Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

co masz na mysli tak piszac

jak masz wyłączone światła i manetką błyśniesz światłami-zapala się żarówka H7 tam,gdzie są "długie"

Zwykle zarowki h7 zapalaja sie ze zwloka i tak samo gasna czego nie mozna powiedziec o dzialaniu przeslony soczewki.

chyba odwrotnie...przy pierwszokrotnym zapaleniu soczewki,zanim palnik sie rozgrzeje-chwilke to trwa,żarówka H7 zapali się momentalnie,różnica jest w zmanie na "długie" ,jak palniki są rozgrzane-trwa to ułamek sekundy,bo zmienia sie ustawienie przesłony

Mamy inne zdanie na ten temat.Obojetne czy palnik jest rozgrzany czy nie -zapala sie natychmiastowo.Wraz z jego nagrzewaniem w peirwszych sekundach po odpaleniu zmienia sie tylko barwa swiatla i natezenie.Nalepiej zrobic tak:odpalic auto,lewa manetke od "dlugich" popchac od siebie aby zostala w pozycji zalaczone,druga osobe poprosic o przekrecenie wlacznika swiatel w pozycje mijania kiedy my juz bedziemy stac z przodu i obserwowac reflektory.Momentalnie bedzie widac co zapali sie pierwsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szybkie pytanko co oznacza jezeli po wlaczeniu swiatel z przetwornicy wydobywa sie brzeczenie? Prztwornice zakupilem 2 tyg temu jako nowe firmy DENSO D4S.

Dziekuje pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szybkie pytanko co oznacza jezeli po wlaczeniu swiatel z przetwornicy wydobywa sie brzeczenie? Prztwornice zakupilem 2 tyg temu jako nowe firmy DENSO D4S.

Dziekuje pozdrawiam. :hi:

to normalne chyba ze jest za glosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szybkie pytanko co oznacza jezeli po wlaczeniu swiatel z przetwornicy wydobywa sie brzeczenie? Prztwornice zakupilem 2 tyg temu jako nowe firmy DENSO D4S.

Dziekuje pozdrawiam. :hi:

:hi:

moge sie mylic ale to chyba oznacza ze sie nagrzewaja - u mnie tak zawsze jest jak sa zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystkim za pomoc , mam nadzieje ze diabli ich nie wezma po miesiacu jak te chinskie HIDy :kox:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade dokupic sam element regulujacy do bi??

Wyrobila mi sie sruba od regulacji :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade dokupic sam element regulujacy do bi??

Wyrobila mi sie sruba od regulacji :wallbash:

ale co dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element regulacyjny,prze ktory dostaje sie woda i paruja lampy.A dokladnie ta srubka,ktora regulujemy lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Etce nie widze aby występował jako cześć zamienna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element regulacyjny,prze ktory dostaje sie woda i paruja lampy.A dokladnie ta srubka,ktora regulujemy lampe.

pisz na PW to CI sprezentuje :> bo posiadam taka czesc :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może podpowiedzieć jak odróżnić lampę xenon od bi-xenon w B7?

A w przypadku tej aukcji z czym mamy do czynienia?

http://www.allegro.pl/item934350536_bixenony_xenony_xenon_audi_a4_b7_2004_2007_r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może podpowiedzieć jak odróżnić lampę xenon od bi-xenon w B7?

A w przypadku tej aukcji z czym mamy do czynienia?

http://www.allegro.pl/item934350536_bixenony_xenony_xenon_audi_a4_b7_2004_2007_r.html

należałoby zacząć od tego co to jest bixenon - czyli światło drogowe i mijania z jednej soczewki. Także jeśli lampa jest do B7 to może być to tylko bixenon, bo innej nie produkowali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Jakieś komplikacje z fisem itp przy zamiane ze zwykłych lamp ?

Więc poziomowania z kabiny brak zgodnie z tym co wyczytałem ? Chyba że jest już patent? (doczytałem do 7 strony tematu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna komplikacja to taka ze bedziesz slepic innych uzytkownikow drog ...nastepna taka ze przegladu auto moze nie przejsc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna komplikacja to taka ze bedziesz slepic innych uzytkownikow drog ...nastepna taka ze przegladu auto moze nie przejsc ...

Działające poziomowanie ręczne w kabinie rozwiązałoby temat oślepiania (latanie z kluczem przy każdym załadunku też :kox:) tylko jak je uruchomić :mysli:

Z przeglądem nie będzie problemów :cool1:

Potrzebują informacji jakie problemy od strony podłączenia i pełnej funkcjonalności wychodzą przy montażu i jak je rozwiązać... może jeszcze dziś przyjdą lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktos sie juz moze z takim problemem w Audi a mianowicie zalozylem do moich lamp przetwornice Denso D4S z palnikami Philips i po odpaleniu najpierw silnika a potem zalaczeniu swiatel pojawia sie blad na FISie o hamulcach i mrugaja wszystkie kontrolki z hamulcami zwiazane , po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znika.

Tak samo sie dzialo po zalozeniu HIDow ale po jakims czasie nie odrazu i tak samo jest w tym przypadku z Denso przetwornicami.

Kiedy wszystko zrobie na odwrot czyli najpierw zapale swiatla a pozniej odpale silnik to problemu nie ma :wallbash:

Bardzo prosze o wszelka pomoc bo juz mnie k....ca szczela kolejna kasa wyzucona w bloto a tej pieprzony komp jakies dziwactwa mi pokazuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktos sie juz moze z takim problemem w Audi a mianowicie zalozylem do moich lamp przetwornice Denso D4S z palnikami Philips i po odpaleniu najpierw silnika a potem zalaczeniu swiatel pojawia sie blad na FISie o hamulcach i mrugaja wszystkie kontrolki z hamulcami zwiazane , po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem znika.

Tak samo sie dzialo po zalozeniu HIDow ale po jakims czasie nie odrazu i tak samo jest w tym przypadku z Denso przetwornicami.

Kiedy wszystko zrobie na odwrot czyli najpierw zapale swiatla a pozniej odpale silnik to problemu nie ma :wallbash:

Bardzo prosze o wszelka pomoc bo juz mnie k....ca szczela kolejna kasa wyzucona w bloto a tej pieprzony komp jakies dziwactwa mi pokazuje.

Pozdrawiam.

wyglada na to ze przetwornice sieja zaklocenia ale glowy sobie uciac nie dam.

Teraz moje pytanie.Czy w bixenonie z czarnym srodkiem w b6 jest regulacja wiazki na boki ?Ja tam widze dwie zruby regulacyjne ale jedna jest od wiazki soczewki a druga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzne sruby sa od regulacji góra/dól. Wenetrzna sruba zas od regulacji lewo/prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzne sruby sa od regulacji góra/dól. Wenetrzna sruba zas od regulacji lewo/prawo.

rozumiem ze zewnetrzna sruba ta blizej silnika reguluje wysokosc swiecenia swiatel dlugich ?

Nie widzialem w srodku lampy sruby do regulacji na boki...ja sie pytam jakbym mial to wyregulowac jak nie otworze klapki lampy dokad jej nie wykrece z auta :tongue4: pamietaj ze pisze o modelu b6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...