Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Montaż CB Radia


zdzis

Rekomendowane odpowiedzi

NA wstępie proszę bez zarzutów że to już było. Jak szukałem to nic odpowiedniego znaleźć nie mogłem i oto mój pomysł.

Czas pracy 30 min z przerwą na piwo ;)

Niestety aparacik dorwałem po wykonanej pracy ale mogę pokazać co i jak ;)

Łatwo szybko i łatwo zdemontować (jeśli chcemy np przenieść do innego auta).

1. Dwa wkręty z jakimiś plastikowymi podkładkami znalezionymi w garażu. Wkręcamy w odpowiednim miejscu (to już sobie każdy wymierzy jak chce). Jest to mocowanie uchwytu radyjka.

f614193c69e13fc4med.jpg

2.Oto uchwyt radia. Jak widać na zdjęciu nieco przerobiony, dwa wycięcia w które będą wchodzić powyższe wkręty. Dzięki temu radio będziemy mogli wsuwać. Wkręty należy wkręcić na tyle by radio ciasno się wsuwało i nie wyleciało nam na kolana przy ostrzejszym ruszeniu ;)

4ebc482497386889med.jpg

1a7545703bae9f7amed.jpg

3.Kolejnym elementem jest uchwyt gruszki który ja zamontowałem na blaszce odpowiednio wyprofilowanej. Przykręcona jest pod listwą ozdobną, po zdjęciu dolnej osłony nad pedałami myślę że każdy będzie wiedział jak to zrobić

d7fc27b80370167dmed.jpg

e0afa29f2c73f3bfmed.jpg

4.Kabel zasilający możemy dowolnie przeciągnąć do gniazda zapalniczki. Ja mam zamiar zrobić podłączenie bezpośrednie z wtyczką, co umożliwi przeniesienie radia do drugiego samochodu.

5.Kabel od antenki przeciągnąłem pod listwą na dole aż do wnęki pod siedzeniem. Wiszący kabel może niektorym przeszkadzać, ale nikt nie broni im dalej go przeciągnąć.

77edcaf587f25843med.jpg

7cd4d5a840846f45med.jpg

6. I dalej bagażniczkiem i mamy antenkę na klapę ;)

472dafba02c173a0med.jpg

7.I O :>

Proszę nie bluźnić za ten kurz... :(

69995f064df0a3cemed.jpg

Wyprzedzając pytania. Bardzo ładnie się trzyma i nie wylatuje. Bardzo łatwo jest zdjąć i całkiem ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie mam kolego tylko że ja postanowiłem sobie ten schowek zostawić bo mało jest w A4 nietety a wykorzystałem ten obok pod kierownicą(co ma dziury ) i gruszke zawiesiłem w tym samym miejscu tylko za pomocą stalowego drucika zamocowanego za tą właśnie osłoną co u Ciebie jest blaszka włożona. do tego podłączenie CB pod radio żeby po przekręceniu kluczyka się włanczało i jest GIT. polecam te opcję, nie zapomni się go nigdy wyłączyć i aku nie ucierpi:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje cb zamontowalem pod tym schowkiem poniewaz nie pasowalo w srodek. kabel antenowy umiescilem zaraz pod tym szarym plasikiem kolo podnozka co by mi nie dyndal a w samym schowku lezy sobie grucha :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środkowym schowku troche kicha bo nic nie widać trudno ustawiać (kwestia gustu) Właśnie wczoraj podłączyłem sobie rozgałęźnik właśnie w środkowym schowku, ładnie załącza mi po stacyjce i jest elegancko ;)

Kabelek od anteny nieco inaczej przeciągnąłem żeby nie wisiał więc lekkie zmiany.

Na razie tylko korzystać ;) wszystko jest cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgałężnik ja sobie zamontowałem tużprzed ręcznymtak aby kontrolka (czerwona)jego była dokładnie w lini prostej z ręcznym -efekt jest dobry ponieważ światło rozprasza się po niklowanym "spuście" ręcznego. nie przeszkadza w niczym . ale tam też może być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedstawię kolejny prosty sposób jak umocować radio. Moim zdaniem radio jest w bardzo dobrym miejscu gdyż wszystkie pokrętła są pod ręką, wcześniej miałem je zamontowane pod podłokietnikiem i żeby coś przestawić zawsze musiałem się na nie patrzeć... porażka :/

4HMm9.jpg

N14Ji.jpg

może zamocowanie anteny w dachu nie jest prostą sprawą, ale miałem tam antenę do telefonu która była mi zbędna, więc ją tylko podmieniłem. Większość osób uważa że to jest radiowa i nikt mi jej puki co nie próbował ukraść :cool1:

uDGo0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 13 lat więc nie przesadzajmy, żeby przykręcić radio i tak musimy gdzieś te dziury wywiercić kolego. Po za tym otwory w tunelu nie rzucają się mocno w oczy :) a na panelu środkowym nie wierciłem żadnej dziury, uchwyt na gruszkę został przykręcony do tego małego prostokątnego plastiku między radiem a gruszką, jeśli ktoś chce to mogę zrobić zdjęcie.

Na początku próbowałem wsadzić radio do półeczki pod kierownicą, ale jakoś mi nie pasowało te rozwiązanie, chociaż w półeczce radyjko tak złodziei nie kusi jak moje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kto lubi przecież... poręcznie jest ale nie wygląda to wcale, samochód użytkowy a kierowca praktyczny. Ja wole praktycznie i by nie psuło. Z resztą radyjko przy nogach pasażera :/ średnia sprawa i bardzo rzuca się w oczy. Ale lepsze to niż na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jaki to problem ze schowaniem radyjko. Poluzować dwie śrubki, wypiąć wtyczkę od zasilania i anteny. Dwie minuty i radyjko schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo montowac cb w miejscu gdzie nie jest zbyt widoczne,sam zabieg rozpinania i chowania w jakims tam miejscu w aucie moze zachecic zlodzieja . ma jedna robote mniej nie musi demontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to niech sobie wisi i wpierdzielić tam granata, a do radyjka podczepić zawleczkę :> ale by miał niespodziankę. Mi na szczęście autka nie okradli, znaczy tego autka.

ale nie znasz dnia ani godziny kiedy ktos zapragnie twojego radia :cool1::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radyjko moje raczej nie kusi. A pozatym w mieście nawet nie miało by kogo kusić :cool1:

tez myslalem jak Ty, az ktoregos popoludnia zapukala sasiadka tesciowej i oznajmila ze mam wybita szybe w aucie,byla 12 w poludnie i na szczescie bylo to poprzednie auto. wydaje mi sie ze nie jest istotne jakie masz radio tylko co kto potrzebuje w danej chwili :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę w sumie. Miałem w golfie rozpieprzone już radio i na giełdzie się go pozbyłem, na szczęście Zamek był lichy i wkrętakiem poszedł :) i nie wybili szyby. Więc Więc dobre zabezpieczenie nie zawsze się opłaca, bo jak rozpieprzą pół samochodu żeby szajskie radio wziąć to nie jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego myślę że schowek totalnie nieprzydatny tuż pod kierownicą (bo ma dziury) jest idealny i jeżdżę już drugi rok z radjem tam i gruszką przy stacyjce i jest ok, poręcznie, niewidocznie i komfortowo :cool1: przede wszystkim bez żadnego dziurawienia elementów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kazdy z nas zamontuje radio tak aby jemu bylo wygodnie i porecznie . :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...