Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak dodać pilot do auta bez pilota?


sikor1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kumpel niedawno kupił Audi a4 b5, '97r. Auto przyjechało z Holandii. Razem z samochodem były 2 kluczyki bez pilotów. Moje pytanie jest takie iż czy jest możliwość dodania do takiego auta kluczyka, który miałby pilot, i normalne zaprogramowanie jego, bez zmian instalacji ? Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam sikor_1991 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy centralny zamek działa ok z kluczyka. Czy zamyka i otwiera wszystko jak trzeba, no i czy jest fabryczny czy dokładany.

Miałem podobny problem jeszcze wczoraj :cool1: koledzy podpowiedzieli mi że wystarczy kupić sterownik centralnego z pilotem i podpiąć się pod centralkę, u mnie sterownik padł a centralke mam dokładaną.

Jeszcze tego nie robiłem ale ponoć roboty na 15 min a instrukcja jest tu na forum.

Poczytaj w tym wątku

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_domykanie_szyb_z_kluczyka-t1466.0.html;msg1578613#msg1578613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zamienić pompki,które są zintegrowane z modułem komfortu za to odpowiadającym-pompka z modelu,który posiada piloty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny zamek działa z kluczyka, jest on seryjny, nic nie majstrowane :) A jak myślicie, jest możliwość spróbować zaprogramować jakiś kluczyk od audi bez zmian w elektryce ? Co do wymiany sterownika, chodzi Ci aby zastąpić ten co jest teraz, na ten z możliwością pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny zamek działa z kluczyka, jest on seryjny, nic nie majstrowane :) A jak myślicie, jest możliwość spróbować zaprogramować jakiś kluczyk od audi bez zmian w elektryce ? Co do wymiany sterownika, chodzi Ci aby zastąpić ten co jest teraz, na ten z możliwością pilota ?

Za bardzo Ci nie pomoge bo mnie był innym problem, pilot wogóle nie reagował wiec ja decyduje sie na zakup nowego sterownika z pilotem.

Jeśli chodzi o zaprogramowanie nowego kluczyka-pilota to musisz poszukać na forum chyba coś tam było o tym i z tego co pamietam można to zrobić bez ingerencji w elektryke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaprogramowaniem pilota nie ma problemu, nie raz to robiłem więc luz :) chodzi mi tylko czy mogę liczyć że to się uda, do samochodu kumpel dostał dwa kluczyki, każdy bez pilota no i ciekawe jak wygląda to ze strony samochodu, czy ten moduł który odpowiada za centralny zamek, ma w sobie coś, co mogło by odbierać fale z pilota :) chyba pozostaje kupić w ciemno, bądź pożyczyć od kogoś kluczyk na wytestowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić osobny sterownik centralnego zamka i sobie podłączyć ? Ja tak zrobiłem i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jest bardzo dobry zasięg działania pilota. A montaż nie powinien stanowić problemu, o ile potrafisz coś samemu pomajstrować przy elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "lutas" co do grzebania w elektryce nie ma problemu, uczę się w szkole elektronicznej i jest to główna z moich pasji. Stąd też moja niechęć do zmieniania czegoś co było zrobione oryginalnie:) jakoś nie wierzę w te super moduły do centralnego zamka, szczególnie z allegro :) nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i czy przypadkiem nie "dorobił" sobie pilota do tego oto modułu, do tego rozbierałem kilka takich i uwierz mi że takie coś to tylko ułatwienie pracy dla złodzieja :) Może trochę pesymistyczna wersja, lecz ja jestem z tych przesądnych :)

Kolego "Krupski" jutro w dzień postaram się podrzucić Ci te numerki :)

Dzięki za zainteresowanie się tematem :) Pozdro !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepnij na próbę pompkę z auta,który ma pilota i zobaczysz,czy zadziała-jesli wtyczki podpasują-powinno działac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też moja niechęć do zmieniania czegoś co było zrobione oryginalnie:) jakoś nie wierzę w te super moduły do centralnego zamka, szczególnie z allegro :)

Gdyby tak na to patrzeć, to wszystko musiałbyś kupować w ASO - a i tam możesz trafić na jakiegoś babola, reguły na to nie ma. A co do zmian rozwiązań oryginalnych - w większości masz rację, jednak czasem warto coś zmienić dla własnej wygody. Nie wszystkie oryginalne rozwiązania są świetnie przemyślane i wykonane, choć większość użytkowników by sobie tego życzyła.

Z tym "kto siedzi po drugiej stronie" to już trochę zalatuje science-fiction :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto numer pompki: 8L0 862 257 E :) Co do przeróbek, wiem że czasem warto coś zmienić itp :) sam lubię czasem coś pogrzebać i zrobić " po swojemu" lecz akurat tutaj wolałbym się nie mieszać:) jeżeli nie da rady zaprogramować pilota to tej centralki, będę szukał nowej oryginalnej do której da rade to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do pompki z literka B na koncu mozna zakodowac pilot do centralnego poniewaz niedawno wymienilem stara pompke (miala uszkodzony wirnik) chyba z litera E i wlasnie sie zastanawiam nad kupnem pilota ale do konca nie jestem pewien czy bedzie dzialac. moze ktos cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,,, kupilem orginalny kluczyk scyzoryk z pilotem i chcialbym to jakos zestroic z moim centralnym zamkiem. Jesli chidzi o numerki na pompce to jeszcze nie wiem, ale wydaje mi sie ze bedzie podobnie jak u kolegi... slyszalem ze jest jakis modul w audi (orginalny) ktory odbiera sygnal z pilota i mozna go jakos podlaczyc do pompki po czym zaprogramowac do niego pilot, ma dzialac :) slyszal ktos o takim rozwiazaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie w którym fabrycznie nie było otwierania z pilota pompka raczej nie będzie miała sterowania falami radiowymi więc trzeba kupić odpowiednią pompkę która będzie to posiada, później kupujemy pilot kluczyk scyzoryk też o odpowiednich numerach, a nie pierwszy lepszy bo nie każdy z daną pompką działa.Polecam gościa ze Starego Sącza który od lat się tym zajmuje i wie co do czego ma być żeby działało, sprzedaje też pompki na allegro ale nicka nie pamiętam.Mnie przesłał pompkę z zaprogramowanym pilotem tylko przełożyłem do auta(2 minuty roboty) i wszytko działa, kluczyk mam oryginalny scyzoryk wszystko ori. Dla zainteresowanych podaję numer do niego na pewno pomoże: 505-041-881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadl mi do glowy taki pomysl... zdobylem kluczyk (scyzoryk) od VW Passata zdaje sie i jak wiemy w VW Seat Skoda pompki nie byly zintegrowane z modulem radiowym, tylko modul byl osobno i teraz gdybym zdobyl taki modul z VW z czenstotliwoscia odbierania odpowiadajaca mojemu kluczykowi 433 MHZ czy moglbym to jakos polaczyc do kupy zeby to zagralo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samochód z 95r. 2 klucze i otwieram samochód normalnie przy drzwiach. Musiał bym kupić pilot i co dokładnie jeszcze aby mógł zamykać z pilota i otwierać?[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 21:25_________________________________________________http://allegro.pl/sterownik-c-zamka-najmniejszy-pilot-scyzoryk-i1344605356.html

Mogę kupić coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...