Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Renowacja skórzanej gałki oraz kierownicy


zdzis

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnikiem nitro? Może inne rozpuszczalniki dobrze wyciągające tłuszcz.

Więc już po jakimś czasie po renowacji powiem tak. Na gałce trzyma się świetnie na kierownicy nieco gorzej. Pojawiły się pęknięcia gdzie była nałożona zbyt duża warstwa farby. Po zeszlifowaniu i ponownym pomalowaniu jest ok. Dobrze jest wyrównać również papierem ściernym takim drobniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma jak lala, ale ja nakładałem tylko tyle aby zniknęło wytarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem się pojawił gdy kierownica nabrała temp. kilkudziesięciu stopni że dotknąć się nie dała :/ bez ostudzenia klimą szło się poparzyć. więc takie warunki raczej nie sprzyjają.

A tak przy okazji nie zostawiajcie lepiej puszek z napojami gazowanymi czy też z chemią na pełnym słońcu w aucie. Możemy sobie tym bardo zaszkodzić we wnętrzu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś może na brązową kierę i gałkę?

Nie ma żadnych problemów z mieszaniem tych farbek. Testowane na jasnych tapicerkach w A3. Co do nakładania to lepiej sprawdza sie mały kawałek gąbki.

Koledzy ja mam u siebie jasne wnętrze drążek od zmiany biegów sie wytar , więc poszedłem do gościa który miesza lakiery samochodowe ,,sikkens,, gość mi dorobił farbę w spraju taki sam kolor jak wnętrza , trysnołam tą gałkę powiem wam igła :good: kolor ten sam wygląda jak ori [br]Dopisany: 22 Styczeń 2011, 16:16_________________________________________________dodam że wygląda jak nowa a nie jak malowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie panowie , troche z innej beczki, ale nie moge sie powstrzymać!

W kwestii RENOWACJI bo poniekąd o tym temat.....

Jeśli ktoś planuje "reanimować" swoje chromy...polecam :D

http://www.taniodladomu.pl/kosmetyki_autoland/pasta/pasta_polerska_chrom_i_aluminium.html

Osobiście kupiłem to za 10 zł... ale efekt bezcenny!

Jeśli ktoś chce, jutro załącze foty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem gałkę zamiany biegów wymieniałem skóre. Koszt 25zł efekt SUPER moim zdaniem nie ma sie co bawić w malowanie gałka jak nowa. Gość obszywa również kierownice z tego co widziałem też wyglada to fajnie koszt 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem gałkę zamiany biegów wymieniałem skóre. Koszt 25zł efekt SUPER moim zdaniem nie ma sie co bawić w malowanie gałka jak nowa. Gość obszywa również kierownice z tego co widziałem też wyglada to fajnie koszt 120zł.

Wrzuć fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem gałkę zamiany biegów wymieniałem skóre. Koszt 25zł efekt SUPER moim zdaniem nie ma sie co bawić w malowanie gałka jak nowa. Gość obszywa również kierownice z tego co widziałem też wyglada to fajnie koszt 120zł.

Gdzie to masz takie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o renoskór to odradzam.

Środek znany i szeroko opisywany m.in. na forum BMW.

W poprzednim aucie miałem skórzane fotele, które odnawiałem tym środkiem.

W wyższych temperaturach farba schodzi i brudzi ubranie.

Miałem taką sytuację gdy w upalne lato w dalszej trasie padła mi klima.

Koszula w której jechałem nadawała się do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siedzeń również odradzę, kiera mi nieco spękała w miejscach grubo nałożonego lakieru lecz jest to do przeżycia w porównaniu ze zdartą skórą, gałka jak nowa. Tyle po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mogę polecić z czystym sumieniem klubowego kolegę "raggaman" i jego usługi obszywania skórą: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=135518.0, właśnie otrzymałem swoja gałkę zmiany biegów i jestem mega zadowolony, ładna delikatna skórka, ładne szycie i expresowo temat załatwiony, za 32 zł z przesyłką mam swoją gałkę jak nową :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie powiem żer renoskór faktycznie syf- polska marka, farby na bazie rozpuszczalników zupełnie nie trwałe, niszczące skórę. Z dobrych srodków i farb polecam Lederzentrum- pracowałem na tych środkach rok czasu ale bardzo drogie, Fenice- także bardzo dobre ale ceny kosmos, Furniture Clinic- ta sama pólka jakościowa co 2 wcześniejsze, środki znacznie tańsze, sam na nich pracuje a także rozprowadzam po sklepach w województwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

do ubytków mogę polecić szpachle do skóry, natomiast może warto się zastanowić nad obszyciem skoro masz już tak bardzo zniszczoną kierownicę? Jakbyś potrzebował jakieś środki do skór to priv bo mam dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...