Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat do 3.000 pln


Rekomendowane odpowiedzi

jakie zdjęcia zamierzasz robic?

D5000 to dobry wybór. D90 lepszy ale nie ma uchylnego LCD.

- D5000, w przeciwieństwie do D90, nie posiada silniczka AF, więc byłbyś uwiązany do szkieł typu AF-S (w pozostałych tylko manualnie).

- Jakość obrazu praktycznie taka sama, mają tę samą matrycę (z D300).

- Do D5000 zdaje się nie można doczepić gripa.

- D5000 posiada obrotowy ekranik oraz filmy w HD

- Niektóre D5000 posiadają wadę fabryczną, która potem powoduje, że aparat się nie włącza, należy go wtedy wysłać do Nikona i robią za darmo naprawę.

- D5000 jest tańszy o kilkaset złotych.

tu ciekawy zestaw:

http://allegro.pl/item1047026654_nikon_d5000_18_55_vr_55_200_vr_torba_8gb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam Nikona, ja mam D90 jestem bardzo zadowolony a D5000 tez zbiera dobre opinie, ta wada fabryczna jest juz chyba rozwiazana i w nowych partiach juz to raczej nie wystepuje. Jak na poczatek taki aparat w zupelnosci wystarczy i to nawet z naddatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustrzanka? kompakt? dla jak bardzo początkującego ma być ten aparat? jak zaczynałem miałem zwykłego kodaka, później przesiadłem się na http://allegro.pl/item1058308600_fuji_finepix_s_9600.html i do tej pory spisuje się nieźle, większość zdjęć i tak idzie na AUTO bo momentami szkoda czasu na ustawianie tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś początkujący w fotografii to polecam tzw. hybrydę - np. Sony serii H - sam kiedyś miałem H5 - dzisiejsze modele nawet filmy HD nagrywają, a zdjęcia też ładnie wychodzą. Jeśli lustrzankę to albo jak koledzy doradzają te dwa Nikony, albo mogę Ci powiedzieć (sam posiadam A300) Sony alfa serii np. A550. Również zdjęcia wychodzą piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon, nikon, nikon... tyle powiem:)

no i namieszałeś teraz chłopakowi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profesjonaliści pracują tylko na nikonach,canon jest cieńki jak du.a jeża :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to najprawdopodobniej będę miał do sprzedania swojego Canon'a 30d ze szkiełkiem Sigma 17-70. Żona nie może się przyzwyczaić i od roku praktycznie żadnego zdjęcia nie mam ze sobą w roli głównej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profesjonaliści pracują tylko na nikonach,canon jest cieńki jak du.a jeża :kox:

bardzo się mylisz, oj bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Canon i Nikon to świetne systemy i na obu pracują profesjonaliści, każdy ma jakieś plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylcie pseudo profesjonalistów których nie stać na nikona :polew: tylko nikon :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylcie pseudo profesjonalistów których nie stać na nikona :polew: tylko nikon :good:

Pitolisz jak potłuczony :gwizdanie: :tongue4: zmień dealera :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma inne z

nie mylcie pseudo profesjonalistów których nie stać na nikona :polew: tylko nikon :good:

Pitolisz jak potłuczony :gwizdanie: :tongue4: zmień dealera :naughty:

jak ktoś ma inne zdanie jak ty,to musisz go obrażać,naucz się konstruktywnej polemiki bez inwektyw,no chyba że trafiłem w sedno i zabolało,tylko się nie popłacz :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś chyba kolego nie poczułeś klimatu ironii,....ale to już nie moja wina niestety :hi: Wybacz, że nie zrozumiałeś :tongue4:

Mogę Ci przytoczyć gro użytkowników Canona oraz Nikona, którzy by się pozjadali nawzajem ze złości czyj sprzęt jest lepszy - w istocie to ta sama półka/klasa/jakość.

Jeśli nie masz pojęcia o fotografii, to nie wypowiadaj się "tylko Nikon", bo sobie ktoś takich głupot nakładzie do głowy i będzie innych uznawał za jak to nazwałeś "pseudo profesionalistów których nie stać na Nikon'a" - ja tu widzę raczej twoje nieładne zachowane niż moje - więc daruj sobie uwagi... :gwizdanie:

Mam nadzieję, że się znów nie poczujesz obrażony :kox::naughty:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kompletnie nie rozumiesz co Ci napisałem :gwizdanie: pisanie komuś że cytuję "pitolisz jak potłuczony" nazywasz ironią,to sorry kolego ale twój poziom wypowiedzi świadczy o twoim profesjonaliźmie,nie będę z Tobą prowadził więcej polemiki bo widzę że nie dorosłeś do merytorycznej rozmowy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy ten OT w temacie aparatów foto - jeśli masz coś do napisania do mnie, to się wypowiedz na PW, ale mądrze, a tutaj przedstaw mi racjonalne uwagi na temat wyższości Nikon'a nad Canon'em, bo jak na chwilę obecną puszysz się jak paw i rozwodzisz się nad moim profesionalizmem w dziedzinie fotografii.

Chcesz logicznej i profesionalnej dyskusji na temat Nikon czy Canon, czy może coś innego, to się trzymaj tematu i przedstawiaj wszystkie "za i przeciw".

Ja nie krytykuję tego, że wyraziłeś swoje zdanie, tylko uważam, że jest ono nie obiektywne i mam prawo tak sądzić. Akurat większość moich znajomych foci na 30d, 50d, 5d, a nawet mogę Ci podesłać (jeśli znajdę link) portfolio człowieka, który pracował na body 350d i wcale nie najlepszych szkłach na rynku jakie wychodziły i wierz mi, że nie nazwał byś tego pseudo profesionalizmem... :wallbash:

Ale co ja się tam znam - mnie nie było stać na Nikon'a (pewnie wg Twojego myślenia), to sobie kupiłem 30d i eL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...