Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne zachowanie silnika


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zachowanie auta mnie troche zaskoczyło.. Sprawa jest troche dziwna i moze byc wynikiem splotu różnych okolicznosci.. ale do rzeczy..

Wracając do domu (trasa ponad 100 km) pod sporym obciążeniem dla silnika - komplet pasażerów, prędkośc około 120 km/h az tu nagle po wyprzedzeniu innego pojazdu w lekkim łuku silnik tak po prostu sobie zgasł - zaświeciła sie czerwona kontrolka ładowania (dodam że ładowanie sprawne) - ciężko jest mi teraz wskazac czy to w momencie zmiany biegu na 5, wysprzęglenia czy też w innym momencie - zjechałem na pobocze, zatrzymałem się po czym bez żadnych problemów odpaliłem silnik i pojechałem dalej. Przyjechałem do domu bez żadnych niespodzianek i problemów; zostawiłem auto. Po jakiejś godzinie ponownie wsiadam, odpalam i słyszę jakiś dziwny głos (tak jakby dziurawy tłumik) i de facto brzmienie wydobywało sie wyraźnie z końcowego tłumika, jednak rezonans całego układu powodował że tak jakby praca silnika była ciut głośniejsza (byc moze mi sie tylko wydawalo).

Czy jedno z drugim moze miec cos wspolnego ? mówie tu o zgaszeniu silnika podczas jazdy i wpływu ukladu wydechowego na ta sytuacje ?

Chodzi mi po głowie jeszcze uszczelka pod głowica.. ?? A gdyby tego było mało (i jak sądze nie ma to nic wspolnego z wczesniej opisana sytuacja) - zaczeła mi mrugac (efekt stroboskopu) prawa diodowa postojówka.. kończy sie czy może byc to skutkiem jakiś zakłoceń pracy silnika.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :hi:

Jesli chodzi o A gdyby tego było mało (i jak sądze nie ma to nic wspolnego z wczesniej opisana sytuacja) - zaczeła mi mrugac (efekt stroboskopu) prawa diodowa postojówka.. kończy sie czy może byc to skutkiem jakiś zakłoceń pracy silnika.. ?,

to faktycznie ledzik sie konczy- osobiscie mialem ich u siebie 2 komplety. Pierwszy zalozony jednoczesnie, nastepnie padla prawa- dalem nowa prawa, potem lewa... Padaly w podobnym okresie czasu, takze osobiscie uwazam, ze te ledy (przynajmniej u mnie - z allegro) sa do bani!

Jak juz chcesz miec ten "bialoniebieski" efekt, to mozna qpic takie niebieskie postojowki (normalne banieczki) za jakies 9 zeta.

Reszte watku niech opisuja specjalisci :naughty:

pozdrawiam :good:

YaBoLeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nie mam pojęcia dlaczego)Moja a4 zgasła kiedyś na przejeździe kolejowym :cool1: i poza tym 0 problemów. Śmiga do tej pory

Później chodził normalnie -ale mimo tego gdzieś tam została obawa i bufor bezpieczeństwa np. przy wyprzedzaniu..

Dziś zaglądałem do auta i wygląda mi to na uszkodzenie tłumika.. grzechocze jakoś tak dziwnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moze katalizator? moj znajomy mial tak ze mu się potłukł i jak dał mu w gary to przytkał wydech i zgasł silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moze katalizator? moj znajomy mial tak ze mu się potłukł i jak dał mu w gary to przytkał wydech i zgasł silnik.

dobra myśl.. :good: kata jest już jakaś połowa (pare miesiecy temu pół popękało, dzwoniło w puszcze - to wywalone zostało) może faktycznie poszedł następny kawałek który dostał sie do tłumika.. stąd te rzęchotanie.. i tłumaczyło by te zgasnięcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...