Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Automatycznie podnoszona tylna klapa bagażnika - sedan


mb83

Rekomendowane odpowiedzi

Przewertowałem forum ale nie znalazłem nic podobnego... Może ktoś zastanawiał sie już nad takim rozwiązaniem? Z pilota klapa odskakuje a może dałoby się zamontowac takie siłowniki, które wypchną klapę do góry... zamykać mozna ręcznie oby sie sama otwierała. Byłby to cholernie przydatny bajer... Szukałem na allegro, na innych forach ale nic nie mogę znależć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamat poruszany

nikt się nie zdecydował na tą przeróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie da się to zrobić, kwestia tylko za ile??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro drzwi sie otwieraja na "odskok" to mysle ze nie ma wiekszego problemu zeby to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyadje mi się, że wystarczyłoby dobrać odpowiednio mocne siłowniki, które wypchnęłyby klapę do góry... ja nie chce tam montować żadnej elektryki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest na 100% w A6 sedan poza tym widziałem też w avancie A6 jak klapa się sama otwiera i sama zamyka ! ma przycisk na klape który wciskając zamyka klapę także da się na bank

podoba mi się ten pomysł chociaż mam avanta :) ale będę śledził temat i życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z octaviaclub już zrobili tego moda, wszystko w tym temacie:

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33792&postdays=0&postorder=asc&start=0 tylko doczytajcie do końca :wink4:

firma oferująca sprężyny: http://www.metalimpex.pl/index.html

katalog sprężyn: http://www.metalimpex.pl/FF-Spr%EA%BFyny/spr%EA%BFyny%20do%20podwy%BFszonych%20obci%B9%BFe%F1%20-%20SB.pdf

teraz trzeba tylko dobrać odpowiednie sprężyny i GOTOWE :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam to u siebie w aucie, tzn. gdy otwieram z pilota to klapa się sama podnosi, ale tak wyjechało autko z fabryki, z wyposażenia jest to: automatyczny układ unoszenia pokrywy bagażnika(4E5), bardzo przydatne jak są obie ręce zajęte zakupami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to albo przerobić na pełną elektrykę, albo nic nie grzebać bo te sprężyny to delikatnie mówiąc cienkie rozwiązanie

czy ja wiem. Idąc z marketu z zakupami nie trzeba ich kłaść na glebe, gdzie czasami jest mokro, snieg, błoto itp. Mi by wystarczyły sprężyny, zamknąć ręcznie już nie problem bo ręce wolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jak w moim byłym FSO 125p :>trzeba tylko uwazac zeby pod wiatr nie otworzyc :kox:.

Znajomy w Bmw 7 to ma ale na silniczek otwiera spokojnie i zamyka tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie forum octawi to porażka z tymi sprężynami niszczą klapę i siłowniki

Zgadza sie, dlatego wcześniej napisałem że to cienki pomysł - dochodzi jeszcze do tego zamek, rygiel a jeszcze sprawa domykania klapy, w Avancie i tak dość mocno hałasuje a jak dojdzie do tego pokonanie oporu spręzyn to już wogóle masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...