Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tgo co widzę kupiłeś silniczek od bixenonu :) który reflektor jest Twój :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te plastikowe silniczki kupiłem niby do bixennonow (zdjęcie w poniższym poście) tak podał koleś na aukcji:

"Jeśli w Twoim samochodzie fabrycznie nie było xenonów a zamontowałeś sobie reflektory bi-xenonowe to prawdopodobnie nie masz regulacji wysokości świateł... ta oferta jest właśnie dla Ciebie, są to silniczki elektryczne 3 pinowe ORYGINALNE VALEO z regulatorem manualnym umożliwiające zarówno regulację wstępną reflektorów jak i ich sterowaniem za pomocą pokrętła w kabinie, SPRAWDZONE!!! Do silniczków dołączam 2 kostki 3 pinowe do wlutowania, cena za OSTATNIE 2 szt"

ale jednak nie bardzo pasują.....

oto ich foto

404768155

po zamknięciu tylnej klapy jest 1-2 mm odstęp od uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to kurde torszke lipa w takim razie z tymi silniczkami :gwizdanie: zapytaj tego kolesia co Ci sprzedawał co jest nie tak że ci nie pasują....

kurde a sam wklejałem linka tutaj do tej aukcji ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie moje dotyczy KOMPLETNEGO montażu reflektorów ksenonowych w modelu B6.

Montaż lamp znalazłem.

Z kolejnymi rzeczami jest juz gorzej. Dużo wątków rozpoczętych nieskończonych. Zakładane nowe tematy, niekompletne i ciężko jest mi to złożyć w całość. Może ktoś zamieściłby jeden kompletny opis jak to ma miejsce np. w przypadku montażu navi RNS-E, wymiana rozrządu, itp.

Lampy zakupiłem, zderzak ze spryskami bedzie w poniedziałek.

Myślę, ze z zamontowanie lamp nie bedzie problemu. Następnie jak podłączyć spryskiwacze, żeby działały jak w ori (najprawdopodobniej załączają sie przy spryskiwaniu przedniej szyby). Wymienić chyba trzeba zbiornik do spryskiwaczy na większy. Gdzie zakupić silniczki, albo co zrobić, żeby regulacja lamp była od środka z kabiny, jak to ma miejsce przy zwykłych swiatłach i co należy VAG-iem wprogramować.

Jeśli mogę prosić to o konkretne odpowiedzi bez docinek mądrzenia sie lub przypuszczeń.

Jednym zdaniem

Jeżeli weszło już konkretne rozporządzenie odnośnie poziomów, że są niezbędne (auto nie przejdzie stacji diagnostycznej lub mandat policji jak się uprze) to proszę podać dokładną wykładnie.

Tylko bez rozpisek można bo…, nie można bo… krótko konkretne rozporządzenie. Jeżeli nie to proszę nie poruszać tematu.

Głównym tematem Lampy ksenonowe

Dziękuję bardzo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibol tak na prawde, nikt tego tematu jeszcze do konca nie ogarnal.

Dlatego takie info jest, jakie jest.. :)

(a co do spryskow i poziomowania, to byla toczona nie jedna dyskusja, i do niczego ona nie prowadzila - wystatczy poszukac) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie moje dotyczy KOMPLETNEGO montażu reflektorów ksenonowych w modelu B6.

Montaż lamp znalazłem.

Z kolejnymi rzeczami jest juz gorzej. Dużo wątków rozpoczętych nieskończonych. Zakładane nowe tematy, niekompletne i ciężko jest mi to złożyć w całość. Może ktoś zamieściłby jeden kompletny opis jak to ma miejsce np. w przypadku montażu navi RNS-E, wymiana rozrządu, itp.

Lampy zakupiłem, zderzak ze spryskami bedzie w poniedziałek.

Myślę, ze z zamontowanie lamp nie bedzie problemu. Następnie jak podłączyć spryskiwacze, żeby działały jak w ori (najprawdopodobniej załączają sie przy spryskiwaniu przedniej szyby). Wymienić chyba trzeba zbiornik do spryskiwaczy na większy. Gdzie zakupić silniczki, albo co zrobić, żeby regulacja lamp była od środka z kabiny, jak to ma miejsce przy zwykłych swiatłach i co należy VAG-iem wprogramować.

