Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] VAG a przebieg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do sprawdzania przebiegu w edc 15 i edc16 potrzebny vcds 908

Opublikowano

Do sprawdzania przebiegu w edc 15 i edc16 potrzebny vcds 908

do edc15 wystarczy HEX CAN + VC 7.xx

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A powiedzcie mi koledzy jak sprawdzić przebieg w A4 B7 2.0tdi BRD 170ps. Mam VagCan Professional Can+K i w jakich sterownikach szukać przebiegu, oraz jak go z nich odczytać ?

Opublikowano

i nie z każdego się da.... z mojego AVF bez problemu VCDS'em 912 zczytałem ale z kuzyna AWX już nie można było sprawdzić

Opublikowano

A powiedzcie mi koledzy jak sprawdzić przebieg w A4 B7 2.0tdi BRD 170ps. Mam VagCan Professional Can+K i w jakich sterownikach szukać przebiegu, oraz jak go z nich odczytać ?

Ten sprzęt jeszcze nie za bardzo to potrafi.

Opublikowano

A powiedzcie mi koledzy jak sprawdzić przebieg w A4 B7 2.0tdi BRD 170ps. Mam VagCan Professional Can+K i w jakich sterownikach szukać przebiegu, oraz jak go z nich odczytać ?

Ten sprzęt jeszcze nie za bardzo to potrafi.

No właśnie, producent zadecydował, że będzie sprzedawał produkt dla szerokiego grona nie profesjonalnych "diagnostów", aby zwiększyć przychody z jego sprzedaży, a pod wpływem grona niektórych użytkowników forum OBDII blokuje a raczej nie udostępnia takich funkcji jak sprawdzanie przebiegu dla laików czyli dla klientów, którzy stanowią większy procent kupujących ten interfejs. Powinien być konsekwentny albo sprzedaje dla wszystkich i udostępnia wszystko albo sprzedaje dla wąskiego grona i tylko dla nich ma wsparcie. Zdecydowanie odraczam zakup tego kabelka :thumbdown: [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 12:21_________________________________________________szogun0 a możesz powiedzieć, który fejs to potrafi ?

Opublikowano

A powiedzcie mi koledzy jak sprawdzić przebieg w A4 B7 2.0tdi BRD 170ps. Mam VagCan Professional Can+K i w jakich sterownikach szukać przebiegu, oraz jak go z nich odczytać ?

Ten sprzęt jeszcze nie za bardzo to potrafi.

No właśnie, producent zadecydował, że będzie sprzedawał produkt dla szerokiego grona nie profesjonalnych "diagnostów", aby zwiększyć przychody z jego sprzedaży, a pod wpływem grona niektórych użytkowników forum OBDII blokuje a raczej nie udostępnia takich funkcji jak sprawdzanie przebiegu dla laików czyli dla klientów, którzy stanowią większy procent kupujących ten interfejs. Powinien być konsekwentny albo sprzedaje dla wszystkich i udostępnia wszystko albo sprzedaje dla wąskiego grona i tylko dla nich ma wsparcie. Zdecydowanie odraczam zakup tego kabelka :thumbdown: [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 12:21_________________________________________________szogun0 a możesz powiedzieć, który fejs to potrafi ?

http://www.vag-com.pl/ - sprawdzone i sprawdza przebieg w EDC16 ... :wink4:

Opublikowano

A jest jakiś kabelek typu "not licenced", z którym ten fejs współpracuje, bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych tysięcy na ori produkt :wink4:

Opublikowano

to dlaczego się różnią ? skoro oba pochodzą z liczników ?

