiedzieć ile oleju Wam bierze silnik 1.6 bo u mnie około 0.5 l na 1500 k trochę to denerwujące.Interesuje mnie właśnie ten silnik bo przecież on się przecież nie dosmarowuje.Czy są tacy którzy nic nie dolewają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od wymiany do wymiany (10k) dolałem 200ml ale nie potrzebnie w sumie bo olej był gęsty od niskiej temp i zle sprawdziłem. Mam 319k przebiegu, zaden mechanik nie wierzy ze ma az tyle, jednak warto patrzec na stan samochodu, a nie licznika przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak bym policzył dolewki to chyba tez mi cos tak wyjdzie z 0,5l na jakies 2 tys km nie wiem czemu mi zawsze puszcza dymka jak zimny i przełanczam z benzyny na gaz ale pózniej jest oki nie kopci nie dymi wiec norma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 tys przebiegu i zero dolewki,tak samo bylo na elfie a teraz mobil 1 i od dwoch miechow ten sam stan na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie do lewki to możę być oznaka ze pierścionki olejowe zaczynają powoli sie kończyć i wielu mechaników moze to powiedzieć mi na 15 tyś weznie około litry wiec to nie jest malo ale jednocześnie i jeszcze względnie mechanik mówił ze to wina pierścieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy naprawde wierzycie w te przebiegi ?:P samochody po 15 lat a wszystkie na otomoto i allegro przebiegi po 180tys a za granica dwulatek srednio smiga po 130tys :P

a do tematu to tak jak kolega wyzej mowi- pewnie pierscienie. w poprzednim samochodzie tez mialem taka sytuacje i mechanicy mowili ze pierscienie. pierw sprobujcie moze olej na inny wymienic...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy naprawde wierzycie w te przebiegi ?:P samochody po 15 lat a wszystkie na otomoto i allegro przebiegi po 180tys a za granica dwulatek srednio smiga po 130tys :P

a do tematu to tak jak kolega wyzej mowi- pewnie pierscienie. w poprzednim samochodzie tez mialem taka sytuacje i mechanicy mowili ze pierscienie. pierw sprobujcie moze olej na inny wymienic...?

akurat w mój przebieg wierze, jest udokumentowany do końca książką serwisową a ponadto mam dostęp do historii napraw aut Audi i VW, więc jestem pewien akurat tego przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie na pierścienie bym stawiał tylko prędzej na uszczelniacze zaworowe - tak zwane gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie na pierścienie bym stawiał tylko prędzej na uszczelniacze zaworowe - tak zwane gumki.

Dokładnie :good:

Jak rano zaraz po odpaleniu puści niebieskiego dymka to najpierw wymień uszczelniacze bo na pewno są już twarde jak kamień :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnikowi tak bardzo nie jak katalizatorowi i sondzie, no i oczywiście Twojej kieszeni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spali ok. 0,5 litra oleju na 15.000 tys km wiec chyba wzglednie, przebieg 163 tys. (sam sprowadzalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spali ok. 0,5 litra oleju na 15.000 tys km wiec chyba wzglednie, przebieg 163 tys. (sam sprowadzalem)

Takie branie to nie branie. To normalne zużycie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...