Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL 1.9TDI] Najniższe spalanie - test


KICHOL

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie czytam te Wasze zużycia i odnoszę wrażenie ze tymi autami jeżdżą inwalidzi :polew:

bez urazy Panowie

Prawie zgadłeś ale jeszcze miesiąć może dwa i będzie git. Pośpiech=Głupota. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys...no jakies 2 mies temu zrobilem taki numer, ze zatankowalem na full do 1go odbicia jak jechalem do poznania bo byla promocja na shellu...

po przejechaniu 73 km czyli gdy wracalem do domu pomyslalem, ze znowu sobie zatankuje i skorzystam z promocji ponownie bo promocja mi wyjatkowo pasowala...

myslalem sobie, ze 73 km to ok 5 litrow wejdzie....a tu ... weszlo... 1,2l ON ...wtf??? ledwo wlozylem pistolet to juz mi odbilo...4 razy 'strzelalem' i juz nic wiecej naprawde by nie weszlo...az mi glupio bylo isc do kasy...cale szczescie, ze bralem cos jeszcze...rachunek za calosc wyszedl 11pln haha

to, ze tak malo weszlo tlumacze sobie rozszerzalnoscia pod wplywem temp. bo 2gi raz tankowalem od razu zjezdzajac z trasy, co nie zmienia faktu, ze moje obliczone najnizsze spalanie wynosi jakies 2l :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys...no jakies 2 mies temu zrobilem taki numer, ze zatankowalem na full do 1go odbicia jak jechalem do poznania bo byla promocja na shellu...

po przejechaniu 73 km czyli gdy wracalem do domu pomyslalem, ze znowu sobie zatankuje i skorzystam z promocji ponownie bo promocja mi wyjatkowo pasowala...

myslalem sobie, ze 73 km to ok 5 litrow wejdzie....a tu ... weszlo... 1,2l ON ...wtf??? ledwo wlozylem pistolet to juz mi odbilo...4 razy 'strzelalem' i juz nic wiecej naprawde by nie weszlo...az mi glupio bylo isc do kasy...cale szczescie, ze bralem cos jeszcze...rachunek za calosc wyszedl 11pln haha

to, ze tak malo weszlo tlumacze sobie rozszerzalnoscia pod wplywem temp. bo 2gi raz tankowalem od razu zjezdzajac z trasy, co nie zmienia faktu, ze moje obliczone najnizsze spalanie wynosi jakies 2l :polew:

no i to jest właśnie przykład jak większość sprawdza zużycie paliwa

Panowie leje się do pełna a nie do odbicia

w jednym dystrybutorze szybciej zapitala paliwko w innym wolniej

raz bardziej sie spieni raz mniej

leje sie az po szyjke , az zobaczycie lustro paliwa odpowietrzając za pomocą przycisku we wlewie

wtedy możemy pogadać o jakichkolwiek w miarę miarodajnych zużyciach

reszta to porażka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys...no jakies 2 mies temu zrobilem taki numer, ze zatankowalem na full do 1go odbicia jak jechalem do poznania bo byla promocja na shellu...

po przejechaniu 73 km czyli gdy wracalem do domu pomyslalem, ze znowu sobie zatankuje i skorzystam z promocji ponownie bo promocja mi wyjatkowo pasowala...

myslalem sobie, ze 73 km to ok 5 litrow wejdzie....a tu ... weszlo... 1,2l ON ...wtf??? ledwo wlozylem pistolet to juz mi odbilo...4 razy 'strzelalem' i juz nic wiecej naprawde by nie weszlo...az mi glupio bylo isc do kasy...cale szczescie, ze bralem cos jeszcze...rachunek za calosc wyszedl 11pln haha

to, ze tak malo weszlo tlumacze sobie rozszerzalnoscia pod wplywem temp. bo 2gi raz tankowalem od razu zjezdzajac z trasy, co nie zmienia faktu, ze moje obliczone najnizsze spalanie wynosi jakies 2l :polew:

no i to jest właśnie przykład jak większość sprawdza zużycie paliwa

Panowie leje się do pełna a nie do odbicia

w jednym dystrybutorze szybciej zapitala paliwko w innym wolniej

raz bardziej sie spieni raz mniej

leje sie az po szyjke , az zobaczycie lustro paliwa odpowietrzając za pomocą przycisku we wlewie

wtedy możemy pogadać o jakichkolwiek w miarę miarodajnych zużyciach

reszta to porażka :polew:

Popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu niekoniecznie, bo u mnie np na fisie zawsze i w kazdych warunkach pokazuje mniej o 0,2 wiec moge wg niego podawac miarodajne wyniki.

