Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Jaki olej do skrzyni?


damiants

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś jaki olej (norma) jest do skrzyni B7 BLB z 2005r ? był temat o B6 nie wiem jak się ma sprawa z B7... chciałbym wymienić bo auto ma już przejechane ponad 200tys a wymieniam większość płynów: chłodnicy,hamulców,wspomagania no i oczywiście olej+filtr

jeśli ktoś wie będę wdzięczny za odpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wie ktoś jaki olej (norma) jest do skrzyni B7 BLB z 2005r ? był temat o B6 nie wiem jak się ma sprawa z B7... chciałbym wymienić bo auto ma już przejechane ponad 200tys a wymieniam większość płynów: chłodnicy,hamulców,wspomagania no i oczywiście olej+filtr

Sprawa wygląda tak samo jak w B6, olej SAE 75W/90 z GL-5.

2,25 L dla skrzyni 5-cio biegowej

3L dla skrzyni 6-cio biegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi nie przewiduje wymiany oleju Nie dotyczy to automatu

Fakt ASO nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni.

Ale myślę, że warto go wymienić co jakieś 200 tys. I przy okazji w tylnym dyferencjale. :wink4:

Ja wymieniłam przy 190 tys. Olej który został spuszczony

ewidentnie kwalifikował się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie paczcie na to ze producent nie przewiduje zmiany oleju w skrzyni manualnej. w niektórych przypadkach wymiana oleju okazuje sie lekiem na duze problemy. nie wymieniaj oleju w skrzyni to ciekawe jak długo wytrzymaja łozyska na walkach gdy oej jest przepracowany i nie ma lepkosci. co niektórzy by musieli pojeździc starej generacji VW np golf 3 czy vento z przebiegiem ponad 200tyś gdzie nie był wymieniany olej w skrzyni - szlak by was trafił w czasie wrzucania biegów.

spetsnaz

Sprawa wygląda tak samo jak w B6, olej SAE 75W/90 z GL-5.

a czasem nie GL-4...?? GL-5 to sie leje do dyfrów w ciezarówkach i dostawczakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość olejów o normie SAE 75W/90 spełnia obie normy API zarówno GL-4 jak i GL-5.

GL-4 różni się od GL-5 niższym udziałem dodatków przeciwzatarciowych, w normie GL-4 jest to 4% w GL-5 6,5%.

Teoretycznie nie powinno się stosować oleju jedynie z normą GL-4 do skrzyń wyposażonych w synchronizatory.

GL-5 można stosować, kiedy wymagana jest norma GL-4. Najważniejsze jest, żeby olej spełniał normę VW 501 50.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak sie ma wymiana oleju w skrzyni i dyferencjale dla B7 quattro ? tez nie przewiduja takiej zmiany ? Ma ktos wogole interwaly serwisowe dla B7 co ile wlasnie wymiany plynow filtrow i oleji i tym podobnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos wogole interwaly serwisowe dla B7 co ile wlasnie wymiany plynow filtrow i oleji i tym podobnych ?

W książce serwisowej są podane informacje dot. zakresów i terminów przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj ogladalem program w ktorym Gosc mial BMW z automatem, i w ksiazce bylo zapisane ze skrzynia jest bezobslugowa (nie przewidziano wymiany oleju w tej skrzyni do konca zywotnosci auta)

Gosc zatarl skrzynie przy przebiegu 155000km i osmym roku uzytkowania. Serwis BMW chcial mu wymienic skrzynie, co oczywiscie bylo nie do przyjecia ze wzgledu na koszty, wiec gosc poszukal i zalazl firme specjalizujaca sie w regeneracji skrzyn. Juz podczas rozmowy telefonicznej wlasciciel warsztatu wyprzedzil go wiedzac jaki ma kod skrzyni. Okazuje sie ze ten warsztat zyje z regeneracji tych skrzyn. Wedlug nich olej w tych skrzyniach powinno sie wymieniac co 80 000km, a firma BMW pisze ze bezobslugowa, bo to zaniza koszt serwisowania auta. A przecietna forma bioraca auta na leasing bierze to auto na 3 lata i przewiduje 100-150tys km i w tym czasie te auta powinny sie dobrze sprawowac, bo ta glowni klienci tych modeli. Osoby prywatne nie prowadza takich kalkulacji i sa w mniejszosci, wiec sie mniej licza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca poleca mi FUCHSA 75W80, mówi że taki olej Audi zalewa na pierwszy raz... ile w tym prawdy to nie wiem ale wyszukiwarka na ich stronie mówi że też mogę go lać. Teraz to zgłupiałem :kox: chce uniknąć ciężko chodzącej skrzyni przy zbyt gęstym zle dobranym oleju ehhh może najlepiej będzie jak zaleje orginała?

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152

p.s.

Mechanizm różnicowy bezstopniowy Nasadka smarowania 1,3 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 30000 km / 24 miesięcy

TITAN SINTOPOID FE 75W-85

hmm

czy w tym mechanizmie tez można wymienić olej???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kolega pisze ze Fuchsa zalewaja na 1-szy raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...