[B5 ADR] Filtry gazu

mariuszA4dg

Witam!

Chce wymienić filtry od gazu przy sekwencyjnej instalacji LPG. Podobno powinny być 2 rodzaje filtrów? Czy sie mylę?

Jeden filtr wiem gdzie sie znajduje (jak dobrze pamiętam idzie od reduktora do listwy), ale nie mogę znaleść drugiego. Możecie podpowiedzieć gdzie on sie dokładnie znajduje??

Z góry podziękował :hi:

albo na parowniku (reduktorze) albo na rurce miedzianej przed nim

ja wymieniałem te filtry jakiś czas temu, filtr fazy lotnej jest na wierzchu, a ciekłej trochę schowany i ciężko się do niego dostać, ja musiałem odkręcić zbiornik płynu chłodzącego

wszystko masz tu:

i tu

Dzięki wam za konkretną odpowiedź. Mam nadzieje, że nic nie zepsuje w mojej niuni :)

:good:

nie zapomnij o zakręceniu zaworu przy butli :good:

:good:

nie zapomnij o zakręceniu zaworu przy butli :good:

Jeśli wielozawór przy butli jest sprawny to nie ma potrzeby zakręcania butli.

yfWe9.jpg

Czerwoną szczałką oznaczyłem w którym miejscu znajduje sie filtr. Wykręciłem to aby wyciągnąć filtr. I teraz nie mogę tego wkręcić.... :confused4:

Mieliście już z tym do czynienia? Może macie jakieś podpowiedzi jak to zamontować z powrotem?

yfWe9.jpg

wymieniłeś już ten filtr ? bo coś mi się wdaje, że on jest gdzie indziej ale mogę się mylilć

ja mam instalacje BRC sequent 24 i ostatnio sam wymieniłem oba filtry jeden jest w elektrozaworze(filtr fazy ciekłej) a wygląda tak

wystarczy od spodu odkręcić śrubke (w pewnym momencie mocno wyleci gaz pozostały w przewodach ale tylko troszke)

ja kupiłem na allegro od razu zestaw naprawczy żeby dać nowe uszczelki

znastępny filtr fazy lotnej wygląda tak

nic nie zakręcałem przy butli

yfWe9.jpg

Co prawda ja mam scorpiona ST ale na 95% tam filtra żadnego nie ma. Powinien on znajdować sie w elekrozaworze.

yfWe9.jpg

też mi się wydaje, że nie ma w tym miejscu filtra, jak wymieniałem u siebie też zacząłem odkręcać jakąś śrubkę(okazało się, że to reduktor :kwasny:) a filtr znajduje się tak jak pisze sołtys85 przy elektrozaworze czyli przy tym "czymś'' niebieskim na zdjęciu - a w zasadzie pod elektrozaworem