Metoda opisana przez Ciebie jest oczywiscie najdokladniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda opisana przez Ciebie jest oczywiscie najdokladniejsza

dlatego uważam ją za jedyna słuszną :>

fakt faktem, chwilke trzeba postac przy dystrybutorze ale warto wiedzieć dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem czy to u Was sprzedaja :przebiegly:

PS: zeby nikt nie myslal, ze leje olej z biedronki :polew: prosto z dystrybutora :thumbup:

http://www.rafineria-trzebinia.pl/rafineria/index.php?menu=bioester&dzial=bioester[br]Dopisany: 23 Lipiec 2007, 21:58 _________________________________________________dyskusja o tym paliwie byla gdzies w spocikach Krakowskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest właśnie przykład jak większość sprawdza zużycie paliwa

Panowie leje się do pełna a nie do odbicia

w jednym dystrybutorze szybciej zapitala paliwko w innym wolniej

raz bardziej sie spieni raz mniej

leje sie az po szyjke , az zobaczycie lustro paliwa odpowietrzając za pomocą przycisku we wlewie

wtedy możemy pogadać o jakichkolwiek w miarę miarodajnych zużyciach

reszta to porażka

moze sprecyzuje - lejac 2gi raz tak wlasnie zrobilem bo po 1szym strzale mialem wlane jakies 0,2l, natomiast co do 1go tankowania bylo rzeczywiscie do 1 odbicia, co nie zmienia faktu, ze gdyby bylo tak jak kolega pisze wyszloby, ze tankujac 2gi raz (po 73km) weszloby jescze mniej niz 1,2l ...wtedy bym sie dopiero osmieszyl przy kasie...

swoja droga ja tu nie widze problemu, bo rozbieznosc 1l mierzac sposobem na odbicie (a watpie, zeby az taka byla roznica bo 1l to wg duuuzo, tym bardziej jesli ktos zawsze tankuje na tej samej stacji) przy tankowaniu 58l i wypaleniu tego do nastepnego tankowania to blad o ok 20km przy dystansie 1060km co da jakies 0,02l roznicy w spalaniu na 100km czyli np nie 5,5 a 5,52l...czy warto az tak sie zaglebiac? no chyba ze rzeczywiscie ktos tankuje i po 100km znowu wlewa...ja tak nie robie -to co podalem bylo jako anegdotka bo zrobilem tak ze wzgledow wspomnianej promocji. normalnie wyjezdzam prawie caly bak i wlewam za jakies 200pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te Wasze zużycia i odnoszę wrażenie ze tymi autami jeżdżą inwalidzi :polew:

bez urazy Panowie

no no no wypraszam sobie to że nie mam nogi oka nerki i kawałka płuca to nie znaczy że jestem inwalidą :D

a lansowanie 50 czy 70km/h nie uważam za grzech, jak bym przeleciał 130km/h przez mazurskie wioski to pewnie bym nic nie zauważył nawet miejsca do którego jechałem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najmniejsze wyszło 5,8 :) ale to na trasie z katowic do Tirolu w Austrii 1090km. tankowałem dzień przed wyjazdem z katowic a drugi raz jak wracałem :afro:

Czasami mi sie włącza lans, no ale potem następuje noc, jakaś prosta, światła, podpuszczacze :) , fajne zakręty i takie tam, a że zawsze licze średnią na całym baku to mi nigdy nie wyszło spalanie 4,4 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam te Wasze zużycia i odnoszę wrażenie ze tymi autami jeżdżą inwalidzi :polew:

bez urazy Panowie

no no no wypraszam sobie to że nie mam nogi oka nerki i kawałka płuca to nie znaczy że jestem inwalidą :D

a lansowanie 50 czy 70km/h nie uważam za grzech, jak bym przeleciał 130km/h przez mazurskie wioski to pewnie bym nic nie zauważył nawet miejsca do którego jechałem :>

no ja też czytając te posty się strasznie zastanawiam jak to możliwe że samochód tak mało pali

ale ja jak jadę w trasę i jest kawałek ładnej prostej to sam nie wiem kiedy wskazówka idzię na drugą połowę prędkościomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm u mnie jest tragedia,chyba coś nie tak jest jak jechałem 70 to miałem 6,5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też jak wracałem z monachium wyszło spalanie około 4,5 l :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...