Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z olejem 10W40 czy 5W40


pietrek505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat posiadam passata B5 AJm na pompowtryskach. Szykuje mi sie wymiana oleju. Jakiś palant poprzedni właściciel bądź jego mechanik zalał olej 10W40 :confused4::( :( :( Co robić lać dalej 10w40 czy przejść na 5 W 40 o normie 505.01. Czy może się coś stać złego jeżeli zaleje 5 w 40 505.01. czy jakiś inny 5 w 30 ? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, jest dużo info na ten temat, jest odpowiedni wątek o olejach do diesla gdzie możesz zadać swoje pytanie

dodam tylko, że jest podwieszony

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie baran,niestety połowa mechaników nie wie że do aut na "pompkach" trzeba lać syntetyk i to jeszcze z odpowiednia normą,wiem o tym bo pracuje w hurtowni motoryzacyjnej i nie jednego już uratowalem przed popelnionym błedem bo sie z ciekawości zapytałem!!! Zalej dobrego płukacza silnika do starego oleju,a potem zalej dobry syntetyczny olej o normie 505.01! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien olej na zgodyny z normą do PD przejeździj na nim 10tys km i wymień

z silnikiem wszystko będzię OK, nie trzeba lać płukanek

następne wymiany rób, co np. 15 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie baran,niestety połowa mechaników nie wie że do aut na "pompkach" trzeba lać syntetyk i to jeszcze z odpowiednia normą,wiem o tym bo pracuje w hurtowni motoryzacyjnej i nie jednego już uratowalem przed popelnionym błedem bo sie z ciekawości zapytałem!!! Zalej dobrego płukacza silnika do starego oleju,a potem zalej dobry syntetyczny olej o normie 505.01! Pozdro

a jaki płukacz polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby nie trzeba lać,ale napewno bezpieczniej bedzie jak zalejesz ten płukacz,nie są to przecież żadne koszty albo motul albo liqui moly engine flush...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...