Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moje a4 98 2.5 tdi b.ciężko odpala jak jest rozgrzana


furman_2006

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam następujący problem z moją furką a4 98 2,5 tdi 132kw quattro s-line.jak jest zimna to pali z pierwszego natomiast na rozgrzanym silniku muszę ją kręcić nawet z 10s. nie znam się na tym aucie bo mam go dopiero 3dni i jest to mój pierwszy diesel w życiu.Mam nadzieje że mi pomożecie.gorąco jeszcze raz pozdrawiam wszyskich. i z góry dzięki za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam zapowietrzanie sie układu lub koniec VP44. Sprawdź czy niemasz powietrza w układzie w momencie odpalania , podłacz VAGa i sprawdź czy niełapie jakiś błędów , podokręcaj opaski na filtrze paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze. Jeżeli to nie pomoże reszte można poprawić robiąc korekty w sofcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na vagu i okazało się że pompa paliwowa jest padnięta tzn .słabo spręza jak ropa jest ciepla.dla pocieszenia ponoć regeneracja pompy to koszt ok 1200zl-boli że az wyć sie chceeeeee.

P.S może znacie kogoś z łodzi kto się na tym zna ? czekam na odpowiedź pozdro!!! :angry::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PD-kach np. AJM też jest pompa paliwowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem na vagu i okazało się że pompa paliwowa jest padnięta tzn .słabo spręza jak ropa jest ciepla.dla pocieszenia ponoć regeneracja pompy to koszt ok 1200zl-boli że az wyć sie chceeeeee.

a powiedz mi jakim cudem ten fachmistrz VAGiem sprawdził Ci ciśnienie sprężania pompy VP44 :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PD-kach np. AJM też jest pompa paliwowa ???

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PD-kach np. AJM też jest pompa paliwowa ???

nie ma

Uffff ale ulga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz o którą pompe chodzi ? pompe wtryskową czy pompe w baku ?

Co do PDków to mają one pompowtryskiwacze i pompe podajaca w baku...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo w mechanice jestem laikiem ,ale chodzi o pompę paliwową ponoć u mnie nie ma pompowtryskiwaczy .A jeśli chodzi o błąd to wyskoczyło jakieś (147?) i napisane było coś o pompie. Tak mi to wytłumaczył facet z serwisu. jak macie jakieś pomysły to czekam na jakieś podpowiedzi, POZDRO!!!! Bo inaczej czeka mnie KOSZTOWNNNAAAAA wycieczka do Warszawy lub Opoczna z tą pompą :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upewnij się o którą pompe chodzi tak jak pisze Rogalotti , bo jak masz zepsutą pompe spietrzającą w baku to może ona powodować zapowietrzanie sie układu paliwowego , alerównie dobrze możesz mieć umierającą pompe wtryskową VP 44 i też może być efekt cieżkiego odpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...