Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Silnik 2.0 tdi [video]


damiants

Rekomendowane odpowiedzi

mając sporo wolnego czasu w długi majowy weekend postanowiłem nagrać mój...

silnik :gwizdanie:

coś mi tam świszczy/syczy po lewej stronie obok dolotu, czy tak ma być? auto ma 200tys i jak na BLB to chyba niezle się trzyma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Swiszczenie szczerze mówiąć nie słyszałem ale w 2 fazie filmu usłyszałem metaliczne stukanie i nie było to normalne. Mam nadzieje ze to jakieś echo związane z niską jakością nagrania.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam słyszałem trzeszczenie od strony alternatora, może napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiszczenie szczerze mówiąć nie słyszałem ale w 2 fazie filmu usłyszałem metaliczne stukanie i nie było to normalne. Mam nadzieje ze to jakieś echo związane z niską jakością nagrania.

słuszna uwaga, jak kręciłem film to również tak jakbym słyszał metaliczny podzwiek tylko pasek klinowy strasznie szumi i trochę to zagłusza, czyżby turbinka :mysli: może pompa wspomagania bo mam mało płynu i już kolor zmienił z zielonego na rdzawy albo napinacz... podjade do warszatu lepiej

mam lepsze wideo wrzucę i podmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten metaliczny stukot będzie dobiegał z koła pasowego sprężarki klimatyzacji. Albo pokruszyły się gumowe stabilizatory albo łożysko koła pasowego ma luz. Świszczenia żadnego na filmiku nie odnotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego oj ciezko cos konkretnego powiedzieć po takim nagraniu ale widze ze paski chyba starsze i rolki. Prosze sprawdzic rolke alteranatora ( zaciera sie czesto) i to powoduje tez taki dziwny szelest ktory niesie sie po calym silniku. Sprawdz rowniez rolke napinajaca pasek wielorowkowy bo tez lozyska sie lubia zacierac. Jak przylozysz ucho nad rolke alternatora to powinienes uslyszec szelst z tej rolki jesli taki jest to do wymian koszt to 150zl.

Czy napinacz pasaka wielorowkowego drga na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie rolka alternatora - inny dźwięk... Zresztą bardzo łatwo to sprawdzić - jedna osoba wyłącza silnik a druga obserwuje wirnik alternatora. Jeśli wirnik zatrzyma się razem z paskiem = zatarte koło pasowe alternatora. Jeśli będzie kręcił się jeszcze kilka sekund po zatrzymaniu paska = rolka jest OK.

BTW - spróbuj jeszcze przełączać się między klimą (OFF/ON/ECON) i zobacz czy stukot na chwilę znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przylozysz ucho nad rolke alternatora to powinienes uslyszec szelst z tej rolki jesli taki jest to do wymian koszt to 150zl.

Czy napinacz pasaka wielorowkowego drga na wolnych obrotach?

słychać szelest ale nie jest to dzwięk dominujący, napinacz sprawdzę jutro...

na tym nagraniu nie słychać takiego delikatnego syczenia z lewej strony pomiedzy silnikiem a dolotem, dodam że dzisiaj czułem tam spaliny, to raczej nie jest normalne czy może się mylę?

BTW - spróbuj jeszcze przełączać się między klimą (OFF/ON/ECON) i zobacz czy stukot na chwilę znika...

sprawdzę jutro...ale ostatnio napełniałem klime, i po jakimś czasie w aucie po przekroczeniu 50 słychać delikatne buczenie które się nasila wraz z prędkością, na wolnych obrotach nic nie słychać i do 50. opony nowe, wyważane dwa razy, zero problemów z jazda, przyspieszaniem, skręcaniem. dochodzi jakby za środkowych nawiewów ale nie jestem pewien bo dzwięk jest rozproszony i taki wytłumiony

będę robił rorząd z pompą,i wszystkie elementy ruchome dlatego staram sie ustalić skad te dzwięki bo będzie łatwy dostęp żeby ewentualnie coś wymienić, imbusik to podstawa, jak zajdzie potrzeba to wymienię reszte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...