Odpowiedź jest taka, że vag-com zawsze zaokrągla przebieg z zegarów do pełnej dziesiątki w dół i stąd ta różnica.
Opublikowano

A jest jakiś kabelek typu "not licenced", z którym ten fejs współpracuje, bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych tysięcy na ori produkt :wink4:

Pewnie że jest HEX CAN USB made by CHINA :gwizdanie:

Opublikowano

No właśnie, producent zadecydował, że będzie sprzedawał produkt dla szerokiego grona nie profesjonalnych "diagnostów", aby zwiększyć przychody z jego sprzedaży, a pod wpływem grona niektórych użytkowników forum OBDII blokuje a raczej nie udostępnia takich funkcji jak sprawdzanie przebiegu dla laików czyli dla klientów, którzy stanowią większy procent kupujących ten interfejs. Powinien być konsekwentny albo sprzedaje dla wszystkich i udostępnia wszystko albo sprzedaje dla wąskiego grona i tylko dla nich ma wsparcie. Zdecydowanie odraczam zakup tego kabelka :thumbdown: [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 12:21_________________________________________________szogun0 a możesz powiedzieć, który fejs to potrafi ?

Niezupełnie tak. Na razie jest to niedopracowane, dlatego jeszcze nie udostępnia tej funkcji. A w przyszłości ma czytać również z innych modułów niż ECU i licznik.

Opublikowano

No właśnie, producent zadecydował, że będzie sprzedawał produkt dla szerokiego grona nie profesjonalnych "diagnostów", aby zwiększyć przychody z jego sprzedaży, a pod wpływem grona niektórych użytkowników forum OBDII blokuje a raczej nie udostępnia takich funkcji jak sprawdzanie przebiegu dla laików czyli dla klientów, którzy stanowią większy procent kupujących ten interfejs. Powinien być konsekwentny albo sprzedaje dla wszystkich i udostępnia wszystko albo sprzedaje dla wąskiego grona i tylko dla nich ma wsparcie. Zdecydowanie odraczam zakup tego kabelka :thumbdown: [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 12:21_________________________________________________szogun0 a możesz powiedzieć, który fejs to potrafi ?

Niezupełnie tak. Na razie jest to niedopracowane, dlatego jeszcze nie udostępnia tej funkcji. A w przyszłości ma czytać również z innych modułów niż ECU i licznik.

Jeśli tak, to mam nadzieję, że będzie dla wszystkich legalnych posiadaczy i w tedy zmienię zdanie, ale na razie wszelka polemika i uwagi na ten temat są wycinane z forum ODBII i wygląda to tak jakby producent fejsa pod wpływem pewnej nie zainteresowanej upublicznieniem grupy userów blokował tą opcję.

pozdrawiam

Opublikowano

Nie miałem jeszcze okazji testować, ale przebieg można w inny trochę okrężny sposób sprawdzić tym sprzętem.

Tylko trochę trzeba pogłówkować.

Opublikowano

Pamiętajcie koledzy ze nie każdy sterownik EDC15 ma funkcję zapisywania przebiegu samochodu wiec moze sie okazać ze nawet najnowszym oryginalnym vcdsem możecie nie odczytać przebiegu.

Tak wygląda screen prawidłowo odczytanego przebiegu ze sterownika silnika EDC 15/16.

edc15-mileage.png

Opublikowano

u mnie vcds 908 nie dal rady ale 912 juz dal rade i potwierdzil przebieg licznikowy :>

Opublikowano

A jest możliwość aby sprawdzić przebieg nie tylko z licznika ? Czytałem gdzieś że odczytuje się z innych sterowników np ABS, kluczyka itp.

Opublikowano

Czytałem gdzieś że odczytuje się z innych sterowników np ABS, kluczyka itp.

W nowych A4, A5, A6 (produkcja 46/2008r), Q5, Q7 przebieg zapisywany jest również w kluczyku posiadającym funkcję Service Key (nowy model kluczyka), a o zapisywaniu przebiegu w ABSie to w przypadku audi nie slyszałem

Opublikowano

Czyli do modelu przed B8 tylko w ECU i w liczniku zapisuje ? Jeśli tak to w takim razie nie ma żadnej pewności, że nie był kręcony bo w tych 2 miejscach chyba najłatwiej dłubnąć przebieg.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.