Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] kolektor wydechowy


mareks84

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie mam pekniety kolektor wydechowy ( audi a4 b5 1.8T 96r. typ AEB) i przytrafil mi sie do kupienia z tym ze z 99r jak myslicie czy bedzie pasowal do mojego AEB ?

Nie mialem jeszcze doczynienia z kolektorem, ale wydaje mi sie ze bedzie pasowal, najlepiej sprawdz wzrokowo jak mozesz najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od silnika AEB to będzie pasował.

Ja też mam pęknięcie, jeżdżę już tak chyba 3 rok, kolektor czeka na wymianę w garażu. Tylko będzie to raczej dopiero z regeneracją turbiny, a to nie wiem kiedy nastąpi. Oby jak najpóźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekajace kolektory to wlasnie balaczka modelu 1.8 T :/ jednakze mialem szczescie i znalazlem na allegro za 100zl :) stary juz nie dawal rady, za mocno juz dmuchal bokiem i przez to slaby sie robil :/ ale mam nadzieje ze teraz bedzie smigal jak trzeba :) turbinke tez ostatnio wymienilem na regenerewana z roczna gwarancja takze jak narazie odpukac powinna dlugo smigac niunia ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zauwazylem ze jest pekniecie na górze kolektora w tym wglebieniu, ale mowicie zeby sie narazie tym nie przejmowac?

A nie mozna by tego pospawac? U mnie np jest to na wierzchu. I moze jakby dobrze rozgrzał silnik razem z kolektorem i potem to ladnie pospawac i zeby sobie razem wystygło?

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taka prosta i tania sprawa ze spawanie kolektora. Trzeba go wymontować, nagrzać i spawać specjalnymi elektrodami i na pewno wyżarzyć, normalne stygnięcie spowoduje pękanie, operacja taka nie daje 100% efektów.

O kolektorach było już na przykładzie modelu ADP, wtedy kolega poszukał używki w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...