Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak prawidłowo założyć taśme termoizolacyją na wydech


kkrawat

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie - jak to zrobić? Słyszałem tylko że na mokro, ale co i jak to nie wiem..lekko spryskać czy mokre zupełnie zakładać..Jade robić DP do siebie długiego i chce całego owinąć taśmą. Taśma już kupiona Thermoteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę że przed owinięciem DP trzeba spryskać coś wodą :gwizdanie:

tak jak wszyscy, owijać, odpalać i delektować się tym niepowtarzalnym smrodem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę że przed owinięciem DP trzeba spryskać coś wodą :gwizdanie:

tak jak wszyscy, owijać, odpalać i delektować się tym niepowtarzalnym smrodem :decayed:

i nie wystraszyć się jak się zobaczy lekki dym z taśmy bo i takie coś widziałem :) rzecz normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh w tym temacie troche rezalem

tak wiec cala tasme wkladasz do zlewu i moczysz ja

tak zeby calosc dobrze przemokla

nastepnie wyciagasz wykrecasz zeby namiar splynal

i owijasz mokra wydech

na poczatku troche bedzie walic az woda wyparuje i sie wypali troche

moczenie bandaza jest konieczne jesli chce sie miec to profi zrobione przy schnieciu tasma kurczy sie i wtedy najlepiej przylega wiem z doswiadczenia

nizej fota z po pracy nad moja Honda

MXEbi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to jesli ma sie filtr powietrza na wierzchu jak stozek bez CAI zasysane jest cieple powietrze z komory silnika do kolek. ssacego i autko nie jedzie za ostro

tasma ma zmniejszyc temperature ktora emituje kolektor wydechowy DP itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o takim sposobie ja owijałem na sucho i taśma po wypaleniu obluzowała się troszkę a naciągałem ja z całej siły by dobrze przylegała do downpipe. Będę testował następnym razem z wodą . :>

napewno zobaczysz roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że warto bawić się z taśmą w tdi ? niby temp. mniejsze w tdi, ale pod maską teraz w lato piekło jest, a wymieniam właśnie dp (tdi dłubane oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem czy az tak bedzie potrzebna

dla swietego spokoju mozna zalozyc napewno DP nie bedzie oddawal takiego ciepla jak bez tasmy napewno nie zaszkodzi

ogolne zalozenie jest takie ze jesli ma sie stozek w komorze ( nie mowie o CAI zbierane spod zdezrzka ) to pasuje zalozyc tasme na kolektor gdyz oddaje on duzo ciepla i wiadomo do silnika zmierza cieple zamiast zimne powietrze co przeklada sie na moc, jako ze kolek wydechowy nie przypomina tu sportowego barana jest to wedlug mnie opcjonalne czyli jak kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...