Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze sterowaniem problem :gwizdanie:

na krótko podpiąć :wink4: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem lampy bi-xenonowe które chę zamontować w miejsce lamp ze zwykłą soczewką i mam nadzieje że po za zmianą parametrów w komputerze nie trzeba będzie robić wielkich przeróbek w elektryce żeby je odpalić. Acha i jeszcze jedna sprawa niektóre części do zamontowania spryskiwaczy reflektorów tańsze są w sklepie u delera niż np. na allegr(). Jeszcze jedna sprawa co sądzicie o czujnikach regulacji xenonów/bi-xenonów, nie wiem czy jest konieczność ich stosowania, słyszałem różne opinie. Jak ktoś przerabiał zwykle lampy soczewkowe na bi-xenon to bardzo proszę o jakieś sprawdzone porady. :rolleyes::evil::hi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith , wnioskuje ze wczesniej nie miałem xenonów a wiec pamietaj o tym ze nie będziesz miał możliwosci ich regulowania czyli jak dociążysz tyl to będziesz swiecił w kosmos :gwizdanie:

fakt ze już dużo osób coś wymyśla by jednak była regulacja manualna ale jeszcze nie słychac , no chyba ze sie myle i juz coś powstało na Naszym forum to dajcie info to i Ja zmienie swoje na bi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith , wnioskuje ze wczesniej nie miałem xenonów a wiec pamietaj o tym ze nie będziesz miał możliwosci ich regulowania czyli jak dociążysz tyl to będziesz swiecił w kosmos :gwizdanie:

fakt ze już dużo osób coś wymyśla by jednak była regulacja manualna ale jeszcze nie słychac , no chyba ze sie myle i juz coś powstało na Naszym forum to dajcie info to i Ja zmienie swoje na bi :naughty:

Witam, dzięki za zainteresowanie tematem. :hi:

Odnośnie obciążenia tyłu to nie zdarza mi się to często :evil: po za tym mam seryjnie obniżoną a 4 z dość twardym zawieszeniem :evil: więc nie świecę po niebie :evil:

A w ogóle to zamierzam założyć to nieszczęsne poziomowanie, znalazłem już na allegr() czujniki regulacji do zamontowania na wahaczach po 150 zł za sztukę z tego co się orientowałem potrzebne są dwa, po jednym na przód i tył. Sprawa komplikuje się z modułem do tych czujników ponieważ narazie go nie znalazłem a nowy chyba jest zaje-drogi. [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2008, 00:29 _________________________________________________Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o podpowiedź czy przewody podłączone do zwykłych lamp soczewkowych będą pasowały do bi-xenonów czy jednak jest konieczność dodatkowych przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o podpowiedź czy przewody podłączone do zwykłych lamp soczewkowych będą pasowały do bi-xenonów czy jednak jest konieczność dodatkowych przeróbek

podobno nie są potrzebne zadne przeróbki :naughty:,

pochawl sie w końcu Swoim nabytkiem w odpowiednim dziale :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ja zakupiłem bi-xenony i zamontowałem zamiast (soczewek). Jedyny problem to taki ze ciut przy krótki kabelek miałem do prawego reflektora. Ale po naciągnięciu jakoś doszedł na styk...

Co do spryskiwaczy ;) to daj mi znać jak to chcesz zrobić... bo sam bym chciał je zamontować ale boje się ze łatwiej będzie kupić zderzak już gotowy...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spryskiwaczy ;) to daj mi znać jak to chcesz zrobić... bo sam bym chciał je zamontować ale boje się ze łatwiej będzie kupić zderzak już gotowy...

proponował bym Ci opcje z zakupem ORI zderzaka , jakos sobie nie wyobrazam by założyć jakies inne spryski do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

A więc dzisiaj odebrałem od Bełtowskieg() cały zestaw potrzebny do zainstalowania spryskiwacza reflektorów, czyli : :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

2 x cylinder tłoczący po 228,55 brutto, :mysli:

1 x pompa do spryskiwacza reflektorów 142.54 brutto :mysli:

( druga pompka zostanie przełożona ze zbiornika który jest do tej pory zamontowany i tak jak w tym przypadku będzie służyć do spryskiwacza szyb) :evil:

2 x rama prowadząca po 7.21 brutto, :evil:

2 x klapka zakrywająca na spryskiwacz po 28.20 brutto, :evil:

1 x trójnik 6.76 brutto, :evil:

3 x łącznik po 13.16 brutto, :evil:

2metry przewodu ( węża ) 52.48 brutto, :evil:

10 x obejma po 2.21 brutto , :evil:

1 x zbiornik ( część dolna , góra zbiornika jest taka sama ) 75.78 brutto , :mysli:

1 x pierścień uszczelniający do pompy 3.52 brutto. :evil:

3 x pierścień uszczelniający do łącznika po 1.80 :evil:

Razem to daje kwotę 875.98 zł brutto :wallbash:

Dodatkowo zamówiłem na allegr() oryginalny zderzak oczywiście używkę za 200 zł :mysli:

Koszt malowania i przekładki szacuję na jakieś 400 zł :mysli:

Resztę operacji wykonam sam. :kox:

Całkowity koszt moontażu spryskiwacza może jeszcze wzrosnąć ponieważ nie rozważałem jeszcze podłączenia z elektronicznej strony.( jeszcze nie wiem jak to podłączyć :kox: )a może się okazać że potrzebny jest jeszcze jakiś moduł sterujący ??

Faktycznie w seryjnym zderzaku bez oryginalnych otworków na spryskiwacze nie ma raczej możliwości zamontowania tej zabawki. :tongue4:

Jeżeli ma ktoś jakieś sugestię ????( najlepiej w kwestii podłączenia elektroniki to bardzo proszę o podpowiedź ) :th:

Jak wszystko porobię to zjawię się na spocie, Pozdrowionka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENITH. trzeba było powiedziec ze takie cuda zamawiasz w ASO u Bełta gdyuż kilka tygodni temu robiłem identyczną operacje i ceny masz troszku wyższe niz Ja jak płaciłem...... :gwizdanie: ( jak byś był na spocie to bys się dowiedział np. cylinder tłoczący płaciłem po 168 zł )

Czekam na elektryka który bedzie w Bełcie i mi to podeponie , podobno da sie bez modułów tylko trzeba poniformowac komp ze jest sprysk w zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM ja to załatwiałem przez znajomego który tam pracuje i na wszystko miałem około 10 % rabat

Jak podłączysz napisz jak lub skontaktuj mnie z tym elektrykiem. :kox:

to jakies dziwne te ceny miałes bo Ja jak pisałem kupilem w troszku niższych :gwizdanie:

no czekam az sie pojawi elektryk to odrazu sie bede meldował do niego i dam znac co i jak....

ale w sumie to mógłbyś zaglądnąć w Niedziele na spota go Galerii kazimierz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIP to VIP kolego,nie każdy może mieć takie ceny. :polew: :polew:

ale Cuber ma racje podjedz dowiesz się porozmawiamy,doradzimy ,po co płacic frycowe :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładam, samopoziomowanie ręczne mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko ręczne :gwizdanie:

:mysli: przeciez nie działa Ci regulacja z kabiny ręczna :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spryskow potrzebna jest taka wiazka: http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p583_wiring-harness-headlight-washer-system-A4-B6-with-sensor.html

583_0.jpg

Auto poziomowanie mozna wyrezac - ale wtedy to bedzie autopoziomowanie-reka-z-kabiny ;):D -- planuje taka przerobke i dam znac co i jak.

Albo mozna kupic gotowy zestaw: http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p318_komplettes-aLWR-Packet-fuer-A4-8E.html

318_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...