Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] "Remont"alternatora-problem


dariodario

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

postanowilem wyremontowac alternator w swoim audi i natrafilem odrazu na problem a mianowicie

chce zadac pytanie,-czy musze rozbierac przod samochodu aby wyciagnac alternator?

jedna ze srob ta gorna wychodzi latwo ale ta dolna nie chce wyjsc gdyz

dostawia do kola od wisco.

co mi radzicie dobrzy koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

postanowilem wyremontowac alternator w swoim audi i natrafilem odrazu na problem a mianowicie

chce zadac pytanie,-czy musze rozbierac przod samochodu aby wyciagnac alternator?

jedna ze srob ta gorna wychodzi latwo ale ta dolna nie chce wyjsc gdyz

dostawia do kola od wisco.

co mi radzicie dobrzy koledzy?

Szukaj było o tym na forum. Przodu nie musisz odkręcać, możesz odkręcić wentylator i po jego zdjęciu śruba wyjdzie lub z tego co gdzieś czytałem na forum w wisku znajduje się jakieś wgłębienie w które wchodzi ta śruba. Ja odkręcałem wentylator i nie sprawdzałem tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze rikardo śruba do końca nie wyjdzie co zresztą sam zauważyłeś ,ale nie trzeba nic dodatkowo odkręcać ,gdyż w podstawie do której jest przykręcony alternator dokładnie dla tej właśnie śruby jest specjalne wycięcie ,także wysuń ją na maksa i alternator do góry,od razu napisze że alternator tak od razu nie wyskoczy, siedzi ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna nic sie nie stanie , ale miales napisane wczesniej -odkrec wisko

odkręcić wisko próbowałem. Imbusem się kręci jak to zablokować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w AJM nie miałem zadnego wyciecia w Wisko, ale jak wczesniej ktos napisał wystarczyło wyłamac jedno zeberko wisko aby sróba wyszła dalej i alternator wyszedł.

Takrze przodu bron boze rozbierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim roczniku wisko mozna zablokowac plaskim kluczem rozmiar 46 . ale trzeba go zrobic z blachy .grubosc ok 5 mm . normalny klucz tam ci nie wejdzie jest za gruby .[br]Dopisany: 13 Maj 2010, 23:09_________________________________________________2d555b56d28b6f76m.jpgd4138d3b99fcb6fam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...