Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nierówne obroty zaraz po odpaleniu


obcy82

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, to mój pierwszy diesel więc mam pytanko:

zaraz po odpaleniu zimnego silnika np. rano, na 2-4 sekundy wskakuje na wyższe obroty a później przez 2 -3 sekundy pracuje nierówno, szarpie tak jakby przygasał, po czym łapie równe obroty i już ładnie pyka... Czy to w dieslach normalne?? Dodam, że po choćby minimalnym rozgrzaniu silnika, przejechaniu choćby 1 km wyłączeniu i ponownym odpaleniu silnika taki efekt już nie występuje. Tłumaczę to sobie podgrzewaniem świec, lub wyłączeniem ssania (jeżeli diesle w ogóle coś takiego mają, bo jak jest to działa zaledwie 2 -3 sekundy- tak na ucho :)) Czy to w dieselkach normalne i czy wynika z wyłączenia ssania czy podgrzewania świec?? [br]Dopisany: 15 Maj 2010, 21:08_________________________________________________oczywiście nie chodziło mi o te wyższe obroty po odpaleniu tylko o to szarpanie tak jakby przygasał.[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 21:09_________________________________________________znajdzie się ktoś, kto mnie oświeci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniejszego dymienia nie zauważyłem, jedynie zaraz po odpaleniu trochę zadymi ale nic nadzwyczajego. Ale dzięki za info, do miesiąca będę wymieniał olej więc sprawdzę świece :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi czasami jak zapalam, lub jak się zatrzymam to nie opadają obroty do końca i zostają na 1100 dopiero po dłuższej chwili bądź przegazowaniu opadają co to może być ? też świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze sie pod temacik bo mam to samo i mi też sie wydaje że to świece żarowe może ktoś już miał takie objawy a do dam jeszcze że jak była zima to ciężko mi palił rano tzn, kręcił z 6 razy poczym odpalił i też nierówno chodził i szarpał przez chwile , a może to lipa paliwo :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz świec dochodzi jeszcze stan PD... jest bardzo prawdopodobne, że już nie chodzą idealnie i stąd ta nierówna praca przez moment po odpaleniu na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...