Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pompa paliwa Walbro GSS 340


arturro_A6

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wizycie u Witka okazalo sie ze nie mam wystarczajacego cisnienia paliwa, diagnoza pompa i filtr do wymiany.

Dzis zalozylem pompe jak w temacie, auto fajnie jezdzi ale mam pytanie do uzytkownikow takich pomp: czy one sa duzo glosniejsze od oryginalu?

Na oryginal wogole nie zwracalem uwagi, a na ta pompke od razu, nie jest to jakis wielki halas ale jak auto stoi na jalowym biegu z wylaczonym radiem slychac wyraznie jej prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie ci nie odpowiem ale sam chciałem zapytać gdzie kupiłeś i ile dałeś za ta pompę, i czym ona się różni od oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam osobiście takiej pompy , ale czytałem kilka wypowiedzi na SR że faktycznie nieco hałasują te mocniejsze pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawdopodobnie ten sam problem z pompą w podobnym samochodzie (B7 sil. BFB). Samochód nie może osiągnąć planowanej mocy u Witka. Poza tym czasami nie chce odpalić.

Znalazłem w tej firmie www.cardo.pl oryginalną pompę Siemensa za 670,00 zł. Oryginał w Audi 1145,00.

Czy ta pompa GSS340 podchodzi plug&play? Czy samemu podmienię pompy i gdzie dokładnie się ona znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa nie pasuje p&p ale nie ma problemu z jej zamontowaniem jesli zastosujesz odpowiednia gume adaptacyjna (ja dostalem taka w sklepie).

walbro jest troche wezsza i krotszy od ori dlatego wklada sie ja w tego condoma i wszystko gra.

dla mnie pompe montowalo ASO Audi, sam sie do tego nie zabieralem.

co do wymiany tutaj masz linka jak sie do tego zabrac: http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/fuelpump.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso zaplacilem za wymiane ok 250zl nie wiem ile dokladnie bo zmienialem jeszcze filtr paliwa ktory u nich kupilem do tego PP i klime.

na mojej starej pompie sa oznaczenia VDO 993762080 13303 F2583, wiem ze w aso nie mozna kupic samego urzadzenia pompujacego trzeba kupic calos z obudowa i byc moze oznaczenia jakie podales dotycza pompy zamontowanej przy naszym silniku, najlepiej gdybys sprawdzil w ASO po VIN lub w etce.

gume dostalem jako gratis do pompy bo fajnie mi sie gadalo ze sprzedawca btw bardzo kumaty koles wiec jakby co proponuje tobie do niego dzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolego. Ja nie mogę przebić granicy 220 HP - jest to prawdopodobnie wina pompy. Oczywiście siedzi u mnie K04-15, FMIC, TIP i wtryski 380 cm3[br]Dopisany: 21 Maj 2010, 17:22_________________________________________________Niestety, brak już tych gum adaptacyjnych i jestem skazany na oryginał.javascript:void(0);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, brak już tych gum adaptacyjnych i jestem skazany na oryginał.javascript:void(0);

co to znaczy ze juz nie ma? tzn. nie ma jako gratis? te gumy pochodzily z jakiegos urzadzenia, ja dostalem uzywke, moze mozna kupi taka gume nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jako gratis i nie ma możliwości zakupu. Żadnego numeru katalogowego i innych źródeł zakupu.

Prawdopodobnie kupię orygnał za 1100,00 w ASO lub od nich pompę Siemensa 993745097 za 670,00 . Tylko nikt nie wie czy podejdzie na 100%.

Według nich prawdopodobnie podejdzie a ja po przejrzeniu ETKI mam duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy moge kliknac kilka fotek jak trzeba bedzie :good:

co do pompy to zauwazylem jedna rzecz, otoz zauwazylem ze im mniej paliwa pompa pracuje ciszej, myslalem ze po tych kilku dniach juz przyzwyczailem sie do tego dzwieku ale jednak pracuje duzo glosniej jak jest pelny bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...