Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Uszczelka pod głowicą - koszta


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam u siebie prawdopodobnie do wymiany uszczelke pod glowica ( samochod po 5km grzeje sie do 120st. ) chcialbym poznac orientacyjne koszty takiej naprawy. Czy to jest tylko koszt uszczelki, planowania glowicy i robocizna czy cos jeszcze? a moze ktos zna w toruniu kogos kto robi dobrze i tanio :)?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie koszt wymiany uszczelki to: uszczelka głowicy silnika 120zł + płyn chłodniczy 43zł +szlif głowicy 70zł + robocizna 250zł no i jak bys chciał jeszcze termostat orginał 40zł+wymiana 30zł tyle mnie skasował! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40 zł to miałeś oryginalnie podrabiany termostat albo dobrej jakości zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam u siebie prawdopodobnie do wymiany uszczelke pod glowica ( samochod po 5km grzeje sie do 120st. ) chcialbym poznac orientacyjne koszty takiej naprawy. Czy to jest tylko koszt uszczelki, planowania glowicy i robocizna czy cos jeszcze? a moze ktos zna w toruniu kogos kto robi dobrze i tanio :)?

A co sie jeszcze dzie, że uszczelkę chcesz wymienać?

Ubywa płyn chłodniczy?

Może poprostu wymiana termostatu i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zamiennik kosztuje 9.80zł a orginał 38zł wiem jak wyglada zamiennik a orginał przynajmniej u mnie tyle kosztuje a w duzym miescie moze i nawet 150zł w ASO a w aso płacisz kilkanascie złotych wiecej a funkcje pełni ta samą!!!!!!!!!!! Jedyna róznica jaka jest odczuwalna to w twojej kieszeni!!![br]Dopisany: 27 Kwiecień 2010, 19:35_________________________________________________Ja bym narazie wymienił tylko termostat nie szukaj sobie kosztów!!! pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze doliczyć śruby głowicy.. bo jak ma być dobrze zrobione to należy je też wymienić..

Jak ma być dobrze zrobione to jeszcze tyle rzeczy trzeba by doliczyć, że szok: komplet uszczelek pod kolektory (dolotowy, wydechowy), planowanie kolektorów, wymiana uszczelniaczy popychaczy zaworowych, sprawdzenie szczelnosci głowicy, docieranie zaworów, uszczelki od turbiny termiczne, płyn chłodniczy, uszczelka pod dekiel zaworów i pewnie by sie jeszcze coś przypomniało jak by sie zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze doliczyć śruby głowicy.. bo jak ma być dobrze zrobione to należy je też wymienić..

Jak ma być dobrze zrobione to jeszcze tyle rzeczy trzeba by doliczyć, że szok: komplet uszczelek pod kolektory (dolotowy, wydechowy), planowanie kolektorów, wymiana uszczelniaczy popychaczy zaworowych, sprawdzenie szczelnosci głowicy, docieranie zaworów, uszczelki od turbiny termiczne, płyn chłodniczy, uszczelka pod dekiel zaworów i pewnie by sie jeszcze coś przypomniało jak by sie zastanowić.

uszczelka pod napinacz łańcucha , filtry i nowy olej :naughty: ewentualnie nowe świece(only platyna :good:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zamiennik kosztuje 9.80zł a orginał 38zł wiem jak wyglada zamiennik a orginał przynajmniej u mnie tyle kosztuje a w duzym miescie moze i nawet 150zł w ASO a w aso płacisz kilkanascie złotych wiecej a funkcje pełni ta samą!!!!!!!!!!! Jedyna róznica jaka jest odczuwalna to w twojej kieszeni!!![br]Dopisany: 27 Kwiecień 2010, 19:35_________________________________________________Ja bym narazie wymienił tylko termostat nie szukaj sobie kosztów!!! pozdrawiam :hi:

:blink: biore 10szt jezeli ma nr 050 121 113 C i jest ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj chlopaki chyba nie bede musial tego robic. Mialem ostatnio samochod u jednego magika ktory robil mi rozdzad, tak spierdzielil robote ze mialem rolke napinacza z rozrzadu z 94r ! a nowy pasek po 20km wygladal jakby mial juz przejechane 120kkm. Oczywiscie wmowil mi ze pompa jest cala i ze nie musial jej wymieniac i ze samochod juz dziala..

z nadzieja pojechalem do domu ( 30km ) a samochod znowu zaczyna sie gotowac ;/ dlatego myslalem ze uszczelka, ale jak sie okazuje facet byl oszustem.. dalem od razu do innego mechaniora, gdzie znowu musze wymieniac rozrzad i pompe wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj chlopaki chyba nie bede musial tego robic. Mialem ostatnio samochod u jednego magika ktory robil mi rozdzad, tak spierdzielil robote ze mialem rolke napinacza z rozrzadu z 94r ! a nowy pasek po 20km wygladal jakby mial juz przejechane 120kkm. Oczywiscie wmowil mi ze pompa jest cala i ze nie musial jej wymieniac i ze samochod juz dziala..

z nadzieja pojechalem do domu ( 30km ) a samochod znowu zaczyna sie gotowac ;/ dlatego myslalem ze uszczelka, ale jak sie okazuje facet byl oszustem.. dalem od razu do innego mechaniora, gdzie znowu musze wymieniac rozrzad i pompe wody...

dlatego dobrze jest samemu kupowac czesci i dawac do wymiany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie powie jaki masz stan silnika czyli to cz y musisz planowac czy nie, zabielic zawsze delikatnie mozna

koszt reszty uszczelek w silniku (kolektorow, pokrywy zaworow, glowicy, uszczelniaczy) to ok 250-300zł, do tego czy napinacz ma juz dosyc sporo nalatane, jesli tak to kolejne 500zł, kolejna sprawa to obrobka glowicy bo jak juz bedzie sciagnieta to warto zrobic (chodzi o zawory i gniazda) i tu kolejne 200zł - to tyle jesli reszta i dół silnika jest wporzadku, ahaa do tego nowy olej, filtr i plyn ok 250, i czy rozrzad w miare swiezy czy nie (z pompa ok 400-500zł), nowe sruby glowicy to kolejne 50-100zł

robocizna roznie - 300 i w gore

musisz liczyc przynajmniej 2000 za dobrze wykonany remont glowicy silnika - tak z grubsza naturalnie, na nowych czesciach, no i zalezy czy czesc z w/w rzeczy miales juz robione kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam uszczelke głowicy do wymiany.Na miarce oleju widać malutkie pechezyki jak by to był płyn i trochę słabsze jest auto.Jaki jest koszt naprawy i co wymienić tylko uszczeleke czy jeszcze coś a bez planowania się nie obeidzie

Sprawdz odrazu szczelnosc glowicy, moze poprostu pekla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...