Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu


mb83

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że przy ostrym przyspieszaniu cos wyje, świszcze albo piszy (nie wiem jak nazwać ten dźwięk) z pod maski. Występuję to w niewielkim zakresie obrotów... tak jakby jakis gwizek. Niby fajny dźwięk ale może tak nie powinno być, może problem z turbinką... macie jakieś oświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: to podstawa...może być nieszczelny dolot albo zamordowana turbina zacznij od Vaga cała reszta to wróżenie z fusów i gdybanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, zwłaszcza przy końcówce 2-ki to dobrze słychać, dolot mam szczelny, dokładnie sprawdzone. Turbo jak na razie OK. Myślę, że jeśli nie masz innych niepokojących objawów to wszystko oks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten dzwiek jest dokladnie od 1700 obrotow do okolo 21000. Przy mocniejszym przyspieszeniu to slychac.

Aż do tylu Ci się kręci TFSI ??? :decayed:

To jest odgłos "wstającego doładowania" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy niskich obrotach tak jak piszesz to nie mam pojęcia co to może być. U mnie świst jest wyraźnie slyszalny od ok.5 tys. do odcięcia, generalnie na każdym biegu, to jest dzwięk zaworu obejściowego turbiny, tak ma być. Jak przestanie świszczeć to znaczy że zawór padł, niedawno tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten dzwiek jest dokladnie od 1700 obrotow do okolo 21000. Przy mocniejszym przyspieszeniu to slychac.

Aż do tylu Ci się kręci TFSI ??? :decayed:

To jest odgłos "wstającego doładowania" :naughty:

to jest dzwiek jakby rolka zaskrzypiala. cos takiego. wstajace doladowanie? nie sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten dzwiek jest dokladnie od 1700 obrotow do okolo 21000. Przy mocniejszym przyspieszeniu to slychac.

Aż do tylu Ci się kręci ??? :decayed:

to jest dzwiek jakby rolka zaskrzypiala.

:decayed::shocked: to może być coś poważnego. Kiedy zmieniałeś rozrząd? A może łożysko alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten dzwiek jest dokladnie od 1700 obrotow do okolo 21000. Przy mocniejszym przyspieszeniu to slychac.

Aż do tylu Ci się kręci ??? :decayed:

to jest dzwiek jakby rolka zaskrzypiala.

:decayed::shocked: to może być coś poważnego. Kiedy zmieniałeś rozrząd? A może łożysko alternatora?

Auto ma 51tys km przebiegu. Rozrzad z podejrzanych jest na ostatnim miejscu. Zauwazylem jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jedna z rolek na samym dole chodzi rowno, ale na jej srodku jest jakby srubka, kora jest pod katem i wibruje jak silnik chodzi. ten dzwiek jest tylko w momencie mocniejszego przyspieszenia. w ogole nie wystepuje jak sie przyspiesza normalnie.

[br]Dopisany: 03 Październik 2010, 12:01_________________________________________________swist jest bankowo ze strony turbo. turbina rozebrana na czesci pierwsze i nic tam nie widac niepokojacego. parametry na vagu tez ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz, ze to moze byc to? ogolnie bardziej to slychac jak sie silnik rozgrzeje i glownie w momencie mocnego przyspieszania i tylko przy tym zakresie obrotow... przewody mozna sprawdzic, ale objawy chyba tego nie wskazuja.[br]Dopisany: 07 Październik 2010, 17:52_________________________________________________u mnie na 99% to zawor upustowy w turbinie. niby niewielka rzecz. ale wg audi czesc niewymienna. niedostepna jako osobna czesc na rynku nowych czesci najprawdopodobniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...