Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Alarm włącza sie podczas postoju niepotrzebnie


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

, ale chyba nie masz tu pewności więc takie próbowanie w ciemno to wiesz

nie mam,ale jeśli szukasz 100% trafności w diagnozie-jedz do elektryka,bo taka pomoc na odległość to wiesz... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik maski możesz oszukać prosta sprawa ucinasz kabelki skręcasz ze sobą (mostkujesz) i czujnik pokazuje, że masz klapę zawsze zamkniętą. U mnie ten czujnik jest po prawej (jak stoisz przodem do maski) stronie zamka w odległości około 15-20 cm od niego w takim gumowym grzybku wygląda jak kuma amortyzująca zamykanie klapy ale tak naprawdę w środku jest włącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba dokładany alarm.

U mnie zakres czułości reguluje się takim pokrętłem który jest schowany pod stacyjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik maski możesz oszukać prosta sprawa ucinasz kabelki skręcasz ze sobą (mostkujesz) i czujnik pokazuje, że masz klapę zawsze zamkniętą. U mnie ten czujnik jest po prawej (jak stoisz przodem do maski) stronie zamka w odległości około 15-20 cm od niego w takim gumowym grzybku wygląda jak kuma amortyzująca zamykanie klapy ale tak naprawdę w środku jest włącznik

Dokładnie tak bym chciał to zrobić jednak w moim audi koniec 1999 poliftowy AFN 1.9 z fisem ten czujnik jest w zamku, zintegrowany i zamknięty w nim...szukam informacji gdzie jest przewód bo ja go tam nie widzę oraz Etka nie pokazuje mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz, że jest w zamku to musi być do niego gdzieś kable pociągnięty a w zasadzie dwa w jednej otulinie. Zaglądnij pod plastiki może gdzieś tamtędy jeżeli jest to musi być jakoś podpięty chyba sygnałem radiowym sygnał nie idzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!!! Przyczyna - zatkane odpływy na podszybiu. Rozwiązanie - odetkanie ich i udrożnienie. Gdy woda odeszła całkowicie problem zniknął, wróciło powiadamianie tylnymi światłami o zamykaniu klapy i alarm pracuje ostatnie dni tak jak należny. Błędów również brak...:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na to wpadłeś??w życiu nie pomyślał bym że zatkane odpływy mogą mieć wpływ na alarm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...