Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

zabrałem się właśnie za zmianę moich standardowych lampek soczewkowych H& na bixenon od S-ki i mam zonka:

a jak rozwiążesz sprawę regulacji wysokosci świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij równolegle jakieś żaróweczki..i xenony będą chodziły..tak samo do postojówek..

-tzn jakie konkretnie pod postojowki i jakie pod xenonki?

- moze lepiej jakie rezystory?

- tak czy owak pozostaje problem upchniecia tego wewnatrz i oczywiscie mocnego grzania obudowy...

...macie jakies "złote środki" na rozwiązanie powyższych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...macie jakies "złote środki" na rozwiązanie powyższych problemów?

a Ty masz jakis złoty srodek na samopoziom ? ogólnie na regulacje wyskosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...macie jakies "złote środki" na rozwiązanie powyższych problemów?

a Ty masz jakis złoty srodek na samopoziom ? ogólnie na regulacje wyskosci ?

...jeszcze nie ...ale przecież nie oto pytałem powyżej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...macie jakies "złote środki" na rozwiązanie powyższych problemów?

a Ty masz jakis złoty srodek na samopoziom ? ogólnie na regulacje wyskosci ?

...jeszcze nie ...ale przecież nie oto pytałem powyżej :>

no sle skoro temat tyczy się bixenonów w B6 wiec Ja zadałem tez pytanko skoro jesteś na etapie rezania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomowania w planach brak :thumbdown: ...niestety

no to jak będziesz jeździł jak kogoś lub coś zabierzesz na pokład? Przecież będziesz świecił po oczach kierowcom jadącym z naprzeciwka....... Będziesz ręcznie ustawiał wysokość z akażdym razem ?

Ja własnie z tego powodu zrezygnoałem z Bixenonu, myślałem ze coś wymyśliłes w tym kierunku i dlatego draże temat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomowania w planach brak :thumbdown: ...niestety

no to jak będziesz jeździł jak kogoś lub coś zabierzesz na pokład? Przecież będziesz świecił po oczach kierowcom jadącym z naprzeciwka....... Będziesz ręcznie ustawiał wysokość z akażdym razem ?

Ja własnie z tego powodu zrezygnoałem z Bixenonu, myślałem ze coś wymyśliłes w tym kierunku i dlatego draże temat.....

Cuberku, przecież to jeden kij czy masz xenony czy bixenony dopóki nie załączysz długich i to jest różnica ;)

więc tak samo oślepiasz na xenonie jak i na bi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuberku, przecież to jeden kij czy masz xenony czy bixenony dopóki nie załączysz długich i to jest różnica ;)

więc tak samo oślepiasz na xenonie jak i na bi

ale skoro jest bixenon to drąże temat bixenonu jesli było by w temacie sam xenon tez bym pytał.... wiec nie wiem o co ci chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po przerwie

bixenon upchniety dosłownie w środek - nie obeszło się bez lekkiego rezanka pod maską.

Najważniejsze ze komp nie wywala błędów mimo że halogeny też poszły na HID

Pytanie mam innej natury - powracając do poziomowania: chciałbym żeby chociaż móc używać ręcznej regulacji ze srodka samochodu do sterowania silniczkiem bixenonow. Zauwazylem jednak ze silniczek do "bi" jest zasilany 4 przewodami (biały jest extra) a silniczek zwyklej soczewki tylko trzema. Ktos juz ma patent jak to podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle aut jezdzi na xenonie bez poziomki i jakos nieoslepiaja takze tymbardziej bi nie bedzie oslepial bo na iajania to jeden pies czy masz pojedynke czy bi.

Uwazam ze samopoziomowanie to bezsensowne wywalanie kasy lepiej zainwestowac w cos innego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle aut jezdzi na xenonie bez poziomki i jakos nieoslepiaja takze tymbardziej bi nie bedzie oslepial bo na iajania to jeden pies czy masz pojedynke czy bi.

Uwazam ze samopoziomowanie to bezsensowne wywalanie kasy lepiej zainwestowac w cos innego.....

Co wy wygadujecie..... to teraz sobie wyobraź sytuacje ze nie masz samopozimowania i regulacj recznej wysokosci lamp pakujesz kogoś do tyłu czy nawet coś chcesz przewiesc w bagazniku i co wtedy ? d*pa siada przód idzie w góre i gdzie swiecisz? po oczach innym kierowcom!!! proste i logiczne jak konstrukcja cepa! i nie mów ze nikt nie oslepia bo chyba nie jeździsz w dłuzsze trasy....łatwo zauwazyc jak ktoś smiga na "xenonie" bez regulacji i cos wiezie jak wali po oczach...[br]Dopisany: 08 Luty 2008, 20:01 _________________________________________________

Zauwazylem jednak ze silniczek do "bi" jest zasilany 4 przewodami (biały jest extra) a silniczek zwyklej soczewki tylko trzema. Ktos juz ma patent jak to podlaczyc

no jesli będzie takowy patent to napewno tez założe bixenonki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle aut jezdzi na xenonie bez poziomki i jakos nieoslepiaja takze tymbardziej bi nie bedzie oslepial bo na iajania to jeden pies czy masz pojedynke czy bi.

Uwazam ze samopoziomowanie to bezsensowne wywalanie kasy lepiej zainwestowac w cos innego.....

Tak... od paru miesiecy duzo jeszcze wieczorami i klne za kazdym razem jak ktos ma albo nieustawione swiatla albo jakies pseudo xenony bez poziomowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miliony aut jezdzi na xenonie bez poziomki i jest ok!! Koledzynie badzcie tacy delikatni!!!!!! W trasy jezdze i klamotow tez woze duzo i jakos pare milimetrow nie stanowi roznicy. Moze macie zawieszenie do wymiany ze wam tyl nie trzyma hehehehhe.... :notworthy:[br]Dopisany: 09 Luty 2008, 09:06 _________________________________________________aha od 3 lat jezdze bez poziomki i jest ok!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha od 3 lat jezdze bez poziomki i jest ok!!

ale masz reczną tak ?

Stary sorry ale opowiadasz brednie ze wozisz klamoty i kilka milimetrów to nie ma róźnicy....

stań pod scianą pusty odkreśl kreske granicy światła jak stoisz metr przed nią i jak stoisz 15 metrów potem zapakuj klamoty i zrób to samo zobaczysz wyniki kilka milimetrów to dla jadących z naprzeciwka metr czyli akurat idealnie by walić prosto po oczach.....

zreszta po co wymyslili samopozimowanie? po co wymyslili regulacje ręczną? aaaa sorry przeciez to jest od taki sobie bajerek :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koniec waszych przekomarzań... wie ktoś jak zrobić manualne ustawianie w Bi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta..musisz sobie dziurki zrobić w błotniku i śrubakiem kręcisz :) masz do wyboru ustawienia góra-dół i lewo-prawo..w poniedziałek mogę zrobić foty dziurek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUBER rob uwagi wszystkim tym co sobie przerabiaja na HID!! Oni nie chu chu.... beda mieli samopoziomowania!! Nie badz panienka!

Panienka? Chyba coś Ci sie pomyliło Kolego!

Ja nie mam samopozimu !!!! ale mam manualną regulacje i stosuje Ją bardzo często jak tylko coś lub kogoś zabieram na pokład by nie oślepiać innych użytkowników dróg , jesli bym takowej nie miał to bym nie bawił sie w HID, Kultur na drodze powinien obowiązywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...