Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Kopci i traci moc


jola16104

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... Posiadam Audi A4, 2.5 TDI, 1998r. Silnik chodzi cicho, równo ale od jakiegoś czasu bardzo dymi - na siwo-niebiesko i przy tym traci moc. Czy ktoś mi pomoże??? Może ktoś wie co się dzieje? Pomóżcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: : przyczyn moze byc wiele, zrobisz logi tonawdowrni mistrzowie :hi: a4 klub pl ci zdiagnozuja bo tak to wrozenie z fusów!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik posiada wadę produkcujna w smarowaniu wałków rozrządu, wycierają sie po około 150tys km. Ciekawe ile masz przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moc ma po uruhomnieniu i potem traci, chodzi mi czy po ponwnym uruchoemniu silnika ja odzyskuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kopcenie to raczej nie walki... moj ma przejechane 260tys i ostatnio robilem hydraulike zaworowa, ale tylko prewencyjnie bo jeden popychacz przestal dzialac i zrzucil dzwigienke. dlatego wolalem wymienic wszystkie, a walki mam troche przytarte, ale spokojnioe powinny jeszcze 150tys wytrzymac. a objawy kopcenie i utrata mocy to wskazuja na turbo, ale jak wyzej kolega pisal bez waga to nic nie da sie stwierdzic na 100% bo moze tez byc przeplywka brudna ( ja tak mialem) osobiscie zycze wszystkim takich usterek typu brudna przeplywka:) czyszczenie kosztowalo mnie 10 zl (odtluszczacz do hamulcow) a jaka zmiana mocy, nioe moglem auta utrzymac na drodze:D sorki za OT ale nie moglem sie powstrzymac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie przez te walki moze ci kopcic :) a o moc chodzi mi czy po wylaczeniu silnika moc wraca bo jak tak no to turbo (kierowice itp.) a jak nie wraca to zostaje vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest tak, że jadąc - przyspiesza normalnie a dopiero po osiagnieciu okolo 3 tys obr traci tę moc, wtedy musze chwile odczekac, i po pewnym czasie moc wraca... Nie zawsze sie tak dzieje ale bardzo czesto! Więc moc wraca w czasie jazdy. Po ponownym uruchomieniu silnika jest ok. Do momentu jw. I tak wkólko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to najprawdopodobnej musisz wyczysic kierowice turbiny jesli wlasnie po uruchomieniu silnika moc wraca ci do normy, takze trzeba bedzie wyjac turbine. a kopcenie moze byc zbiegiem okolicznosci do utraty mocy, albo nagar ze spalin spowodowal zacieranie kierownic, chyba ze w jednym czasie pojawil sie dym i spadem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też nad wymianą odmy mi tak dymił jak była zapchana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem przewód przy kolektorze ssącym, ten który idzie od turbiny. Znajdują się tam spore ilości oleju. Pa zapaleniu samochód pracuje normalnie, lecz niestety dalej kopci. A z tego gumowego przewodu wyrzucane są spore ilości oleju, czy problemem jest turbina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% turbina. Prawdopodobnie do regeneracji lub pęknięty wałeczek turbiny... a wtedy do regeneracji się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec przewod ssacy z nasady turbiny, zlap za waleczek i zobacz czy ma wyczuwalny luz, nawet 1mm to duzo, ale szaroniebieski dym to mi nie wyglada na turbo tylko cos z silnikiem...turbo jak pada i pali olej to na bialo podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie przez te walki moze ci kopcic :)

:shocked:

Chlopaku, gdzie taka wiedze posiadles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walek moze sie wycierak na jego ulozyskowaniu, wtedy moze zmieniac sie nie znacznie cisnienie oleju, albo moze nie palic na jeden gar i dlatego moze kopcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...