Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia


ernius

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącz VAG, sprawdź czy nie ma błędu czujnika ciśnienia i innych, potem niech mechanior sprawdzi sprzęgło sprężarki czy jest całe. Poszukaj też po forum, o niedziałającej klimatyzacji w B6, zerwanym sprzęgle itp. napisano bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo serdecznie! moja klima jest jeszcze bardziej kapryśna . Po uruchomieniu wszystko jest ok , ale po przejechaniu 5-6 km kiedy szmochód nabierze temp około 90* C wyłącza się i już nie można jej uruchomić . Dodam że po włączeniu wszystko chodzi jak należy - obroty spadają , nadmuchy działają ,zimne powietrze dmucha , wentylator pracuje . Na wyświetlaczu klimy na kanale 46 pokazuje mi temp -4,5 * C , ale dopiero po przejechaniu 5-6 km , wcześniej temp + 2,5* C . I co z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że naczytalem sie o tym sprzegielku dużo i od jakiegos roku staram sie wlaczac klime tylko na jałowym wtedy sprzegielko moze dluzej pociagnie bo nie musi lapac na wysokich obrotach. Jak narazie jest u mnie ok.

Nie wiem czy moje działania jakos przyczynią sie do wydluzenia zycia sprzegielka jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzęgiełka to dzieś wcześniej o tym czytałem i właśnie włączanie klimy na niskich obrotach sprawia, że mniej dostaje po tyłku bo ma mniejszą różnicę obrotów między silnikiem a sprężarką do pokonania, także dobrze robisz Kolego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka mozliwosc, ze klima jest sprawna, ale jest jakis czujnik/wlacznik/hgw, ktory pada i nie załącza klimatyzacji. Kosztuje ~700PLN(zamiennik) i nie jest naprawialny. Moj kolega musiał go wymienić i stad te informacje. Nie znam więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzęgiełka to dzieś wcześniej o tym czytałem i właśnie włączanie klimy na niskich obrotach sprawia, że mniej dostaje po tyłku bo ma mniejszą różnicę obrotów między silnikiem a sprężarką do pokonania, także dobrze robisz Kolego :good:

Trzeba wiedziec co dla niunki najlepsze :naughty::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...