Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Migająca kontrolka świecy żarowej po mocniejszym depnięciu


karolis

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie ...

potrzebuje pomocy i rady fachowców z prawdziwego zdarzenia, a nie z ASO :)

po mocniejszym depnieciu w pedal gazu zapala sie kontrolka swiecy zarowej i miga.... silnik w tym momencie jakby sie dlawil....

gdy wylaczam silnik i uruchamiam auto ponownie kontrolka gasnie.... raz jednak mialam taka sytuacje ze po tzrech probach wciskania gazu i wylaczania silnika zapalila sie kontrolka "serwisu" czy "silnika" nie wiem dokladnie co oznacza....

auto ma przejechane 113 tys i ma skrzynie automatyczna

bylam z tym w serwisie i komputer nie wskazal zadnych nieprawidlowosci ...

jeszcze nadmienie ze zanim auto zaczelo tak reagowac bylo na duzym przegladzie i stalo okolo 2 tygodnie....

jezeli wiecie co to moze byc i poradzic co mam zrobic i gdzie sie z tym udac....

i czy w ogole moge jezdzic ( bo jak nie depcze to jest ok)

to bardzo prosze o pomoc w tej sprawie

zanim moderator mnie skrzyczy ze ten post gdzies jest juz przez kogos napisany to przepraszam ale w koncu jestem kobietka blondynka :) i nie znalazlam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem :mysli: podczas jazdy zapalała mi się kontrolka świec żarowych, przyczyną był czujnik świateł stopu, wystarczyło przeczyścić jego styki i kontrolka więcej już się nie pojawiła :good:

Z tego co pamiętam to chyba na vagu pokazało błąd czujnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jeszcze nadmienie ze zanim auto zaczelo tak reagowac bylo na duzym przegladzie i stalo okolo 2 tygodnie.... (...)

Dwa tygodnie stało nieuruchamiane? Zazwyczaj z auta korzystasz na krótkich odcinkach? Raczej trasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej to samo (ostatnio stalo mi sie rowniez). Wtedy przyczyna byl zapchany filtr paliwa - przy mocniejszym depnieciu nie dostawal widocznie wystarczajacej ilosci paliwa co skutkowalo notlaufem.

Jutro jade na przeglad czy teraz jest to samo (chociaz mam mieszane uczucia bo dopiero co mialem wymieniany filtr - chyba ze cos skopali przy zakladaniu).

Miałem podobny problem podczas jazdy zapalała mi się kontrolka świec żarowych, przyczyną był czujnik świateł stopu, wystarczyło przeczyścić jego styki i kontrolka więcej już się nie pojawiła

Z tego co pamiętam to chyba na vagu pokazało błąd czujnika

Kolego, co ma czujnik swiatel stopu do notlaufa? Silnik przechodzil Ci od tego w tryb awaryjny?

@karolis: przy okazji - z tym silnikiem masz rodzaj napedu QUATTRO, nie FWD. Uaktualnij sobie profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa

Wymiana filtra u mnie pomogła. Czasem też mrygał na niskich obrotach [mała dawka paliwa]

Nie zwlekaj z tym bo takie gaszenie i zapalanie turbince szkodzi.

Rzecz jasna....przydałoby się :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...