Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Świecąca kontrolka ESP po przekładce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,po przekladce wywala mi ESP,kombinowalem juz wszystko ale blad wyskakuje nadal:

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 517

Component: ABS/ESP front 1726

Coding: 04255

Shop #: WSC 06435

1 Fault Found:

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

37-00 - Faulty

Kalibrowalem juz to ale po przejechaniu kilometra znowu to samo.prosze o sugestie, z gory dzieki

Opublikowano

Co przekladałeś?

Opublikowano

pewnie moduł przy kierownicy...

Źle przeprowadziłeś procedure adaptacji.

Opublikowano
  • Autor

Zrobilem tak jak pisalo,kontrolka zgasla ale po przejechaniu okolo kilometra znowu zaswiecila.

[select]

[03 - ABS Brakes]

[Fault Codes - 02]

[Done, Go Back]

Start Engine (session still running).

Turn steering wheel at least 30 ° left and back straight ahead.

[Meas. Blocks - 08]

Group 005 Field 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[security Access - 16]

Enter 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

All fault codes should have disappeared.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Opublikowano

hmmm... no to nie wiem.

Sprobuj przeprowadzić procedure jeszcze raz...

Opublikowano

Skoro zgłasza błąd z cechą 37-00 Faulty to zapewne jest uszkodzony czujnik kąta skrętu. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo mam taśmy zarówno do B6 jak u do B7, by się przełożyło na chwilę i byłaby jasność.

Opublikowano

Sławek miałem raz taką sytuacje że wyświetlał się taki komunikat mimo że tasma była dobra. Było to w a6 i było to związane ze złym przeprowadzeniem procedury adaptacji.

Opublikowano
  • Autor

Kurcze,nie wiem jak to robilem przedtem ale nie mam dostepu do security access w moim vagu.hmm,probowalem wersje 322 i 409 u mnie i u kumpla i security jest nie podswietlone czyli niedostepne.U was dziala?[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2010, 23:33_________________________________________________teraz znowu znalazlem gdzie indziej ze nie wchodzimy do security access tylko login.to jak to w koncu jest.

Select]

[03 - ABS Brakes]

[Fault Codes - 02]

[Done, Go Back]

Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem

[Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0°

tolerancja ±5.0 °

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Opublikowano

zrób tak:

1. wpisać Login, który utworzymy na podstawie poniższych informacji : (PO WPISANIU LOGINU BRAK POTWIERDZENIA AKCEPTACJI!!!)

09555 -przypadek testowany ale zgodnie z ustwaneiami podac

Note #1: Po zalogowaniu się, nalezy przeprowadzić kodowanie modułu.

Note #2: Dla silnika BFB, hamuców 1LT (opcje) i Multitronika potrzebny jest login 09399 .

* 0?xxx: Model auta

o 9 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ) (345MM)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) (312MM)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG) (320MM)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) (288MM)

o 6 = C54 (PR-1LZ) (280MM)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manualna

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

2. kodowanie 04255 -przypadek testowy ale podac zgodnie z ustwieniami

Note #1: Kodowanie jest zaakceptowane po poprawnym logowaniu.

Note #2: Po zalogowaniu, potrzebne jest również ustawienie czujnika kąta skrętu kierownicy.

Note #3: Kod 04499 jest użyty w przypadku silnika BFB z hamulcami 1LT i skrzynią typu Multitronic.

* 0?xxx: Rodzaj nadwozia (model)

o 4 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 1 = C54 (PR-1LZ) (280MM)

o 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)(288MM)

o 3 = HP2 16" (PR-1LX)

o 3 = FNR 16" (PR-1LG) (320MM)

o 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) (312MM)

o 5 = Brembo 17" (PR-1LJ) (345MM)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. Benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. Benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manulana

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

3. Nie wychodząc wykonujemy procedurę kalibracji czujnika skrętu kierownicy (G85) [Fault Codes - 02] i [Done, Go Back]

4. Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem.

