Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Ładowanie Turbo a przepływka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Byl kiedys taki temat ale nie poruszono tego watku...

A wiec pacjent to 1.8T AEB a przypadłość to: turbo nie ładuje 0,6bara (ładuje koło 0.1bara,czyli nic)

Wymieniony DV/N75 i uszczelniony cały układ dolotowy...

i takie mam pytanie czy Przepływomierz ma wpływ na ładowanie TURBO? bo jak nie to pewnie WG (waste gate) wypluło w katalizator lub jest caly czas otwarty... ;) LOGów dynamicznych nie robilem (przyznam sie bez bicia)... chodzi mi tylko o to czy przeplywka padnieta lub zanizajaca wartosci ma wplyw na ladowanie turbo czyli pompuje te 0.6bara ;)

pozdrawiam i czekam na info...

ps. Szukam kogos z Białegostoku ,zeby zrobic logi dynamiczne przeplywki i analize tego logu ;)

Opublikowano

ma wpływ ale musisz zrobic logi zeby sie przekonac

Opublikowano

Witam

Co ma piernik do wiatraka.

Przepływomierz nie ma wpływu na poprawną pracą turbiny.

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam

Co ma piernik do wiatraka.

Przepływomierz nie ma wpływu na poprawną pracą turbiny.

Pozdrawiam

a z czego sie bierze doladowanie w AEB

Opublikowano

a z czego sie bierze doladowanie w AEB

z tego,co napompuje turbina,ale obliczana dawka paliwa jest na podstawie danych z przepływomierza,czujnika temperatury i ciśnienia atmosferycznego :wink4: bez przepływki - również napompuje 0,6 :wink4:

czy Przepływomierz ma wpływ na ładowanie TURBO?

nie ma bezpośredniego wpływu,ale na podstawie danych z przepływki,możesz obserwować pracę turbiny :wink4:

odkręć klektor wydechowy i podepnij pompkę do aktuatora i pompuj-zobaczysz,czy sztanga w ogóle pracuje-może się tylko zacięło

Opublikowano

bez przeplywki moze i napompuje ale ja przeplywka pokaze 80g/s to raczej watpie

Opublikowano

Byl kiedys taki temat ale nie poruszono tego watku...

A wiec pacjent to 1.8T AEB a przypadłość to: turbo nie ładuje 0,6bara (ładuje koło 0.1bara,czyli nic)

Wymieniony DV/N75 i uszczelniony cały układ dolotowy...

i takie mam pytanie czy Przepływomierz ma wpływ na ładowanie TURBO? bo jak nie to pewnie WG (waste gate) wypluło w katalizator lub jest caly czas otwarty... ;) LOGów dynamicznych nie robilem (przyznam sie bez bicia)... chodzi mi tylko o to czy przeplywka padnieta lub zanizajaca wartosci ma wplyw na ladowanie turbo czyli pompuje te 0.6bara ;)

pozdrawiam i czekam na info...

ps. Szukam kogos z Białegostoku ,zeby zrobic logi dynamiczne przeplywki i analize tego logu ;)

na 3 biegu od prędkosci 70km/h do odcinki zrób log, kanał chyba 1

to wystarczy aby stwierdzic co sie dzieje

prawidłowo powinno byc ok 130g/s przy aucie bez chip-sa

Opublikowano

Kanal 3 dla dynamicznych

jak nie masz mozliwosci zrobienia dynamicznych to na jalowym wartosc przeplywki powinna byc od 2.0 do 4.5 g/s, mozna jeszcze miernikiem piny sprawdzic ale nie pamietam teraz jakie wartosci pomiedzy nimi

Opublikowano

Kanal 3 dla dynamicznych

jak nie masz mozliwosci zrobienia dynamicznych to na jalowym wartosc przeplywki powinna byc od 2.0 do 4.5 g/s, mozna jeszcze miernikiem piny sprawdzic ale nie pamietam teraz jakie wartosci pomiedzy nimi

Tak, tylko na jałowym może być wszystko w porządku ale pod obciążeniem może nie uzyskiwać swoich wartości. Tylko dynamiczna próba pokaże czy przepływka jest ok.

A może turbina zaliczyła zgon? Odłącz sterowanie gruszką WG, przejedź się i sprawdź, czy i ile ładuje, powinna dmuchnąć przynajmniej 0,8 bar'a bo potem sterownik odetnie.

Opublikowano

w benzynie robi się tylko dynamiczne-statycznie ,to tylko sondę lambda można sprawdzić,czy nie zalewa na wolnych obrotach :wink4:

przepływka ma pokazywać 80% nominalnej mocy auta,jeśli pokazuje 70%,lub mniej-zalicza zgon... :gwizdanie:

Opublikowano

to tylko sondę lambda można sprawdzić,czy nie zalewa na wolnych obrotach :wink4:

silnik na biegu jałowym pracuje na lekko wzbogaconej mieszance

ciężko ze 100% pewnością okreslic czy jest wszystko ok lub czy sie zalewa

najlepiej sprawdzic sonde jadąc ze stała prędkoscia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.