Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbina po czyszczniu czy coś jest nie tak i grzanie świec


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko bo skoro mam wycięty katalizatorek to po regeneracji turbo bede musiał zakupic i kata bo kolega mi mówił o temperaturze spalin w turbinie i bardzo duzo zalezy od tego ze właśnie jest katalizator podobno od niego zalezy ze sie wszystko w turbo wypala i nic nie osiada. Koszt kata to ok 500zł a czy zamiast niego można by było wstawić tłumik w obudowie katalizatora? Coś takiego widziałem na allegro i kosztuje 150-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie sluchaj takich rad. Nic nie musisz wstawiac. To nie jest DPF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zapomniał chyba, że katalizator jest za turbosprężarką i dopiero w nim są dopalane szkodliwe związki na skutek dużych temperatur a jeśli chodzi o szybsze wypalanie sadzy w turbosprężarce to wystarczy przyciskać silnikowi zwłaszcza na niższych biegach a odłączenie EGR też pomaga bo podwyższa temperaturę spalin w komorze spalania czyli podnosi tzw. EGT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kata bo kolega mi mówił o temperaturze spalin w turbinie i bardzo duzo zalezy od tego ze właśnie jest katalizator podobno od niego zalezy ze sie wszystko w turbo wypala i nic nie osiada

nie obrażając go to klepie glupoty jak nalezy , skad ludzie biora takie brednie szkoda gadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem moze ja cos pokreciłem ale dzieki za rade odezwe sie jak bedzie po wszystkim[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 08:34_________________________________________________Autko zostało naprawione :>

Turbina została wymontowana i wysłana do firmy, która zajmuje się regeneracja garetów.

Po wybebeszeniu i wstawieniu nowych gratów do turbo autko zaczeło śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...