Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia


ernius

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się tak, że klimatyzacja ładnie chłodziła zostawiłem samochód na parkindu i po 20 min odpaliłem i klima już nie chłodziła.

Mechanik podłączył sprzęta i stwierdził, czynnik chłodzący jestem. Komputer - brak błędów.

Podejrzewa jakiś zawór w sprężarce ale to się wiąże z wymianą sprężarki ( chyba, że jest to element wymienny? )

Tak przeglądałem forum i znalazłem że może to być sprzęgiełko przy kole sprężarki? Pytanie czy jest to element gumowy czy jakies elektromagnes?

Jest to naprawialne?

Mam swojego VAGa więc mogę coś sprawdzić jeśli ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być sprzęgiełko, jest metalowo- gumowe i mogło się zerwać po prostu, trzeba je wymienić na nowe lub zanitować. Albo padł zawór sterujący i musisz szukać drugiego bo nie sprzedają jako część zamienna, ale czy winne jest sprzęgło, czy zawór to trzeba stwierdzić empirycznie. VAGiem możesz sprawdzić tylko odczyty ciśnienia w układzie klimatyzacji z presostatu na zapalonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są podobne objawy z tym ze ja przechodzę to co dzień, rano jadę do pracy to działa później jak się nagrzeje samochód w słońcu ( do 15) nie chodzi klima, ale jak schłodzę środek (przynajmniej ja to tak widzę) np przez jazdę z otwartymi szybami to znów mi chłodzi i do wieczora już ok. Błędów na VAG brak klima szczelna nabita, jednym słowem lato za pasem a tu nie wiadomo czego się łapać żeby wyjaśnić temat załamka straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Vagiem mogę sprawdzić czy sprężarka pracuje aby stwierdzić czy sprzęgiełko jest uszkodzone ale bez wyjmowania sprężarki ( ewentualnie zdjęcie osłony pod silnikiem ). A pracę zaworu sterującego mogę jakoś vagiem sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zerwane sprzegiełko,to cały czas swieci ECON i nie da sie go wyłączyć, ja wymieniłem sprzegiełko z uzywanej sprezarki,ale moze jest mozliwosc dokupienia samego sprzegiełka,musisz popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci się ECON.

Szukać już nowej sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat świecenie się ECON nie jest bezpośrednio powiązane z uszkodzonym sprzęgiełkiem, więc nie róbmy wody z mózgu :gwizdanie: Ernius, jestes z Bydgoszczy, podjedź do Autoklimy na Toruńską 300, tam jest naprawdę konkretny fachowiec od klimy, na pewno ci pomoże i nie oszuka. Do tego potrafi załatwić sporo części w dobrych cenach i jeżeli padł sam zawór to raczej też zdobędzie działający drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel_majki jestem z okolic Bydgoszczy a konkretnie Koronowa. Jutro może będę w Bydgoszczy jakoś to podjadę i niech coś powiedzą. A teraz idę zerknąć czy to może sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat świecenie się ECON nie jest bezpośrednio powiązane z uszkodzonym sprzęgiełkiem, więc nie róbmy wody z mózgu :gwizdanie: Ernius, jestes z Bydgoszczy, podjedź do Autoklimy na Toruńską 300, tam jest naprawdę konkretny fachowiec od klimy, na pewno ci pomoże i nie oszuka. Do tego potrafi załatwić sporo części w dobrych cenach i jeżeli padł sam zawór to raczej też zdobędzie działający drugi.

napisałem tylko,że jak u mnie padło sprzęgiełko i nie załączała sie sprężarka,to nie dało sie wyłączyć ECON,wiec jest to w pewnym sensie połączone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są podobne objawy z tym ze ja przechodzę to co dzień, rano jadę do pracy to działa później jak się nagrzeje samochód w słońcu ( do 15) nie chodzi klima, ale jak schłodzę środek (przynajmniej ja to tak widzę) np przez jazdę z otwartymi szybami to znów mi chłodzi i do wieczora już ok. Błędów na VAG brak klima szczelna nabita, jednym słowem lato za pasem a tu nie wiadomo czego się łapać żeby wyjaśnić temat załamka straszna.

Sprawdź czy działa Tobie wentylator od klimy.

Jak nie działa , a z klima wszystko jest o.k to wtedy podczas jazdy klima będzie działała a na postoju lub podczas wolnej jazdy nie.

Jeśli na włączonej na maxa klimie podczas postoju wentylator się nie załącza to znaczy że coś z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator działa bez zarzutu, z ostatnich obserwacji wynika że nie do końca jest tak z tym nagrzaniem wnętrza, np wczoraj nie było zbyt ciepło i też nie włączyła się zaraz po uruchomieniu lecz po przejechaniu jakiś 5 km dopiero zaczęła, a czy rozgrzanie silnika może coś mieć z klimą wspólnego??? W środę mam kolejną wizytę na innym VAG-u może on coś pomoże w zasadzie nie wiem sam gdzie szukać przyczyny czy elektronicznie czy raczej u speców od samej klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oględzinach mechanika. Dziwne trochę bo najpierw stwierdził, że to elektrozawór, a za chwilkę dorzucił do tego sprzęgiełko. Kosz naprawy 1500zł. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie. czy sprzeglo klimy moze np slizgac albo cos takiego bo umnie po wl klimy zaczyna sie krecic, ale nie ma zadnej ruznicy w prcy silnika tak jak by silnik nie dostal zadnego obciazenia. oczywiscie klima nie chlodzi (czasamio zdraza sie ze zchlodzi o 3* ponizej tego c ona zewnatrz, ale to max 3*!) klima napelniona szczelna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za duża szczelina na sprzęgle to może się ślizgać przy włączaniu i sprężarka nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest za duża szczelina na sprzęgle to może się ślizgać przy włączaniu i sprężarka nie ruszy.

tak, rozumiem, ale wtedy kreciala by sie tylko bierznia paska wieloklinowego, czy wygladalo by to noramlnie (jak kompresor wyl to kreci sie sama bierznia jak wl to kreci sie cale kolo) umnie jak wl to kreci sie cale kolo a jak wyl to sama bierznioa, ale nie czuc zeby silnik dostawal obciazenia. klima nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślizgałoby się sprzęgło sprężarki to próbowałaby ruszyć całość, ale po chwili rozłączyłoby sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślizgałoby się sprzęgło sprężarki to próbowałaby ruszyć całość, ale po chwili rozłączyłoby sprężarkę.

no wlasnie a umnie wszytko chodzi tj sprezarka jak sie wl to chodzi tylko nioe chlodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzona sprężarka, jedź do fachmana zmierzyć ciśnienia żeby potwierdzić to lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest to samo wszystko chodzi lecz nie chłodzi w środku i też nie wiem co jest dodam ze niedawno nabijałem klime i jest szczelna morze ktoś pomorze pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 17:52_________________________________________________ :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...