Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Renowacja skórzanej gałki oraz kierownicy


zdzis

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Postanowiłem się wziąć za odnowienie zniszczonej już gałki zmiany biegów

e749560fa90e54fdm.jpg

jak widać fajnie to nie wyglądało, więc postaniwiłem poeksperymentować. Zakupiłem preparat renoskór i po nałożeniu kilku warstw oto takie efekty:

9250f5c874a77645m.jpg

Może niema takiego połysku ale jest ładna i równa powierzchnia, prace jeszcze nie dobiegły końca, końcowy efekt będzie jeszcze lepszy, jak skończę wstawię foto.

Została mi jeszcze kiera, Myślę że to lepszy sposób na odnowienie naszego auta niż kupowanie nowych rzeczy...

Efekt mnie zdziwił bo z tymi preparatami to różnie bywa....

A oto efekty odnowionej kierownicy. Niestety brak fotek przed :( ale w miejscach gdzie najczęściej trzyma się dłonie był wytarty lakier do zera wyglądały te miejsca jak na gałce w fotkach powyżej.

27064011a66cde30m.jpg

bf1d27c570211525m.jpg

b0a6cf4e00a8584em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłęm wysałać moją do obszycia ma to kosztować 25zł jak przyjdzie to pokaże jak wyszło.

Tak z ciekawości ile kosztowała Cie renowacja? Może taniej i szybciej będzie obszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem, całkiem, to wygląda. Ciekaw jestem jak sprawdziłby się ten specyfik na siedzeniach. I czy tym preparatem trzeba ciągnąć cały element, czy można tylko fragment, tak żeby miejsce odnowienia nie różniło się bardzo od reszty np. fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz robić na fotelach i nic nie musisz zdejmować, no to zależy jaki jest połysk, z tego wyjdzi półmat... więc musiał byś najpierw spróbować. Jak robiłem testy na gładkiej skórze to bardzo trudno to zetrzeć. i nie jest zmywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pasta :> tylko lakier, farba do skóry. I na rękach nic nie zostaje.

Dziś po oczyszczeniu kierownicy okazało się że jest półmatowa, czyli idealnie pasuje. Okazało się że poprzedni właściciel coś z nią wojował i mu nie pykło. Więc dużo benzyny ekstrakcyjnej i ładnie tym wymaluje i będzie jak trzeba. :> Już pierwsza warstwa leży, jak zrobie kiere to pokaże. A jak z trwałością czas pokaże, ale zanosi się że pożyje to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tym preparatem pomalowałem kiere no i straciłem około 50 zeta z przesyłką, w czasie mrozów popekała farba lipa, dałem 200 zł za obszycie i jest super no i w sumie wyszło 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było to coś innego... a zakupiłem na allegro i z tego co widzę jest sporo preparatów tytułujących się renoskór.

Może powiedz jak wyglądało opakowanie...

Jeszcze sprawa jest tego typu jak to malowałeś czy na stary lakier czy było odpowiednio odtłuszczone itp... Z resztą sam nie wiem jak będzie. Na razie wygląda świetnie, elastyczne i nie wygląda jak warstwa farby.

Ile będziesz kładł warstw?

Na gałkę poszło z 5 bez lakieru pod spodem [br]Dopisany: 21 Maj 2010, 16:28_________________________________________________Nowe foty, przyszedł czas na kierownicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kiere pomalowałem owym renoskórem jakieś pół roku temu. Dziś jak się przyjrzę z bliska widać, że trochę schodzi. Czeka mnie poprawka niebawem. Środek ogólnie tani i opłaca się go kupować. Malowałem gąbeczką w rękawiczkach :)

http://www.flek.pl/szczegoly/127/renoskor_eko_lakier_do_skor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest super. Macie coś może na brązową kierę i gałkę? U mnie wnętrze w brązie jest niestety :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest super. Macie coś może na brązową kierę i gałkę? U mnie wnętrze w brązie jest niestety :sick3:

Kolega grzesu3 wstawił już linka:

http://www.flek.pl/szczegoly/127/renoskor_eko_lakier_do_skor

Z lewej strony, na górze, jest wzornik kolorów. Kliknij na te małe, kolorowe kółeczka, to powiększysz stronę i wszystko będziesz miał jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest super. Macie coś może na brązową kierę i gałkę? U mnie wnętrze w brązie jest niestety :sick3:

Kolega grzesu3 wstawił już linka:

http://www.flek.pl/szczegoly/127/renoskor_eko_lakier_do_skor

Z lewej strony, na górze, jest wzornik kolorów. Kliknij na te małe, kolorowe kółeczka, to powiększysz stronę i wszystko będziesz miał jak na dłoni.

dzięki, o to mi właśnie chodziło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od warunków tak żeby było suche. Np mieszek jak zacząłem rano to na noc ostatnią warstwę położyłem u było :good: A z kierownicą znacznie szybciej. No ale te 2 dni bez ruszania by się przydały żeby doschło i poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...