Jeśli mogę prosić to o konkretne odpowiedzi bez docinek mądrzenia sie lub przypuszczeń.

Jednym zdaniem

Jeżeli weszło już konkretne rozporządzenie odnośnie poziomów, że są niezbędne (auto nie przejdzie stacji diagnostycznej lub mandat policji jak się uprze) to proszę podać dokładną wykładnie.

Tylko bez rozpisek można bo…, nie można bo… krótko konkretne rozporządzenie. Jeżeli nie to proszę nie poruszać tematu.

Głównym tematem Lampy ksenonowe

Dziękuję bardzo

Pozdrawiam

skibol tak na prawde, nikt tego tematu jeszcze do konca nie ogarnal.

Dlatego takie info jest, jakie jest.. :)

(a co do spryskow i poziomowania, to byla toczona nie jedna dyskusja, i do niczego ona nie prowadzila - wystatczy poszukac) :decayed:

Szkoda myślałem, że w jednym wątku rozpiska byłaby konkretniejsza i przejrzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie poziomowania rozporządzenia na pewno nie będzie... wejdą przepisy odnośnie sprysków, tylko nie wiadomo kiedy... polica nie ma racji jeśli zabiera komuś dowód za 'niemanie' sprysków, stacje diagnostyczne w dalszym ciągu nie mają dyrektyw co do spryskiwaczy, a policjant sam nie może zadecydowć o tym czy to jest złe czy dobre... to stacja zatwierdza przegląd i na jego podstawie jest zwracany dowód rej... także jeśli masz ori ksenony to nie wiem po co się upierasz na spryski, ja jeżdżę na bi-ks i nie ma kłopotów... najpierw będą likwidować chińskie oslepiacze. Jak założysz zderzak, dekle siedzą w nim tak jakby były spryski i tak należaloby zostawić. :evil: chyba , że się uprzesz i zechcesz mieć jak z fabryki, to wtedy opisz wszystko w kompletnym wątku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie poziomowania rozporządzenia na pewno nie będzie... wejdą przepisy odnośnie sprysków, tylko nie wiadomo kiedy... polica nie ma racji jeśli zabiera komuś dowód za 'niemanie' sprysków, stacje diagnostyczne w dalszym ciągu nie mają dyrektyw co do spryskiwaczy, a policjant sam nie może zadecydowć o tym czy to jest złe czy dobre... to stacja zatwierdza przegląd i na jego podstawie jest zwracany dowód rej... także jeśli masz ori ksenony to nie wiem po co się upierasz na spryski, ja jeżdżę na bi-ks i nie ma kłopotów... najpierw będą likwidować chińskie oslepiacze. Jak założysz zderzak, dekle siedzą w nim tak jakby były spryski i tak należaloby zostawić. :evil: chyba , że się uprzesz i zechcesz mieć jak z fabryki, to wtedy opisz wszystko w kompletnym wątku :naughty:

poniewaz jezdze po Europie i nie chce sie tlumaczyc na zachodzie odnosnie spryskow. Wloskiego nie znam i nie mam zamiaru wykonywac telefonow do Polski i tlumaczyc, ze nie maja prawa, bo mnie ol...ja i to samo u niemca.

Co do bezpieczenstwa zalezy tez mi na regulacji z kabiny, bo nie bede co chwile krecil pod maska jak wioze kilka osob badz torby. A oslepianie jest bardzo silne przy ksenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

mialem oryginalne xenony w mojej b6, kupilem cos takiego:

http://www.allegro.pl/item523481333_audi_a4_bixenon_bi_xenon_prawa_lewa_nowy_osprzet.html

i teraz wychodzi na to,ze lampy nie pasuja,a przynajmniej jedna :wallbash:

nie pamietam ktora, bodajze prawa,a w dodatku mechanik mowi ze nie ma uchwytow na dole lampy (ale czy te uchwyty nie sa odkrecane? bo na niektorych aukcjach widzialem lampy tez bez dolnych uchwytow a niby nienaprawiane).