5. [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

6. [Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

7. [basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

8. [Fault Codes - 02]

Nie powinno być już żadnych błędów

[Done, Go Back]

9. [Close Controller, Go Back - 06] i poznownie zalogować w celu srawdzenia błedu

w przypadku bledu :

test activeted

nalezy przerpwadzic raz jeszcze punkt 5

Opublikowano
  • Autor

Probowalem jak pisales i nic.teraz wogole nie gasnie kontrolka,wczesniej chociaz na 2 km starczalo:)

dodatkowo wyskoczyl dodatkowy blad.kuzwa mam juz dosyc kombinowania,meczzy mnie to.moze faktycznie czujnik sie zepsul,choc wiem ze nic nie uszkodzilem bo laikiem nie jestem w sprawach mechanicznych ale z elektronika bawie sie od nie dawna.

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 614 517

Component and/or Version: ABS/ESP front 1726

Software Coding: 04255

Work Shop Code: WSC 06435

2 Faults Found:

01486 - System Function Test Activated

35-10 - - - Intermittent

00778 - Steering Angle Sensor (G85)

37-00 - Faulty

Opublikowano

01486 - System Function Test Activated

35-10 - - - Intermittent

to oznacza że zaczął się "przyuczać" i po pokręceniu kierą powinno być ok...

Opublikowano
  • Autor

hmm,zrobilem z 3-4 km i nic.teraz odlaczylem akumulator na pare godzin,zaraz ide podlaczyc i jeszcze raz powtorze operacje.

Opublikowano

raczej wysrany czujnik G85

Opublikowano

Podzielam opinie kolegi Antonio ja już walczyłem 2 razy z podobnym problemem w Audi i w Borze za każdym razem niestety wymiana czujnika, i może tylko ja miałem takiego pecha ale ciężko trafić sprawna uzywkę.

Opublikowano
  • Autor

no i kalibrowalem pare razy i nic.jak juz udalo mi sie zrobic tak zeby zgasla to po kilometrze znowu ja wywalilo.no nic,jutro scigne kiere i zobacze,moze akurat cos nie tak pod nia.

a sa jakies mozliwosci sprawdzenia tego czujnika?

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam

podepnę się pod temat, mam a4 2000 rok AJM, zmieniałem u siebie deskę, kokpit bo stara była poniszczona i po tej operacji wywala mi błąd

00778 Steering Angle Sensor (G85)

37-10 Faulty - Intermittent

próbowałem go kalibrować jak wyżej i niby wszystko ok ale jak dochodzę do momentu

[Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0°

tolerancja ±5.0 °

[Done, Go Back]

w polu pierwszym wyskakuje wartość 360 st około. Jak ja zmienić ? ja umiem tylko skręcając kierownicą i niby jest wsztko ok ale koła są skręcone po całej operacji i po wyprostowaniu znów wywala bład. Jak temu zaradzić? Czy coś źle podłączone czy może jakoś jednak wpisuje się te 0 st

prosze o pomoc i pozdrawiam

---------- Post dopisany 15-05-2012 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2012 at 21:01 ----------

No i dziś już chyba wiem o co chodzi

ciągle zamiast 0 st wyskakiwało mi 360 st pewnie dlatego że pokręciłem taśmą podczas montażu. Teraz chciałem ją przekręcić i jest na 0 st ale w basic 04 na kanale 1 wyskakuje error i nie da się wejść w kanał 16 , sterownik kierownicy, podejrzewam że wysr.. ła się tasma z tym czujnikiem, mam rację?

teraz wyskakuje mi bład

00778 Steering Angle Sensor (G85)

37-00 Faulty

i nie da się go wykasować

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

No i dziś już chyba wiem o co chodzi

ciągle zamiast 0 st wyskakiwało mi 360 st pewnie dlatego że pokręciłem taśmą podczas montażu. Teraz chciałem ją przekręcić i jest na 0 st ale w basic 04 na kanale 1 wyskakuje error i nie da się wejść w kanał 16 , sterownik kierownicy, podejrzewam że wysr.. ła się tasma z tym czujnikiem, mam rację?

teraz wyskakuje mi bład

00778 Steering Angle Sensor (G85)

37-00 Faulty

i nie da się go wykasować

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.