Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie wyświetla mi temperatury zewnętrznej powietrza


kamil642

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim audi z 95 roku mam dwa paski na liczniku na jednym są wyświetlane biegi bo mam automat a drugi na kturym powinna być temperatura wogule nie działa nawed się ni podświetla dlaczego tak jest i jak to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie mieć wogóle wyświetlacza i co za tym idzie wyświetlania temperatury, jeśli masz to okienko szkliste nie matowe to masz wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle coś tam widać, bo czasami jest tak, że się spali żaróweczka, która podświetla wyświetlacz lub może nie jest podłączony trzeba by było wyjąc licznik i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjąć ten licznik proszę o jakieś foty jak to zrobic

A użyć szukajki to już problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie tego wyświetlacza (tył i przód wyciągnij licznik, wyciągnij wyświetlacz) oraz wtyki do niego i ile kabelków jest we wtyczce i czy masz klimę. Po prostu może nie masz opcji z temperaturą zewnętrzną a jeśli nie masz to możesz mieć tylko trzeba odpowiednio podłączyć sygnał z czujnika temperatury jeśli go posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Audik z klimatronikiem. Rocznik 1995.

Wyswietlacz temperatury zewnetrznej nic nie wyswietla. Podmienilem go na inny wyswietlacz (100% sprawny) i dalej ciemno. Co moge zrobic by go uruchomic? Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz styki od przewodów, znajdują się one pod osłoną zbiorniczka płynu wspomagania w takiej plastikowej rączce są kostki wypnij te co idą od czujnika temperatury (przed chłodnicą :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i nic. Znalazlem jedynie nie podlaczona kostke trzy pinowa, ale to chyba od swiatel (mam przerobione na xenon).

11122011704.th.jpg 11122011705.th.jpg 11122011706.th.jpg

To co zaznaczylem to o to ci chodzilo @sopel_prusa?

czujnik przed chlodnica powinien byc.

powiedz mi tylko czy z zewnetrznej strony auto czy od wewnetrznej strony auta? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest między chłodnicą a zderzakiem a ta kostka jest pod osłoną zbiorniczka wspomagania, tam jest taki plastik na 5 kostek ja mam tam tylka 1 na czujnik temp. Zdejmij osłonę zbiorniczka zrób zdjęcie od przodu tego zbiorniczka to bedzie widać jak będę w domu to zrobię też zdjęcie i pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw jak piszą koledzy czy wogóle posiadasz czujnik temp.zewnętrznej i czy kable dochodzą do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest między chłodnicą a zderzakiem a ta kostka jest pod osłoną zbiorniczka wspomagania, tam jest taki plastik na 5 kostek ja mam tam tylka 1 na czujnik temp. Zdejmij osłonę zbiorniczka zrób zdjęcie od przodu tego zbiorniczka to bedzie widać jak będę w domu to zrobię też zdjęcie i pokażę

Ok, teraz tak:

pc122062.th.jpg pc122063.th.jpg pc122064.th.jpg

Zlaczka z czterema kablami idzie pod chlodnice.

Zlaczka z dwoma kablami prowadzi do drugiego wentylatora.

Zlaczka z jednym kablem prowadzi do kolejnej zlaczki ktora zas prowadzi do urzadzenia za drugim wentylatorem.

Znalazlem fotke w innym temacie (wszystkie te trzy zlaczki posiadam i opisalem je powyzej):

czujnik2.jpg

@Golem1 - do licznika wlasnie mam wtyczke, mam tez drugi wyswietlacz ktory jest 100% sprawny i aktualnie podlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie TA !!!!!

na tej fotce czujnik2.jpg

wtyczka od czujnika temp zewnętrznej to ta czarna po prawej przy zbiorniczku wspomagania wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...