Co teraz musze zrobic,zeby to zamontowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

mialem oryginalne xenony w mojej b6, kupilem cos takiego:

http://www.allegro.pl/item523481333_audi_a4_bixenon_bi_xenon_prawa_lewa_nowy_osprzet.html

i teraz wychodzi na to,ze lampy nie pasuja,a przynajmniej jedna :wallbash:

nie pamietam ktora, bodajze prawa,a w dodatku mechanik mowi ze nie ma uchwytow na dole lampy (ale czy te uchwyty nie sa odkrecane? bo na niektorych aukcjach widzialem lampy tez bez dolnych uchwytow a niby nienaprawiane).

Co teraz musze zrobic,zeby to zamontowac?

po co masz to montowac.Stan lamp jakie kupiles nie zgadza sie z ich opisem na aukcji wiec zwracasz je i dostajesz zwrot gotowki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zwrotem to jest pewne ze musza przyjac?Powiedzieli ze towar na zamowienie nie podlega zwrotowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, stan lamp sie zgadza z opisem, tylko po prostu tam sa jakies inne mocowania :blink:

Na dole sa tak jakby na takie wsuwki,a nie przykrecane,a poza tym wszystko ok, to ze lewa lampa nie chce wejsc "po dobremu" to chyba normalne, bixenony maja troche inna zabudowe niz zwykle xenony,a to ze mam 2.5 tdi tez moze miec znaczenie, bo silnik wiekszy i juz mniej miejsca,ale z tym da rade, na sile troche ale da, gorzej z tymi mocowaniami na dole :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, stan lamp sie zgadza z opisem, tylko po prostu tam sa jakies inne mocowania :blink:

Na dole sa tak jakby na takie wsuwki,a nie przykrecane,a poza tym wszystko ok, to ze lewa lampa nie chce wejsc "po dobremu" to chyba normalne, bixenony maja troche inna zabudowe niz zwykle xenony,a to ze mam 2.5 tdi tez moze miec znaczenie, bo silnik wiekszy i juz mniej miejsca,ale z tym da rade, na sile troche ale da, gorzej z tymi mocowaniami na dole :wallbash:

Nie chce mi się wierzyc ze są inne mocowania :gwizdanie: zrób fotke i wklej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie mam jak zrobic teraz, bo wszystko u lakiernika.

Chodzi o to,ze u mnie w aucie xenony byly mocowane na 4 sruby (2 na gorze, 2 na dole), a te bixenony ktore kupilem sa na dwoch srubach na gorze,a na dole tylko takie dwa miejsca na podluzne blaszki (wsuwki).

Nie widac zeby cos bylo ulamane ani kombinowane, nie ma sladow po naprawianiu, a obie lampy wygladaja tak samo.

Lampy z 2003 roku, moje auto z 2001.

:mysli:

opd4eg.jpg

tak to wyglada (zdjecie podgladowe z Allegro) w bixenonie.

U mnie zamiast tych dwoch podloznych "wlotow" sa dwa uchwyty (podobne jak na gorze lampy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie masz pelne prawo oddac zakupiony towar jesli masz na niego dowod zakupu i pod warunkiem ze nie jest to towar zakupiony przez internet

Z tym zwrotem to jest pewne ze musza przyjac?Powiedzieli ze towar na zamowienie nie podlega zwrotowi.

HiRide nie masz racji a przynajmniej jest na odwrót. Jeśli zakup jest przez internet to masz prawo zwrócić towar do 10 dni bez podawania przyczyny.

Jeśli kupiłes w sklepie to nie masz prawa zwrócić towaru jeśli jest sprawny. Jeśli sklepy przyjmują towar to robią tylko uprzejmość klientowi.

Więc jeśli kolega kupił przez net i coś mu nie odpowiada to nawet nie musi tłumaczyć sprzedającemu tylko po prostu odsyła towar. A jeśli chce zwrotu kasy za przesyłkę może się powołać na "niezgodność towaru z umową" z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej art 8 ust. 2 z którego to może żądać zwrotu poniesionych kosztów (tj. wysyłki).

Jak masz wątpliwości mogę poszukać ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tas2die4 hmmmm pierwsze slysze aby lampa z B6 miala uchwyty tam gdzie piszesz.............

http://www.aukcjoner.net/gallery/000534807-a4-03r-xenony.html#I4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, a moja ma :wallbash:

a na aucie sa miejsca na te uchwyty ktore ja mam, wszystko ori.

ja widze takie wytlumaczenie- auto mam z lipca 2001, widocznie takie montowali na samym poczatku produkcji b6... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...